Komunikaty PR

Globalworth sprzedaje pięć swoich warszawskich biurowców

2021-10-04  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Nitychoruk
Globalworth

Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/

Globalworth, wiodący inwestor biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej, podpisał umowę przedwstępną z 5th Corner – nową platformą inwestycyjną stworzoną przez Cornerstone Investment Management i innych udziałowców. Transakcja o wartości ok. 123 mln euro dotyczy sprzedaży pięciu budynków biurowych w Warszawie znajdujących się w portfolio spółki: Nordic Park, Bliski Centrum, Batory Building I, Company House I i Warta Tower.

"Cieszymy się ze sprzedaży tych pięciu nieruchomości. Ta transakcja pozwoli naszym specjalistom zarządzającym polskim portfelem nieruchomości Globalworth skoncentrować się na  większych i bardziej strategicznych obiektach biurowych."

Łukasz Duczkowski, Head of Investments and Special Projects w Globalworth Poland

"Pracowaliśmy nad tą umową z Globalworth od kilku miesięcy i jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że ostatecznie ją podpisaliśmy. Jesteśmy przekonani, że pomimo pandemii Covid biura pozostaną istotne, a to pierwszy krok do stworzenia szerszej platformy."

Darius Divwalla, partner zarządzający w Cornerstone Investment Management

Największym spośród sprzedanych przez Globalworth obiektów jest znajdująca się w warszawskim centrum biznesowym Warta Tower o powierzchni 30 000 mkw. Do 2023 roku 5th Corner planuje przeznaczyć ponad 30 mln euro na całkowitą renowację budynku.

Globalworth w transakcji reprezentowała kancelaria Rymarz Zdort oraz Baker McKenzie (doradztwo finansowe), a kupującego Dentons, Colliers, MDDP oraz Savills.

Cornerstone Investment Management, założony przez Przemysława Krycha w 2001 roku, jest wiodącą firmą zarządzającą inwestycjami private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki zespołowi doświadczonych profesjonalistów zapewnia doskonałe zwroty w obszarach, w których inwestuje: korporacyjne fundusze private equity, private equity i private equity real estate, wykorzystując głęboki zasób wiedzy, relacji i umiejętności swojego zespołu w celu tworzenia wyjątkowych zwrotów dla inwestorów. Dorobek firmy obejmuje inwestycje w różnych sektorach, w tym: nieruchomościach, usługach zarządzania IT, operatorach kablowych, energii odnawialnej, opieki zdrowotnej, żywności, metalach ekologicznych i usługach finansowych.

Globalworth jest giełdową spółką nieruchomościową działającą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną na alternatywnym rynku inwestycyjnym (AIM) – subrynku głównego parkietu Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie. Firma jest czołowym inwestorem sektora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej, dzięki wiodącej pozycji zarówno w Rumunii, jak i w Polsce. Globalworth inwestuje w wysokiej jakości nieruchomości biurowe i parki logistyczne w pierwszorzędnych lokalizacjach, dzięki czemu uzyskuje przychody z wynajmu powierzchni renomowanym najemcom z całego świata. Firma buduje nieruchomości, nabywa je, a także bezpośrednio nimi zarządza. Globalworth, kierowany przez 200 specjalistów na Cyprze, Guernsey, w Rumunii i Polsce, posiada portfel aktywów o wartości 3,1 mld euro (według stanu na 30 czerwca 2020 roku). Około 95,1 proc. portfela to nieruchomości generujące przychody z wynajmu, głównie biurowe, wynajęte szerokiej gamie około 650 międzynarodowych i krajowych firm. W Rumunii spółka posiada nieruchomości w Bukareszcie, Timișoarze, Konstancy i Pitești. Z kolei w Polsce działa w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi i we Wrocławiu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Globalworth
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let Biuro prasowe
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,
Nieruchomości Rynek wrzuca drugi bieg
2024-07-30 | 01:00

Rynek wrzuca drugi bieg

Rynek inwestycyjny nieruchomości komercyjnych w Polsce. Raport H1 2024 - podsumowanie W drugim kwartale 2024 r. doczekaliśmy się oznak ożywienia rynku, które pozwalają z większym
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.