GEODIS przedłuża umowę najmu 4000 m2 w SEGRO Logistics Park Stryków
GEODIS jest obecny w Polsce od 2001 r. Świadczy szeroki wachlarz usług z zakresu transportu krajowego i międzynarodowego, wspierając swoich klientów m.in. w optymalizacji dostaw, logistyce produktów przemysłowych oraz spedycji drogowej, morskiej, kolejowej i lotniczej. Spółka działa obecnie w 32 lokalizacjach w Polsce, zatrudniając ponad 1400 pracowników. Od 2013 roku korzysta także z powierzchni magazynowej SEGRO w Strykowie w okolicach Łodzi.
- Oferujemy wachlarz szytych na miarę rozwiązań logistycznych. Kiedy dziewięć lat temu poszukiwaliśmy przestrzeni magazynowej dla logistyki GEODIS, potrzebowaliśmy partnera, który mógłby odpowiedzieć na konkretne potrzeby branży TSL i wsparłby naszą ekspansję na rynku. Dzięki SEGRO udało się nam wynająć w Strykowie przestrzeń, która odpowiada naszym wymaganiom i pozwala nam znacznie usprawnić codzienną obsługę logistyczną w regionie. Dlatego przedłużamy najem obiektu i dziękujemy za dotychczasową profesjonalną obsługę - wyjaśnia Bogdan Młynarczyk, Dyrektor Generalny GEODIS Poland.
- Niezwykle cieszy nas fakt, że centrum logistyczne SEGRO w Strykowie niezmiennie odpowiada na potrzeby przedsiębiorców, którzy pozostają z nami na dłużej. Wieloletnie, obustronnie korzystne kontrakty są obecnie wizytówką tej inwestycji - tak jest również w przypadku powierzchni dla firmy GEODIS Poland. Nie bez znaczenia dla wieloletniej współpracy jest dalekowzroczny sposób planowania biznesu przez SEGRO, w tym gwarancja stałych cen energii i gazu, które zakontraktowaliśmy w 2021 r., zatem również w 2022 r. pozostają na ówczesnym, obecnie bardzo konkurencyjnym poziomie. W obliczu stale rosnących cen mediów, nasi klienci doceniają nie tylko zapobiegliwość naszej firmy w tym obszarze, ale także technologie wspierające niskoemisyjność. Stosujemy je w naszych obiektach w ramach programu Odpowiedzialne SEGRO, którego jednym z celów jest zeroemisyjność do 2030 roku - mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.
SEGRO Logistics Park Stryków charakteryzuje się doskonałą lokalizacją: położony jest na 87-hektarowym terenie, w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch najważniejszych arterii komunikacyjnych Polski - autostrad A1 i A2 oraz 8 km od granic Łodzi, przy węźle Stryków. Takie położenie umożliwia płynną logistykę towarów oraz idealną komunikację drogową, dostosowaną do wymagań dużych i średnich firm.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.