Enklawa Winogrady - z myślą o komforcie na lata
Zastanawiając się nad wyborem mieszkania, wielu z nas bierze pod uwagę przede wszystkim takie aspekty, jak metraż, lokalizacja i cena. Kwestie te są niezwykle ważne i z pewnością kluczowe w momencie podejmowania decyzji o zakupie. Warto jednak pomyśleć o tym, co w dłuższej perspektywie wpłynie na nasze zadowolenie i komfort. Jeśli wybierzemy mieszkanie z wieloma udogodnieniami… podziękujemy sobie w przyszłości!
Wybór mieszkania to przecież coś więcej niż „rachunek zysków i strat”. Staramy się sprawić, by nasze przyszłe „M” było przyjazną przestrzenią dla nas i dla naszych bliskich. Być może będziemy szukać lokum niedaleko parku, szkoły czy centrum handlowego. Ważna jest również kwestia komunikacji i dojazdu do mieszkania. Dobrze jest mieszkać blisko przystanku, ale równie ważne jest to, by mieć po prostu gdzie zaparkować. Takie udogodnienia, jak miejsce postojowe, dają przewagę deweloperom z rynku pierwotnego. Nie trzeba z pewnością nikomu tłumaczyć, jak trudne jest niekiedy znalezienie miejsca postojowego w okolicy starego budownictwa. Czy zamiast codziennie po pracy krążyć po mieście – nie wygodniej jest zaparkować na własnym miejscu? - Miejsce w hali garażowej to w zasadzie standard na osiedlach z rynku pierwotnego – mówi inwestor powstającego właśnie osiedla Enklawa Winogrady, Krystian Cebulski.
Miejsce parkingowe z rabatem – podwójny komfort
Nowe osiedla to szereg udogodnień dla przyszłych mieszkańców. Deweloperzy proponują takie rozwiązania, jak przestrzeń służąca integracji, rowerownie, place zabaw, punkty handlowo-usługowe zlokalizowane na parterze budynku, elementy małej architektury, przemyślane i zgodne z trendami wykończenie części wspólnej budynku. Lokalizacja takich inwestycji łączy zwykle wygody życia w centrum, w pobliżu szkół i z dostępem do komunikacji miejskiej, ze spokojem życia na obrzeżach miasta, w otoczeniu zieleni, niedaleko parków czy jezior. Jedną z inwestycji, która tego rodzaju udogodnienia oferuje, jest właśnie Enklawa Winogrady. Warto zapoznać się z propozycjami mieszkaniowymi dewelopera. – Nasze osiedle to przede wszystkim kameralna przestrzeń do mieszkania. Oprócz komfortowych mieszkań chcemy zapewnić naszym przyszłym mieszkańcom takie rozwiązania, jak miejsca parkingowe. Obecnie obowiązuje promocja 5000 zł brutto na zakup miejsca parkingowego w hali garażowej – podkreśla Krystian Cebulski.
Ostatnie mieszkania w Enklawie Winogrady
Inwestor proponuje duży wybór mieszkań 2-pokojowych i 3-pokojowych – o powierzchni 48,58 do 77,36 m2. Część wspólna będzie w wysokim, apartamentowym standardzie wykończenia. Jeżeli chodzi o otoczenie budynku – zieleń i spokój na osiedlu zapewnią nasadzenia drzew. – Zaplanowaliśmy 113 drzew formowanych, między innymi graby i jabłonie – dodaje Krystian Cebulski. Deweloper zapewnia również pełne zabezpieczenie finansowe inwestycji, co nie jest częstą sytuacją na rynku deweloperskim. Dzięki korzystaniu z własnych zasobów finansowych budowa może być realizowana zgodnie z harmonogramem. Termin zakończenia to wrzesień 2020 roku, a odbiory możliwe będą od grudnia 2020.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.