Europejska spółka logistyczna dołączyła do grona najemców MLP Bucharest West
Jedna z wiodących europejskich firm logistycznych właśnie dołączyła do grona najemców w parku logistycznym MLP Bucharest West. Przy realizacji transakcji MLP Group korzystała ze wsparcia JLL, firmy doradczej świadczącej usługi na rynku nieruchomości, która odpowiada za komercjalizację całej inwestycji w Rumunii.
Spółka logistyczna Maracana działa na rynku rumuńskim od ponad 30 lat. Dysponuje dużą flotą pojazdów, oferując szybkie przewozy w dowolne miejsce z wykorzystaniem dowolnych środków transportu. Do najważniejszych atutów spółki należą bezpieczeństwo, profesjonalizm i rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów. Spółka konsekwentnie skupia się na opracowywaniu zabezpieczeń pozwalających wyeliminować czynniki ryzyka, które mogą zakłócać sprawny przewóz towarów. Priorytetem Grupy jest zapewnienie klientom sprawnej i bezpiecznej obsługi transportowej.
W styczniu br. Maracana podpisała z MLP Group umowę najmu ponad 5 000 m2 nowoczesnej przestrzeni magazynowej. Przekazanie obiektu zaplanowane jest na luty 2021 roku.
– Nowa umowa najmu to kolejny element współpracy JLL z wynajmującym, czyli MLP Group, i najemcą, firmą Maracana. Cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się połączyć dwie ważne firmy i stworzyć efekt synergii pomiędzy ich działalnościami. To dopiero początek współpracy MLP Group i Maracany, zważywszy że najemca zamierza rozszerzyć swoją działalność w MLP Bucharest West o dodatkowe 5 000 m² powierzchni – komentuje Ionuț Grigoraș, konsultant Działu Nieruchomości Przemysłowych JLL Rumunia.
Powierzchnia parku logistycznego MLP Bucharest West w pierwszym etapie to 22 000 m2 , z czego 15 000 m2 zostało już wynajęte.
Jestem niezmiernie zadowolona ze współpracy z agencją JLL, dzięki której w tak trudnym ostatnio okresie udało się szybko sfinalizować umowę. Projekt w Rumunii powstał spekulacyjnie, dlatego byliśmy w stanie sprostać oczekiwaniom klienta, który potrzebował przestrzeni magazynowej od zaraz. Ponadto lokalizacja naszego projektu jest niewątpliwie dużym atutem dla potencjalnych klientów – powiedziała Agnieszka Góźdź, Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A.
MLP Bucharest West to park logistyczno-produkcyjny, którego docelowa powierzchnia to aż 99 000 m2. Centrum zlokalizowane jest w kluczowym regionie kraju, zaledwie 15 km od stolicy, i posiada bezpośredni dostęp do obwodnicy miasta i autostrady A1. Doskonała lokalizacja centrum dystrybucyjnego jest niewątpliwie jednym z jego głównych atutów, gwarantującym szybką i efektywną obsługę logistyczną.
– Początek 2021 roku był bardzo udany dla rynku nieruchomości przemysłowych i stanowił kontynuację niezwykłej przemiany, jakiej ten segment rynkowy doświadczył w 2020 roku. Na początku roku zaobserwowaliśmy większą niż w ubiegłym roku aktywność po stronie popytowej, co napawa nas optymizmem co do wyników rynku w 2021 roku – komentuje Mihai Escu, starszy konsultant JLL România.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.