Grupa Murapol z ofertą bogatszą o blisko 800 nowych lokali w 4 miastach
Łódź, Poznań, Gliwice i Siewierz to miasta, w których Grupa Murapol wprowadza do oferty łącznie 782 mieszkania. Lokale powstaną w ramach dwóch nowych projektów nieruchomościowych w Łodzi i Gliwicach, z kolei w Poznaniu oraz Siewierzu deweloper uruchomił komercjalizację kolejnych etapów już realizowanych inwestycji, które cieszą się wśród klientów niesłabnącym zainteresowaniem. Od początku roku do końca września 2023 r. GK Murapol wprowadziła do oferty ponad 2,6 tys. lokali w 12 miastach w całej Polsce.
W puli nowych mieszkań wprowadzonych do oferty największy wybór mają mieszkańcy Poznania, gdzie Grupa Murapol postawiła do dyspozycji nabywców kolejne 338 lokali, w ramach dalszych etapów dwóch inwestycji – Murapol Osiedla Verde powstającego przy ul. Wagrowskiej oraz Murapol Zielonego Żurawińca realizowanego przy ul. Sielawy. Także łódzka oferta dewelopera została poszerzona o kolejne 143 nowoczesne mieszkania zaprojektowane w 8-piętrowym budynku w ramach pierwszego etapu Murapol Osiedla Filo, które powstanie przy ul. Wołowej. W Gliwicach deweloper uruchomił komercjalizację pierwszego etapu także nowego projektu zaprojektowanego przy ul. Szafirowej – Murapol Osiedla Szafirovego. Do dyspozycji klientów postawionych zostało 188 funkcjonalnych mieszkań w dwóch 4- i 5-piętrowych obiektach. Z kolei na rynek siewierski trafiło kolejnych 115 lokali w ramach dalszego etapu przedsięwzięcia Murapol Siewierz Jeziorna przy ul. Jeziornej.
Co ważne, każde nowe mieszkanie będzie w standardzie wyposażone w pakiet antysmogowy. We wszystkich inwestycjach zostanie również wdrożony Home Management System, umożliwiający korzystanie z opcji smart home. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców postawiono też stacje ładowania pojazdów elektrycznych i stojaki rowerowe, a w częściach wspólnych budynków zastosowano energooszczędne oświetlenie LED.
- Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii produktowej oraz wysokiej efektywności operacyjnej i zarządczej stale rozwijamy naszą działalność, stawiając do dyspozycji klientów kolejne projekty nieruchomościowe. Oferujemy produkty skrojone na aktualne potrzeby rynku, uwzględniające zarówno preferencje osób szukających mieszkań dla siebie, jak również klientów inwestycyjnych. Mamy na uwadze eco trendy w budownictwie i nowoczesne rozwiązania optymalizujące koszty użytkowania mieszkań oraz zapewniające wygodę i bezpieczeństwo przyszłych lokatorów – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA - Szeroka oferta produktowa, połączona z rozległą dostępnością geograficzną to nasz znak rozpoznawczy – cały czas pozyskujemy kolejne pozwolenia na budowę, dzięki czemu możemy na bieżąco uzupełniać portfolio. W samym tylko pierwszym półroczu 2023 wprowadziliśmy do oferty ponad 1 830 nowych mieszkań w 10 miastach w całej Polsce. Liczymy, że i tym razem klienci dostrzegą atuty naszych inwestycji i docenią wieloletnie doświadczenie Grupy Murapol – dodaje Nikodem Iskra.
W ciągu ponad 22 lat działalności GK Murapol zrealizowała 80 wieloetapowych inwestycji, w ramach których powstały 404 budynki obejmujące łącznie ponad 26,6 tys. lokali.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.