Grupa BIK utrzymuje pełną komercjalizację obiektów
Biuro Inwestycji Kapitałowych w 2020 roku podpisało umowy najmu na ponad 22 tys. m2 powierzchni magazynowej i biurowej. Pomimo pandemii posiadane obiekty pozostają praktycznie w całości skomercjalizowane. Aktualnie Grupa BIK planuje rozbudowę centrów logistycznych pod Wrocławiem i Sosnowcem. Deweloper powierzchni komercyjnych poszukuje również gruntów pod nowe inwestycje.
Deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i handlowych w 2020 roku podpisał siedem umów najmu łącznie na ponad 22 tys. m2 powierzchni. Z tego ponad 21 tys. m2 stanowiły powierzchnie magazynowe, a około 1,4 tys. m2 przeznaczonych było na cele biurowe. W ramach posiadanych przez Grupę BIK obiektów magazynowych najwięcej powierzchni wynajęto w Centrum Logistycznym Kraków II (ponad 9 tys. m2), a niewiele mniej w BIK Park Wrocław I (blisko 9 tys. m2). Umowa zawarta na pozostałe około 3 tys. m2 powierzchni magazynowych dotyczyła Centrum Logistycznego Kraków I.
„Pomimo pandemii wszystkie nasze obiekty pozostają wynajęte praktycznie w całości. Zawierane w minionym roku umowy obejmowały zarówno zamówienia nowych powierzchni, ale również dotyczyły przedłużeń na kolejne okresy oraz ekspansji, czyli powiększenia wykorzystywanej powierzchni” – powiedział Krzysztof Mucha, Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.
Grupa BIK zakłada dalszy dynamiczny rozwój. Aktualnie przygotowywana jest rozbudowa centrów logistycznych pod Wrocławiem i Sosnowcem, które dostarczą łącznie około 36 tys. m2 nowej powierzchni komercyjnej.
Grupa zarządza aktualnie czterema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II, BIK Park Sosnowiec II oraz BIK Park Wrocław I o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 57,5 tys. m2. W ramach dywersyfikacji działalności BIK zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). Obecnie w portfelu spółki znajduje się Retail Park Karpacka w Bielsku – Białej o powierzchni najmu prawie 7,0 tys. m2.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.