Komunikaty PR

Francuskie wille na Kowalach gotowe już w wakacje

2021-12-30  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Z stuletnim dębem w centrum osiedla i francuskim klimatem w tle – tak już latem będą mogli mieszkać lokatorzy wyjątkowych willi miejskich na wrocławskich Kowalach. Wiecha na budowie już zawisła, a prace na osiedlu Perspective wkraczają w ostateczny etap.

Na wrocławskich Kowalach trwają intensywne prace nad ukończeniem osiedla Perspective, 13 kameralnych budynków w stylu willi miejskich z ogródkami. Pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze już latem.

Cała inwestycja jest obecnie w stanie surowym zamkniętym. Na połowie budynków prowadzimy prace elewacyjne, zaś większość willi jest już otynkowanych. Postępują też prace związane z posadzkami. Na początku grudnia przystępujemy także do zagospodarowania terenu na osiedlu – mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Do końca drugiego kwartału 2022 roku przy ul. Kwidzyńskiej powstanie aż 169 nowych komfortowych mieszkań. Wille będą miały po trzy kondygnacje. W każdej mieścić się będzie od 12 do 16 mieszkań o metrażu od 28 do 85 mkw. i liczbie pokoi od 1 do 4. Do lokali na parterze przynależą ogródki, a do mieszkań powyżej – balkony. Do dyspozycji mieszkańców będą również komórki lokatorskie oraz pomieszczenia na rowery. W hali garażowej zaparkuje 171 samochodów.

W ofercie Perspective posiadamy najbardziej poszukiwane na rynku mieszkania narożne. Taki układ sprawia, że mieszkanie jest bardzo słoneczne i jednocześnie łatwo je przewietrzyć. Dodatkowo, projektując wille miejskie, zrezygnowaliśmy z długich korytarzy, na których tylko traci się metry, a zdecydowaliśmy się na dodanie metrażu do samych pokoi – tłumaczy Cezary Grabowski. Jak podkreśla, największą popularnością w Perspective cieszą się mieszkania z ogródkami: – Warto też zwrócić uwagę na sąsiednią niską zabudowę, która sprawia, że cała okolica osiedla jest cicha i kameralna.

100-letni dąb w centrum osiedla

Zamysł projektowy Perspective koncentruje się wokół 100-letniego dębu, który stanowi serce osiedla. Wille zostały zlokalizowane wzdłuż alei obsadzonej zielenią, w centrum której znajduje się słynny dąb. Deweloper zadbał, by pomnik przyrody został należycie wyeksponowany – dąb znajdzie się na oświetlonym skwerze. Dodatkowo na osiedlu powstanie plac zabaw i plac do rekreacji. – Ważne było dla nas stworzenie miejsca spotkań mieszkańców. Zaprojektowania dla nich wspólnej przestrzeni wśród drzew i zieleni, gdzie mogliby spotykać się po pracy i rozmawiać, patrząc jednocześnie na bawiące się dzieci – mówi Cezary Grabowski.

Motyw dębu zdecydowanie zdominował osiedle Perspective – subtelny wizerunek dębowego liścia pojawia się w częściach wspólnych, a także na ogrodzeniu, balustradach balkonów, przesłonach przy wejściach do budynków.

Ekspansja francuskiego dewelopera

Osiedle Perspective to kolejna inwestycja Bouygues Immobilier Polska we Wrocławiu. Deweloper realizuje również nową inwestycję na Pilczycach. Le Vert to kameralny, 4-piętrowy budynek usytuowany na niewielkim wzniesieniu w otoczeniu zieleni, w pobliżu Parku Pilczyckiego. Budowa trwa. Obecnie prowadzone są prace przy ścianach parteru i przy stropie nad garażem. Atutem Le Vert są przemyślane układy mieszkań – od 1 do 4 pokoi i przestronne ogrody oraz tarasy narożne.

Projekty ukończone we Wrocławiu przez Bouygues Immobilier Polska to apartamentowiec Centreville, kompleks Jagiełły 6, inwestycje mieszkaniowe Wyspiańskiego 11, Zajezdnia Wrocław, Villa Alouette oraz Belleville.

Deweloper inwestuje także w Gdyni, Warszawie i Poznaniu. W tych dwóch ostatnich miastach realizuje najnowsze projekty mieszkaniowe: 6-piętrową nowoczesną Novelię na warszawskim Bemowie i kameralną Vilda Moderne na poznańskiej Wildzie.

 

Bouygues Immobilier Polska

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z 64-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 54 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 7600 mieszkań, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® – międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.