Galeria sztuki najemcą Galerii Północnej

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Galeria Północna przyciąga nie tylko popularne marki modowe i lifestylowe. Także świat sztuki interesuje się najmem w obiekcie. W centrum handlowym zadebiutowała niedawno prawdziwa galeria – Jarocki Art. Artyści wynajęli tam lokal mający 67 m kw.
– To pierwszy przypadek w Galerii Północnej, kiedy najemcą zostaje galeria sztuki, w dodatku prezentująca prace jednej artystycznej rodziny. To najlepiej pokazuje, jak wielofunkcyjnym jesteśmy dziś obiektem i jak daleko możemy wykraczać poza tradycyjne ramy najmu – mówi Katarzyna Żuchowska, Leasing Manager w GTC SA.
– Powstanie galerii w ciekawy sposób dopełnia nasz tenant-mix, tworzy także w Północnej unikalne miejsce, które tętni życiem kulturalnym, przyciąga wielbicieli np. malarstwa, ale także promuje twórczość, zachęca do nabycia prezentowanych prac i wspiera życie artystyczne – dodaje.
W nowo powstałej przestrzeni odwiedzający Północną znajdą kilkadziesiąt prac aż 4 artystów z rodziny Jarockich – Krzysztofa, Jędrzeja, Wojciecha i Zbigniewa. W ofercie galerii pojawiają się natomiast m.in. obrazy olejne, rysunki, rzeźby i prace powstałe w technice cyfrowej. Galeria urządza też pokazy malowania na żywo.
– To przestrzeń i oferta, która mocno wyróżnia się na tle całego miksu Galerii Północnej. Pokazuje jednak naszą leasingową elastyczność i otwartość, zwłaszcza na ciekawe, w pełni autorskie koncepty, które zaskakują klienta i wyróżniają nasz obiekt na warszawskim rynku – mówi Katarzyna Żuchowska.
– Jarocki-Art jest tego najlepszym przykładem. To miejsce, które służy nie tylko do pokazywania prac artystów, jest także przestrzenią zakupową, w której można zapoznać się z ofertą rodziny Jarockich, nabyć oryginalny prezent dla bliskich czy kupić od artystów obraz do swojej własnej, domowej kolekcji – dodaje.
Tym bardziej, że prace twórców skupionych wokół Jarocki-Art są cenione na rynku w kraju i zagranicą. Wojciech Jarocki, którego ulubionym tworzywem jest drewno, to absolwent studiów na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zbigniew Jarocki to także absolwent Wydziału Rzeźby na warszawskiej ASP, na co dzień tworzący w brązie.
Krzysztof Jarocki z kolei od ponad 30 lat zajmuje się malarstwem, rysunkiem i rzeźbą, a głównym motywem jego twórczości są konie. Najmłodszy z tej grupy – Jędrzej, ukończył Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych w Warszawie na wydziale animacji. Obecnie studiuje malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.