Grupa INPRO przekazała w 2020 roku rekordową liczbę mieszkań
Grupa Kapitałowa INPRO podsumowała wstępne wyniki sprzedaży w 2020 roku. W tym okresie przekazała łącznie 872 lokale, czyli o ponad 53% więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie Grupa zrealizowała przedsprzedaż (rozumianą jako liczbę podpisanych umów przedwstępnych netto) na poziomie 635 umów, co stanowi o 17% mniej niż w 2019 roku.
W czwartym kwartale 2020 roku Grupa Kapitałowa INPRO S.A. zrealizowała przedsprzedaż netto na poziomie 161 umów, co stanowi o 13% mniej niż w porównywalnym okresie 2019 roku. Narastająco po czterech kwartałach 2020 r. Grupa podpisała 635 umów, w porównaniu do 769 umów zawartych w 2019 roku.
Przez 12 miesięcy 2020 r. Grupa przekazała łącznie 872 lokale, w porównaniu do 569 sztuk w analogicznym okresie roku 2019, co stanowi wzrost o 53%. W samym IV kwartale Grupa przekazała 455 lokali.
„Nasza sprzedaż mieszkań w 2020 roku nieznacznie spadła w porównaniu do bardzo udanego 2019 roku. W ubiegłym roku zrealizowaliśmy wszystkie zaplanowane inwestycje, co pozwoliło nam na osiągniecie wzrostu liczby przekazanych lokali o 53%. Na przyszłość patrzymy ze spokojem i umiarkowanym optymizmem. Oczywiście aktualnie kontynuujemy wszystkie budowy zgodnie z planem” – powiedział Rafał Zdebski, Dyrektor Handlowy w INPRO S.A.
W aktualnej ofercie Grupa INPRO posiada blisko 700 mieszkań, domów oraz lokali użytkowych.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.