Grupa INPRO przekazała w 2020 roku rekordową liczbę mieszkań
Grupa Kapitałowa INPRO podsumowała wstępne wyniki sprzedaży w 2020 roku. W tym okresie przekazała łącznie 872 lokale, czyli o ponad 53% więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie Grupa zrealizowała przedsprzedaż (rozumianą jako liczbę podpisanych umów przedwstępnych netto) na poziomie 635 umów, co stanowi o 17% mniej niż w 2019 roku.
W czwartym kwartale 2020 roku Grupa Kapitałowa INPRO S.A. zrealizowała przedsprzedaż netto na poziomie 161 umów, co stanowi o 13% mniej niż w porównywalnym okresie 2019 roku. Narastająco po czterech kwartałach 2020 r. Grupa podpisała 635 umów, w porównaniu do 769 umów zawartych w 2019 roku.
Przez 12 miesięcy 2020 r. Grupa przekazała łącznie 872 lokale, w porównaniu do 569 sztuk w analogicznym okresie roku 2019, co stanowi wzrost o 53%. W samym IV kwartale Grupa przekazała 455 lokali.
„Nasza sprzedaż mieszkań w 2020 roku nieznacznie spadła w porównaniu do bardzo udanego 2019 roku. W ubiegłym roku zrealizowaliśmy wszystkie zaplanowane inwestycje, co pozwoliło nam na osiągniecie wzrostu liczby przekazanych lokali o 53%. Na przyszłość patrzymy ze spokojem i umiarkowanym optymizmem. Oczywiście aktualnie kontynuujemy wszystkie budowy zgodnie z planem” – powiedział Rafał Zdebski, Dyrektor Handlowy w INPRO S.A.
W aktualnej ofercie Grupa INPRO posiada blisko 700 mieszkań, domów oraz lokali użytkowych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.