Enklawa Winogrady - z myślą o komforcie na lata
Zastanawiając się nad wyborem mieszkania, wielu z nas bierze pod uwagę przede wszystkim takie aspekty, jak metraż, lokalizacja i cena. Kwestie te są niezwykle ważne i z pewnością kluczowe w momencie podejmowania decyzji o zakupie. Warto jednak pomyśleć o tym, co w dłuższej perspektywie wpłynie na nasze zadowolenie i komfort. Jeśli wybierzemy mieszkanie z wieloma udogodnieniami… podziękujemy sobie w przyszłości!
Wybór mieszkania to przecież coś więcej niż „rachunek zysków i strat”. Staramy się sprawić, by nasze przyszłe „M” było przyjazną przestrzenią dla nas i dla naszych bliskich. Być może będziemy szukać lokum niedaleko parku, szkoły czy centrum handlowego. Ważna jest również kwestia komunikacji i dojazdu do mieszkania. Dobrze jest mieszkać blisko przystanku, ale równie ważne jest to, by mieć po prostu gdzie zaparkować. Takie udogodnienia, jak miejsce postojowe, dają przewagę deweloperom z rynku pierwotnego. Nie trzeba z pewnością nikomu tłumaczyć, jak trudne jest niekiedy znalezienie miejsca postojowego w okolicy starego budownictwa. Czy zamiast codziennie po pracy krążyć po mieście – nie wygodniej jest zaparkować na własnym miejscu? - Miejsce w hali garażowej to w zasadzie standard na osiedlach z rynku pierwotnego – mówi inwestor powstającego właśnie osiedla Enklawa Winogrady, Krystian Cebulski.
Miejsce parkingowe z rabatem – podwójny komfort
Nowe osiedla to szereg udogodnień dla przyszłych mieszkańców. Deweloperzy proponują takie rozwiązania, jak przestrzeń służąca integracji, rowerownie, place zabaw, punkty handlowo-usługowe zlokalizowane na parterze budynku, elementy małej architektury, przemyślane i zgodne z trendami wykończenie części wspólnej budynku. Lokalizacja takich inwestycji łączy zwykle wygody życia w centrum, w pobliżu szkół i z dostępem do komunikacji miejskiej, ze spokojem życia na obrzeżach miasta, w otoczeniu zieleni, niedaleko parków czy jezior. Jedną z inwestycji, która tego rodzaju udogodnienia oferuje, jest właśnie Enklawa Winogrady. Warto zapoznać się z propozycjami mieszkaniowymi dewelopera. – Nasze osiedle to przede wszystkim kameralna przestrzeń do mieszkania. Oprócz komfortowych mieszkań chcemy zapewnić naszym przyszłym mieszkańcom takie rozwiązania, jak miejsca parkingowe. Obecnie obowiązuje promocja 5000 zł brutto na zakup miejsca parkingowego w hali garażowej – podkreśla Krystian Cebulski.
Ostatnie mieszkania w Enklawie Winogrady
Inwestor proponuje duży wybór mieszkań 2-pokojowych i 3-pokojowych – o powierzchni 48,58 do 77,36 m2. Część wspólna będzie w wysokim, apartamentowym standardzie wykończenia. Jeżeli chodzi o otoczenie budynku – zieleń i spokój na osiedlu zapewnią nasadzenia drzew. – Zaplanowaliśmy 113 drzew formowanych, między innymi graby i jabłonie – dodaje Krystian Cebulski. Deweloper zapewnia również pełne zabezpieczenie finansowe inwestycji, co nie jest częstą sytuacją na rynku deweloperskim. Dzięki korzystaniu z własnych zasobów finansowych budowa może być realizowana zgodnie z harmonogramem. Termin zakończenia to wrzesień 2020 roku, a odbiory możliwe będą od grudnia 2020.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.