Komunikaty PR

Grupa Marvipol i Heimstaden Poland sfinalizowały transakcję w segmencie PRS

2022-09-16  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Na podstawie wstępnego porozumienia podpisanego w 2021 roku, Grupa Marvipol sfinalizowała transakcję dla 138 lokali w warszawskiej inwestycji Unique Tower. Kontrakt został podpisany przez polskiego dewelopera z Heimstaden Poland, jednym z największych podmiotów na europejskim rynku najmu instytucjonalnego. Łączna powierzania objętych transakcją mieszkań wynosi ponad 5,6 tys. m kw.

 

 

Bazując na umowie z Grupą Marvipol, Heimstaden został właścicielem 136 lokali mieszkalnych oraz 2 lokali usługowych w wieży D, budynku Unique Tower, przy ul. Grzybowskiej 49 w Warszawie. W portfolio Heimstaden znalazły się jednopokojowe studia, przestronne mieszkania, apartamenty z pięknymi widokami na stolicę, a także 50 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Wszystkie lokale są gotowe do zamieszkania i dostosowane do zróżnicowanych potrzeb klientów. Mieszkania i apartamenty zostały wyposażone m.in. w klimatyzację, wygodne meble oraz wysokiej klasy sprzęt AGD.

 

Umowa jest kontynuacją wcześniejszego porozumienia Grupy Marvipol i Heimstaden Poland. Na początku 2021 roku oba podmioty zawarły umowy przedwstępne, na podstawie których Heimstaden zobowiązał się do nabycia 668 lokali w trzech inwestycjach realizowanych przez Marvipol Development: Moko Botanika, Unique Tower oraz Studio Okęcie. Pierwsza część transakcji, dotycząca zakupu mieszkań na osiedlu Moko Botanika, została sfinalizowana z końcem lipca br. Teraz sfinalizowano umowę dotyczącą Unique Tower.

– Bardzo się cieszę, że mogliśmy sfinalizować kolejny po Moko Botanice kontrakt, tym razem dotyczący inwestycji z segmentu premium. Unique Tower to wyjątkowy kompleks, zlokalizowany pod jednym z najbardziej pożądanych adresów w Warszawie, w sercu Centralnego Obszaru Biznesu (COB) – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes zarządu Marvipol Development S.A.

– Wraz z finalizacją kolejnej transakcji z Grupą Marvipol, wzmacniamy portfolio Heimstaden w segmencie mieszkań i apartamentów na wynajem klasy premium. Chcemy aktywnie kształtować standardy rodzącego się w Polsce sektora PRS, dlatego oferujemy najemcom najwyższą jakość wykonania i wyposażenia mieszkań, komfort przebywania w częściach wspólnych oraz dostęp do świetnie rozwiniętej infrastruktury. Cieszę się, że będziemy mogli nawiązać partnerskie relacje z kolejnymi najemcami, oferując im nie tylko doskonały standard zamieszkania, ale też elastyczność w dopasowaniu do ich stale zmieniającej się sytuacji zawodowej i rodzinnej – podkreśla Przemysław Orchowicz, Head of Operations w Heimstaden Poland.

Unique Tower to wielofunkcyjny kompleks nowoczesnych budynków, spośród których pierwszy od strony ulicy Grzybowskiej dedykowany jest funkcji handlowo-usługowo-biurowej. Kolejny, wysoki na blisko 100 metrów, jest apartamentowcem - znajdują się w nim apartamenty mieszkalne klasy premium z widokami na panoramę Warszawy oraz apartamenty inwestycyjne w ramach Royal Tulip Warsaw Apartments, wykończone i wyposażone w 5-gwiazdkowym standardzie, przeznaczone na krótko- i długoterminowe pobyty. Ostatni z budynków kompleksu został sprzedany firmie Heimstaden.

Inwestycja została ukończona pod koniec 2021 roku. Projekt architektoniczny opracowała pracownia ARPES Piotr Schneider.

Doradcami Marvipol Development w transakcji byli: kancelaria Greenberg Traurig oraz firma doradcza świadcząca usługi na rynku nieruchomości – JLL. Doradcami po stronie Heimstaden byli: kancelaria prawna Dentons, audytor finansowo-podatkowy Deloitte, firma świadcząca usługi doradcze w zakresie technicznym – Arcadis, a także Leach & Partners oraz CBRE. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tauber Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.