From Warsaw with love, czyli projekt na odległość
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Pandemia sprawiła, że praca architektów przeniosła się w dużej mierze do internetu. Szczególnie dotyczy to pracowni, które realizują projekty w różnych częściach świata. Czy taka forma pracy sprawdza się równie dobrze jak bezpośredni kontakt? W jakich miejscach powstaną projekty polskich architektów?
Praca zdalna to w ostatnich miesiącach jeden z najpopularniejszych tematów. W związku z epidemią, wielu z nas musiało się jej nauczyć, przyzwyczaić do braku bezpośredniego kontaktu z klientami i współpracownikami. Niektóre profesje były jednak przyzwyczajone do tego trybu pracy już od dawna. Wśród nich znaleźli się między innymi architekci, którzy niejednokrotnie realizują projekty w wielu częściach Europy. Jedną z pracowni, które zwykle działają w tym trybie jest biuro Tremend.
-Już wcześniej realizowaliśmy zdalnie nasze projekty w różnych częściach Europy, a ze względu na epidemię i ograniczoną możliwość podróżowania, całkowicie przeszliśmy na tę formę pracy. Obecnie realizujemy projekty w Paryżu, Budapeszcie oraz na Ukrainie - w Odessie i we Lwowie. Dzięki narzędziom online i zaufaniu inwestorów, z którymi łączą nas dobre relacje, proces projektowy przebiega bez przeszkód. Oczywiście, cenimy bardzo bezpośredni kontakt, jednak w obecnej sytuacji również się odnaleźliśmy- wyjaśnia architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu Tremend.
Bonjour, Paris!
Paryż to niekończące się źródło inspiracji i miejsce, które wciąż dynamicznie się rozwija. W ramach współpracy z Louvre Hotels Group, architekci z Tremend opracowali koncepcję standardów dla nowego brandu - Tulip Residences. Pierwsze obiekty marki powstają w Paryżu oraz w Warszawie.
Podróż na Wschód
Kolejnym punktem na mapie Europy, w którym powstaną nowe realizacje architektów z Tremend jest Ukraina. We Lwowie pracują nad hotelem. W Odessie natomiast, nad przebudową 5-gwiazdkowego hotelu, mieszczącego się w zabytkowej kamienicy. Obiekt zostanie również wzbogacony o część 4-gwiazdkową. Biuro odpowiada za projekt bryły oraz wnętrz.
Powrót do Budapesztu
Architekci z Tremend mają na koncie również realizacje w stolicy Węgier. Począwszy od hotelu ibis Styles Styles Budapest Center, który przenosi gości do świata gier, poprzez ibis Styles Budapest City, w którym motywem przewodnim są rowery, aż po kolorowy i eklektyczny Mercure Budapest Buda. Obecnie, biuro pracuje nad metamorfozą jednego z tamtejszych hoteli - pracownia wygrała projekt na jego przebudowę w maju tego roku.
Więcej na: http://tremend.pl
Facebook: https://www.facebook.com/tremendarchitects
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/12623022/admin/
Instagram: https://www.instagram.com/tremend_architects/
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.