Fujifilm dołącza do The Park Warsaw
Warszawski biurowiec The Park Warsaw zyskał nowego najemcę. Po 20 latach w poprzedniej lokalizacji przy Alejach Jerozolimskich, na zmianę siedziby zdecydowała się spółka Fujifilm Poland sp. z o.o, która zajmie ponad 1000 mkw. powierzchni na 1. piętrze budynku B7.
Japoński koncern Fujifilm dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania dla wielu gałęzi przemysłu. Jego technologie wykorzystywane są w opiece zdrowotnej, poligrafii, urządzeniach optycznych, obrazowaniu cyfrowym i produktach związanych z drukiem i cyfryzacją dokumentów, ale także w produktach konsumenckich – aparatach fotograficznych, lornetkach. Przeniesienie biura do The Park Warsaw stanowi kolejny krok przedsiębiorstwa w celu dalszego rozwoju.
Uwzględniając potrzeby firmy, wynikające z jej ciągłego rozwoju oraz wzrastającej roli polskiego oddziału w regionie CEE, konieczność konsolidacji wszystkich biznesów „pod jednym dachem” oraz dostosowanie biura do hybrydowego systemu pracy, jednocześnie dbając o zwiększenie komfortu pracowników, wybraliśmy miejsce najlepiej spełniające nasze oczekiwania – powiedział Paweł Augustyn, CEO CEE Region w Fujifilm.
Biuro Fujifilm w The Park Warsaw zostało zaprojektowane z myślą o nowoczesnym i ergonomicznym miejscu pracy. Pracownicy będą mieć dostęp do zaawansowanych udogodnień, które pozwolą im efektywnie pracować i rozwijać swoje umiejętności. Przestrzeń zostanie wyposażona w najnowsze technologie i zoptymalizowana pod kątem komfortu i współpracy zespołowej.
Jako właściciel i zarządca The Park Warsaw, z przyjemnością wspieramy naszych najemców w osiąganiu ich celów biznesowych. Tak samo będzie z Fujifilm – wiemy, że koncept biura i potrzeby najemcy wpisują się w naszą bogatą ofertę nowoczesnych udogodnień dla pracowników. Na warszawskim rynku wyróżnia nas bowiem wyjątkowo zielona przestrzeń, tworząca zdrowe środowisko pracy, pełna infrastruktura dla rowerzystów (stacje Veturilo, szatnie, prysznice oraz parking), oferta usługowo-gastronomiczna w kompleksie, siłownia oraz dodatkowe linie transportu zbiorowego. Jesteśmy zaszczyceni, że po 20 latach Fujifilm postanowił przenieść swoje biuro właśnie do The Park Warsaw i liczymy na równie długą współpracę – mówi Bartosz Prytuła, Managing Partner w White Star Real Estate.
Otwarcie nowego biura Fujifilm w The Park Warsaw zaplanowane jest na I kwartał 2024 roku.
The Park Warsaw to nowoczesny kampus biurowy zlokalizowany na warszawskich Włochach. Inwestycja docelowo będzie się składać z 12 budynków biurowych klasy A. Unikatowa architektura otoczona bujną zielenią oraz liczne udogodnienia sprzyjają tworzeniu komfortowych warunków pracy. Kompleks zarządzany przez White Star Real Estate został zrealizowany zgodnie ze strategią zarządcy, której głównym założeniem jest najwyższej jakości budownictwo i projektowanie zgodne z certyfikacją BREEAM.
White Star Real Estate jest znaną, międzynarodową firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, która zrealizowała łącznie ponad 50 wysokiej jakości projektów komercyjnych i mieszkaniowych. Wśród nich znaczącą część stanowi grupa prestiżowych budynków biurowych, a pozostałe inwestycje to magazyny, centra handlowe oraz osiedla domków jednorodzinnych i mieszkań. White Star Real Estate jest także doświadczonym zarządcą nieruchomości i częścią White Star Group, zajmującej się szeroko pojętymi nieruchomościami. White Star Group jest spółką holdingową założoną w celu realizacji usług związanych z zarządzaniem nieruchomościami oraz inwestowaniem w nieruchomości i private equity, głównie w Europie Środkowej i Wschodniej.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.