Grupa Murapol rozpoczyna przedsprzedaż nowych mieszkań w Bydgoszczy
Bydgoska oferta dewelopera zwiększy się o kolejne 85 lokali w kameralnym, 4-piętrowym budynku w ramach projektu powstającego przy ul. Akademickiej na Nowym Fordonie. Fordon znany jest ze swoich walorów przyrodniczych – w obrębie dzielnicy zbiegają się dwie rzeki, Wisła oraz Brda, tworząc naturalną przestrzeń do rekreacji oraz obszar chroniony Natura 2000. Murapol Osiedle Akademickie zlokalizowane jest zaledwie 5 minut od Parku Milenijnego oraz w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych terenów zielonych, na których zaplanowano stworzenie nowego miejskiego zieleńca – Parku Akademickiego z licznymi miejscami do wypoczynku na świeżym powietrzu, z dala od miejskiego zgiełku. Mieszkańcy odnajdą w pobliżu liczne sklepy, punkty usługowe, przedszkola, żłobki czy restauracje. Dogodna lokalizacja w rejonie ul. Akademickiej i Fordońskiej sprawia, że łatwo stąd dojechać do centrum Bydgoszczy, a drogami krajowymi nr 10 lub 80 sprawnie dotrzeć do węzła autostrady A1.
Nowa oferta mieszkań w przedsprzedaży obejmuje szeroką gamę zróżnicowanych metraży i układów, od kawalerek po lokale 4-pokojowe. Wszystkie mieszkania na piętrach posiadać będą obszerne balkony, a zaprojektowane na parterze – tarasy wybrukowane kostką oraz zielone ogródki. Co ważne, na terenie inwestycji powstanie stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz stojaki rowerowe. Osiedle zostanie zagospodarowane zielenią i elementami małej architektury, by jeszcze bardziej wpasować się w okolicę.
- Murapol Osiedle Akademickie to nasza pierwsza bydgoska inwestycja. Nie bez powodu wybraliśmy akurat ten rejon miasta. Największa dzielnica Bydgoszczy, oprócz wspomnianych walorów przyrodniczych, posiada również obiekty, które zachęcają klientów do zakupu nowego mieszkania właśnie w tej okolicy. Dynamiczny rozwój tego miejsca związany jest z m.in. z sąsiedztwem Politechniki Bydgoskiej. Bliskość ośrodków akademickich jest ogromnym atutem każdej nieruchomości deweloperskiej – mieszkanie w takim miejscu zawsze będzie pożądane przez inwestorów, jak i studentów, więc znalezienie najemców na lokal nie powinno stanowić żadnego problemu. Nowy Fordon jest dobrze skomunikowany z centrum miasta, a przy tym posiada rozległe tereny zielone, doskonałe dla fanów sportów czy spacerów. Tuż obok inwestycji znajdują się przystanki autobusowe, co ułatwi przyszłym mieszkańcom dojazd do pracy czy szkoły i daje możliwość korzystania z kulturalno-rozrywkowych atrakcji Starego Miasta bez konieczności korzystania z własnego samochodu. – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
W ramach przedsięwzięcia zaprojektowano łącznie 8 budynków, w których planowo powstanie około 680 nowoczesnych lokali, w których zamieszka ponad 2 tys. osób. W styczniu br. pozwolenie na użytkowanie uzyskały pierwsze dwa obiekty bydgoskiej inwestycji. Dzięki temu, deweloper mógł rozpocząć wydawanie kluczy do 170 funkcjonalnych i ustawnych mieszkań. W ofercie znajdują się jeszcze gotowe do odbioru lokale w budynku 2. i 3, a także szeroka oferta mieszkań w kolejnych 5 budynkach będących w fazie budowy lub przygotowania.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.