Grupa Marvipol i Heimstaden Poland sfinalizowały transakcję w segmencie PRS
Na podstawie wstępnego porozumienia podpisanego w 2021 roku, Grupa Marvipol sfinalizowała transakcję dla 138 lokali w warszawskiej inwestycji Unique Tower. Kontrakt został podpisany przez polskiego dewelopera z Heimstaden Poland, jednym z największych podmiotów na europejskim rynku najmu instytucjonalnego. Łączna powierzania objętych transakcją mieszkań wynosi ponad 5,6 tys. m kw.
Bazując na umowie z Grupą Marvipol, Heimstaden został właścicielem 136 lokali mieszkalnych oraz 2 lokali usługowych w wieży D, budynku Unique Tower, przy ul. Grzybowskiej 49 w Warszawie. W portfolio Heimstaden znalazły się jednopokojowe studia, przestronne mieszkania, apartamenty z pięknymi widokami na stolicę, a także 50 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Wszystkie lokale są gotowe do zamieszkania i dostosowane do zróżnicowanych potrzeb klientów. Mieszkania i apartamenty zostały wyposażone m.in. w klimatyzację, wygodne meble oraz wysokiej klasy sprzęt AGD.
Umowa jest kontynuacją wcześniejszego porozumienia Grupy Marvipol i Heimstaden Poland. Na początku 2021 roku oba podmioty zawarły umowy przedwstępne, na podstawie których Heimstaden zobowiązał się do nabycia 668 lokali w trzech inwestycjach realizowanych przez Marvipol Development: Moko Botanika, Unique Tower oraz Studio Okęcie. Pierwsza część transakcji, dotycząca zakupu mieszkań na osiedlu Moko Botanika, została sfinalizowana z końcem lipca br. Teraz sfinalizowano umowę dotyczącą Unique Tower.
– Bardzo się cieszę, że mogliśmy sfinalizować kolejny po Moko Botanice kontrakt, tym razem dotyczący inwestycji z segmentu premium. Unique Tower to wyjątkowy kompleks, zlokalizowany pod jednym z najbardziej pożądanych adresów w Warszawie, w sercu Centralnego Obszaru Biznesu (COB) – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes zarządu Marvipol Development S.A.
– Wraz z finalizacją kolejnej transakcji z Grupą Marvipol, wzmacniamy portfolio Heimstaden w segmencie mieszkań i apartamentów na wynajem klasy premium. Chcemy aktywnie kształtować standardy rodzącego się w Polsce sektora PRS, dlatego oferujemy najemcom najwyższą jakość wykonania i wyposażenia mieszkań, komfort przebywania w częściach wspólnych oraz dostęp do świetnie rozwiniętej infrastruktury. Cieszę się, że będziemy mogli nawiązać partnerskie relacje z kolejnymi najemcami, oferując im nie tylko doskonały standard zamieszkania, ale też elastyczność w dopasowaniu do ich stale zmieniającej się sytuacji zawodowej i rodzinnej – podkreśla Przemysław Orchowicz, Head of Operations w Heimstaden Poland.
Unique Tower to wielofunkcyjny kompleks nowoczesnych budynków, spośród których pierwszy od strony ulicy Grzybowskiej dedykowany jest funkcji handlowo-usługowo-biurowej. Kolejny, wysoki na blisko 100 metrów, jest apartamentowcem - znajdują się w nim apartamenty mieszkalne klasy premium z widokami na panoramę Warszawy oraz apartamenty inwestycyjne w ramach Royal Tulip Warsaw Apartments, wykończone i wyposażone w 5-gwiazdkowym standardzie, przeznaczone na krótko- i długoterminowe pobyty. Ostatni z budynków kompleksu został sprzedany firmie Heimstaden.
Inwestycja została ukończona pod koniec 2021 roku. Projekt architektoniczny opracowała pracownia ARPES Piotr Schneider.
Doradcami Marvipol Development w transakcji byli: kancelaria Greenberg Traurig oraz firma doradcza świadcząca usługi na rynku nieruchomości – JLL. Doradcami po stronie Heimstaden byli: kancelaria prawna Dentons, audytor finansowo-podatkowy Deloitte, firma świadcząca usługi doradcze w zakresie technicznym – Arcadis, a także Leach & Partners oraz CBRE.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.