Grupa Raben zajęła 7 560 m kw. w Panattoni Park Gdańsk Airport
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, potwierdza kurs najemców na Trójmiasto. Do jednej z największych inwestycji w regionie - Panattoni Park Gdańsk Airport – wprowadziła się firma Raben Logistics Polska. Operator logistyczny na powierzchni 7560 m kw. korzysta z szeregu rozwiązań przeznaczonych wyspecjalizowanym operacjom logistycznym, jak i koncepcji zrównoważonego rozwoju. Panattoni Park Gdańsk Airport o powierzchni ponad 100 000 m kw. jest już zrealizowany w 86 proc., dzięki czemu deweloper zbliża się do ok 345 500 m kw. powierzchni dostarczonej w regionie. Grupę Raben w procesie wyboru lokalizacji i negocjacji umowy najmu reprezentowała firma doradcza JLL.
Największe obiekty przyciągają liderów. Grupa Raben po raz kolejny korzysta ze strategicznego położenia parków Panattoni – dotychczas operator logistyczny podpisał umowy najmu z deweloperem na ponad 152 000 m kw.! Teraz Raben zajął 7560 m kw. w Panattoni Park Gdańsk Airport – największej realizacji dewelopera w Trójmieście. Specyfika działalności operatora w ramach wynajętej powierzchni wymagała spersonalizowanych rozwiązań. Przedsiębiorstwo korzysta m.in. z oświetlenia dostosowanego do planowanego układu regałów i strefy VAS (Value Added Service), a w magazynie odbywa się stały pomiar temperatury i wilgotności.
W kompleksie zastosowano również szereg rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju, w ramach prowadzonego procesu certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good. Zgodnie z własną specyfikacją parków, Panattoni zapewniło przeszklone elewacje w częściach biurowych, a w przygotowaniu są zielone wejścia ze strefami relaksacyjnymi na wzór tzw. pocket forest. Stworzone zostaną placyki z ekologicznymi meblami miejskimi, a także infrastruktura rowerowa z zadaszonymi stojakami na rowery. Roślinność na ternie parku będzie dostosowana do lokalnych warunków atmosferycznych, podobnie jak „kwietne łąki” niewymagające częstego koszenia. Grupa Raben skorzysta również z inteligentnych systemów zarządzających energią, w tym z liczników pozwalających na zdalny odczyt. Panattoni, podobnie jak w innych swoich inwestycjach, przygotowało strefy ładowania samochodów elektrycznych.
Jak podkreśla Maciej Stępień, Dyrektor Regionu Raben Logistics Polska: „Grupa Raben od lat rozwija działalność na Pomorzu. Pozyskanie nowych powierzchni magazynowych – tym razem w Gdańsku to decyzja podkreślająca naszą obecność i zaangażowanie w tym regionie. To także odpowiedź na potrzeby klientów, którzy są zainteresowani składowaniem i obsługą magazynową swoich towarów relatywnie blisko portu i lotniska oraz dystrybucją swoich dóbr zarówno w Polsce czy Europie jak i w świecie (poprzez usługi frachtu morskiego i lotniczego). Warto nadmienić, iż poza czynnikami czysto ekonomicznymi podczas transakcji znaczną rolę odegrało partnerskie podejście Panattoni do całego procesu".
Kolejną trójmiejską umowę komentuje Martyna Sochaczewska, Senior Leasing Managerz Panattoni: „Działamy w Trójmieście już 12 lat dostarczając przez ten czas ok. 345 500 m kw. Kiedy zaczynaliśmy, ten region dopiero pukał do drzwi, a teraz jest jednym z najszybciej rosnących rynków magazynowych w Polsce. Zeszłoroczny popyt na powierzchnię wyniósł tu ponad 200 000 m kw., plasując region razem z województwem lubuskim tuż za „wielką piątką”. Cieszy nas, że tak istotny dla gospodarki Polski obszar cały czas rośnie i że my możemy w tym rozwoju czynnie partycypować”.
Grupa Raben wynajmując powierzchnię w Panattoni Park Gdańsk Airport zyskała lokalizację o bardzo dużym potencjale biznesowym w atrakcyjnym regionie. Zaledwie 8 km od kompleksu znajduje się międzynarodowe lotnisko im. Lecha Wałęsy, a 19 km od parku położony jest Port Gdański, który w styczniu br. wskoczył na podium wśród portów bałtyckich osiągając w pierwszym miesiącu roku wynik 4,6 mln ton przeładunków – o 8,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Ponadto, w niedalekiej odległości od kompleksu przebiegają liczne drogi dojazdowe, które pozwalają na sprawny transport w obrębie regionu, jak i całego kraju. Przy parku znajduje się również stacja Pomorskiej Kolei Metropolitarnej oraz przystanek autobusowy, co pozwala pracownikom na dojazd trójmiejskimi środkami transportu publicznego.
„W ślad za umacnianiem się pozycji Trójmiasta jako kluczowego węzła logistycznego w basenie Morza Bałtyckiego i ważnego punktu na europejskiej mapie transportowej idzie szybki rozwój bazy magazynowej w regionie. W ciągu 5 lat zasoby powierzchni wzrosły na tym rynku prawie trzykrotnie, co daje firmom rozwijającym swoją działalność na Pomorzu duży wybór. Cieszymy się z możliwości kontynuacji współpracy z Grupą Raben, dla której kluczowa była przede wszystkim strategiczna lokalizacja w pobliżu portu i lotniska, jak i indywidualne podejście ze strony Panattoni do oczekiwań najemcy”, komentuje Ludwika Korzeniowska, Business Development Director, Dział Powierzchni Magazynowych, JLL.
Panattoni Park Gdańsk Airport to największa realizacja dewelopera w ramach własnych parków na Pomorzu. Docelowo kompleks osiągnie blisko 107 000 m kw. w pięciu budynkach, a najemców znalazło już ponad 97 000 m kw. Wszystkie obiekty w ramach parku wyposażone są w najwyższej jakości biura i magazyny oraz najnowocześniejsze rozwiązania składowania towarów. Kompleks został tak zaprojektowany, aby umożliwić najemcom elastyczne kształtowanie modułów. Dzięki doskonałej lokalizacji inwestycja idealnie wpisuje się w koncepcję tzw. dzielnicy lotniskowej, tworzonej przez magazyny, biurowce i nowoczesne centrum badawczo – rozwojowe.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.