Komunikaty PR

European Logistics Investment z Panattoni wynajęli 45 000 mkw w Rudzie Śląskiej

2020-07-15  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

European Logistics Investment (ELI) - dynamicznie rozwijająca się platforma logistyczna wraz ze swoim strategicznym partnerem Panattoni, wiodącym na rynku deweloperem nieruchomości przemysłowych w Europie, wynajmie więcej powierzchni magazynowych. W obiekcie Panattoni Park Ruda Śląska II zostanie oddanych do użytku blisko 57 000 m kw., z czego blisko 45 000 m kw. zostało wynajętych najemcom Dywidag i LATEX Opony SA.

Platforma European Logistics Inwestment – należąca do Madison International Realty, Redefine Properties oraz Griffin Real Estate – skutecznie realizuje swoje cele, a dzięki współpracy z Panattoni, jako strategicznym partnerem, cały czas dynamicznie się rozwija. W skład platformy wchodzi 16 parków dystrybucyjnych o łącznej powierzchni blisko 480 000 m kw.. Zlokalizowane są w najważniejszych regionach logistycznych w Polsce - w Warszawie, Łodzi, Krakowie oraz na Górnym Śląsku, gdzie budowany jest Panattoni Park Ruda Śląska II. Inwestycja o łącznej powierzchni 57 000 m kw. ma już dwóch najemców LATEX Opony SA i Dywidag, którzy zajmą łącznie 45 000 m kw. LATEX Opony SA – jeden z liderów branży dystrybucji opon i felg – wprowadził się do kompleksu już w czerwcu br. zajmując ok. 21 000 m kw. w ramach pierwszego powstającego budynku. Nowa lokalizacja stanie się głównym magazynem firmy na Śląsku. Powierzchnia została odpowiednio zabezpieczona i dostosowana do składowania opon - budynek został przygotowany pod kątem gęstości obciążenia ogniowego, zwiększona została odporność pożarowa, a na terenie obiektu zostały zamontowane dodatkowe tryskacze. Kolejnym najemcą jest Dywidag, który w IV kwartale br. zajmie cały drugi budynek parku o powierzchni 24 000 m kw. gdzie będzie wytwarzać systemy geotechniczne, sprężania, a także podwieszenia wantowe. Część biurowo-socjalna zajmie aż 1400 m kw., zaś produkcja będzie realizowana na powierzchni 22 500 m kw., którą Panattoni przygotuje pod wymagające procesy technologiczne oraz pracę ludzi. Realizacje dla obu najemców spełnią wymagania certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good.

Inwestycję w Rudzie Śląskiej i kooperację w ramach European Logistics Investments (ELI) komentuje Robert Dobrzycki, CEO Panattoni: „Podejmując współpracę z Griffin Real Estate mieliśmy ambicję stworzenia wiodącej platformy logistycznej w Europie. W osiągnięciu celu konieczna jest obecność w takich lokalizacjach jak Śląsk. Województwo o największej populacji w kraju (4,7 mln). Atrakcyjność tego regionu odczuwamy zarówno my, jak i cały rynek. Tylko w I kw. br. wynajęliśmy 145 000 m kw. W skali kraju w pierwszych trzech miesiącach br. Śląsk osiągnął wynik 560 000 m kw. budowanej powierzchni oraz 19 proc. krajowego wolumenu transakcji najmów, plasując się w obu zestawieniach tylko za rynkiem warszawskim. To stawia doskonałe fundamenty do rozwoju naszej platformy”.

„Rynek nieruchomości logistycznych w Polsce ma solidne podstawy i ogromny potencjał wzrostu dzięki strategicznej lokalizacji kraju, jego rozmiarowi oraz nieustannie usprawnianej infrastrukturze drogowej. Razem z naszymi współinwestorami – Madison Radefine – korzystamy z tego i cały czas rozwijamy naszą platformę. ELI jest wiodącym graczem w polskim sektorze logistycznym, z wysokiej jakości, obszernym portfolio. Nasze magazyny znajdują się w głównych ośrodkach dystrybucyjnych Polski, takich jak Warszawa, Górny Śląsk, Łódź, czy Kraków. Realizacja projektów w ramach naszej strategicznej współpracy z Panattoni, pozwala poszerzać nasz portfel o takie lokalizacje jak Panattoni Park Ruda Śląska II. Nasze powierzchnie magazynowe cieszą się popularnością wśród najemców, co tylko potwierdza, że nasz model biznesowy działa” powiedział Hubert Rossa, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate, odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

Dobrze być na Śląsku. Z doskonałej lokalizacji korzystają najemcy Panattoni Park Ruda Śląska II. Bardzo dobry dostęp do pracownika łączy się z rozwiniętą siecią dróg i autostrad. Zaledwie 2 km od obiektu przebiega trasa DTS łącząca najważniejsze aglomeracje w regionie, a także park z Autostradą A1 - jedyną w Polsce o przebiegu południkowym. Nieduża odległość oraz doskonałe połączenie z granicami czeską i słowacką, pozwalają na działalność międzynarodową, jak w przypadku firmy LATEX Opony SA . Oprócz A1 w niedużej odległości od kompleksu znajduje się autostrada A4, której przedłużenie prowadzi do jednego z najważniejszych ośrodków logistycznych w Europie – Berlina.

Panattoni Park Ruda Śląska II to dwa budynki magazynowe klasy A o powierzchni 55 990 m kw. odpowiadający na potrzeby klientów z różnych branż. Oferuje elastyczne warunki kształtowania modułów magazynowych i biurowych zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Powierzchnia kompleksu może zostać przeznaczona zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Park wyposażony jest w wygodne place manewrowe, bramy „zero” oraz oświetlenie LED.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.