Grupa Murapol sfinalizowała projekt Królewskie Tarasy w Wieliczce
Budynek 6. wielickiej inwestycji dewelopera, zlokalizowanej przy ul. B. Chrobrego, otrzymał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Dzięki temu do klientów trafią klucze do 70 nowoczesnych lokali mieszkalnych. To już ostatni obiekt realizowany przez Grupę Murapol w ramach wieloetapowego przedsięwzięcia Królewskie Tarasy. W sprzedaży znajdują się jeszcze ostatnie gotowe do odbioru mieszkania w tej inwestycji.
Królewskie Tarasy to kameralne osiedle o niskiej zabudowie, położone w sercu Wieliczki, przy ul. B. Chrobrego. Tuż obok znajduje się Park im. Adama Mickiewicza, pozwalający mieszkańcom zażyć relaksu i odnaleźć ciszę pośród przyrody, co w dzisiejszych czasach jest ważnym warunkiem przy zakupie nowego lokum. Gmina Wieliczka słynie z idealnej infrastruktury dla aktywnych – zaledwie kilka minut na piechotę od osiedla znajduje się centrum rekreacyjne z siłownią i basenem. Dla osób kochających sport zaletą będą też ścieżki parkowe idealne do uprawiania joggingu czy jazdy na rowerze w okolicach mieszkania. W najbliższym sąsiedztwie działa wiele punktów handlowo-usługowych, m.in. Lidl czy Biedronka, a mniej niż kwadrans zajmuje dojechanie stąd do krakowskiego centrum handlowego Bonarka City Center.
- Osoby pracujące w stolicy Małopolski często przenoszą się poza miasto, ponieważ to tu można kupić atrakcyjne domy i mieszkania. Wieliczka, nie bez powodu, staje się coraz popularniejszą lokalizacją. Z jej spokojnym charakterem, zielenią i stale powiększającą się ofertą gastronomiczną oraz noclegową, zaczyna być konkurencją dla krakowskich dzielnic. Dzięki bardzo dobrze rozwiniętej sieci komunikacyjnej i bliskości pomiędzy obydwoma miastami, wiele osób już traktuje Wieliczkę jako jeden z rejonów Krakowa. Oddany do użytku węzeł wielicki, stanowiący połączenie autostrady A4 z drogą krajową nr 4, umożliwia bardzo szybkie dotarcie do miasta czy portu lotniczego Balice. Dodatkowo, do Wieliczki kursuje wiele krakowskich linii autobusowych, kolejowych czy busów z prywatnych firm. To właśnie dostępność komunikacyjna sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się na kupno mieszkania właśnie tutaj. – komentuje Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
W ramach inwestycji deweloper oferuje zróżnicowane układy i metraże mieszkań – od kawalerek, po 4-pokojowe. Do lokali na parterze przynależą wybrukowane kostką tarasy, natomiast na piętrach – obszerne balkony. Co ważne, mieszkania w nowych budynkach inwestycji zostały wyposażone w pakiet antysmogowy. Lokatorzy mogą też zamontować w mieszkaniach smart home, który umożliwia zdalne zarządzanie mediami. Teren inwestycji został zagospodarowany zielenią oraz elementami małej architektury, a specjalnie dla najmłodszych zaprojektowano kolorowy plac zabaw.
Obiekt 6. był ostatnim realizowanym w ramach projektu Królewskie Tarasy. Łącznie w 15 kameralnych budynkach powstało 710 lokali, w których zamieszka ponad 2 tys. osób. Warto dodać, że w ramach trwającej, grudniowej kampanii dewelopera – Świąteczne bonusowanie – można kupić mieszkanie z pakietem bonusów właśnie w inwestycji Królewskie Tarasy. Wybierając lokal z puli promocyjnej można zaoszczędzić 90 tys. zł, a w skład pakietu bonusów wchodzi rabat w cenie, smart home w wersji premium oraz ubezpieczenie od utraty stałego źródła dochodu albo pobytu w szpitalu!
Jak skorzystać z grudniowej promocji? Na początek wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej dewelopera.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.