Komunikaty PR

Fuzja otwiera się na miasto

2021-07-19  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl

Ogrody Anny to pierwsza ogólnodostępna przestrzeń otwarta w Fuzji na rewitalizowanym terenie po dawnych zakładach włókienniczych Karola Scheiblera. Nowy miejski dziedziniec swoją nazwą upamiętnia żonę łódzkiego fabrykanta, Annę z Wernerów – jedną z najbardziej wpływowych kobiet przełomu XIX i XX wieku w Łodzi. Otwarcie nowego placu uświetnili swoją obecnością Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, przedstawiciele pracowni architektonicznej Medusa Group oraz inwestor – Echo Investment. W Ogrodach Anny przez całe wakacje będą odbywać się bezpłatne wydarzenia organizowane we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury, jak TME Polówka czy Poleski Ośrodek Sztuki.

Ogrody Anny to plac zlokalizowany przed zabytkową elektrownią Scheiblera o powierzchni blisko 3.600 mkw. Jest to pierwsza oddana na terenie Fuzji ogólnodostępna, zielona przestrzeń. Docelowo otwarte dla wszystkich tereny kompleksu będą liczyć ponad 4 ha. 

Inwestycje takie jak Fuzja potwierdzają, że Łódź to miasto, w którym warto inwestować, miasto przyjazne dla biznesu i życia. Dziś wspólnie oddajemy pierwszą ogólnodostępną część kompleksu, nową przestrzeń miejskiego wypoczynku, która przez całe wakacje tętnić będzie życiem. Niezmiernie cieszę się, że teren, który przez wiele lat był nieodstępny dla łodzian, teraz otwiera się dla ludzi i wraca do miasta. Ogrody Anny będą upamiętniać też niezwykle ważną 
i zasłużoną dla Łodzi postać Anny Scheibler, inwestorki, fabrykantki i filantropki, która stała się uosobieniem niezwykłej siły kobiet. Otwarcie placu zbiega się z obchodzoną w tym roku setną rocznicą śmierci Anny. Cieszę się, że możemy upamiętnić tę postać nazywając jej imieniem miejsce, które nierozłącznie związane jest z fabryczną tradycją Łodzi
 – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Ogrody Anny położone w sercu Fuzji przy zabytkowej elektrowni Karola Scheiblera to przykład nowego spojrzenia na kreowanie miejskich przestrzeni. Nie jest to bowiem standardowy plac, a nastrojowe miejsce podzielone na strefy i zagospodarowane zielenią. Na placu znajduje się obszar z młodym drzewostanem, gdzie zasadzonych zostało 45 drzew, całości dopełniają niskie trawniki, krzewy, a także pobudzający wyobraźnię najmłodszych kreatywny plac zabaw.  

Projektując Ogrody Anny przyświecał nam cel by stworzyć współczesną interpretację nowego, miejskiego dziedzińca, gdzie zieleń będzie współistnieć z otoczeniem w niewymuszony sposób. Uwolniliśmy plac od klasycznej posadzki, tworząc w zamian powierzchnię, przez którą przedziera się natura, przesiąka woda, spływająca do zbiorników retencyjnych. Z naszych doświadczeń wynika, że właśnie takie przestrzenie są dziś wyraźną społeczną potrzebą, na którą odpowiadamy naszym projektem – mówi Przemo Łukasik z Pracowni Medusa Group, która odpowiada za cały projekt kompleksu.

Nowy dziedziniec idealnie koresponduje z zabytkową elektrownią Scheiblera – perłą secesyjnej architektury. Goście podziwiać mogą już otwartą część tego historycznego obiektu – dawną kotłownię z potężnym piecem, który dawniej generował energię dla całego zakładu. W tym klimatycznym miejscu w wakacyjne niedziele wyświetlane będą filmy w ramach Letniego Festiwalu Filmowego Polówka. Kotłownia w weekendy zaprasza również na kulinarne podróże, m. in. targi śniadaniowe oraz dania z food trucków. W Ogrodach Anny zaplanowane zostały m.in. zajęcia jogi, spotkania psich sympatyków i ich pupili z twórcami podcastu „Psia Stacja”, serwis rowerowy oraz akcja wymiany książek – „Książkobranie”. W każdy wakacyjny weekend organizowane będą także rodzinne gry i zabawy, w tym mini turnieje szachowe. Odbędzie się również międzypokoleniowa impreza taneczna oraz koncert muzyki klasycznej. Wszystkie wydarzenia odbywają się pod hasłem „Fuzja z latem” i są bezpłatne. Dla odwiedzających Fuzję gości przygotowany został parking samochodowy zlokalizowany od strony ulicy Milionowej. Szczegóły dotyczące atrakcji w Ogrodach Anny znajdują się na stronie internetowej Fuzji w harmonogramie wydarzeń.

Jesteśmy dumni, że możemy zwrócić ten historyczny obszar miastu, aby wszyscy mogli cieszyć się odnowioną elektrownią i nowo nasadzonymi terenami zielonymi. Jestem pewien, że Ogrody Anny staną się wyjątkowym miejscem spotkań, gdzie zawsze będzie coś się działo i które przyciągać będzie łodzian, turystów i innych użytkowników Fuzji. Ponadto ta przestrzeń idealnie wpisuje się w strategię Echo Investment współtworzenia miast i przyjaznych przestrzeni do życia, w których ludzie mogą pracować, mieszkań i przyjemnie spędzać czas. Przed nami oddanie do użytkowania dwóch biurowców, które będą gotowe w pierwszym kwartale 2022 roku oraz zakończenie prac przy trzeciej nieruchomości mieszkaniowej. Na terenie Fuzji sukcesywnie będą pojawiać się też restauracje oraz urokliwe kawiarenki. Północna część kompleksu od strony ulicy Tymienieckiego zagospodarowana zostanie z kolei na funkcje handlowo-usługowe – podsumowuje Nicklas Lindberg, Prezes Echo Investment. 

Fuzja to wieloetapowa inwestycja, która łączyć będzie funkcję biurową, handlowo–usługową, gastronomiczną, a także budynki mieszkalne, plac miejski (Ogrody Anny) i otwarte, zielone tereny wspólne liczące blisko 4 ha. Wszystko w otoczeniu historycznej zabudowy dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera, które stanowią dziedzictwo Łodzi Fabrycznej. Łącznie na 8 ha zlokalizowanych będzie 20 budynków, z czego 14 to obiekty historyczne. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Ochrona środowiska

Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce

Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.

Konsument

Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników

Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.