Komunikaty PR

Grupa Raben zajęła 7 560 m kw. w Panattoni Park Gdańsk Airport

2021-07-19  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, potwierdza kurs najemców na Trójmiasto. Do jednej z największych inwestycji w regionie - Panattoni Park Gdańsk Airport – wprowadziła się firma Raben Logistics Polska. Operator logistyczny na powierzchni 7560 m kw. korzysta z szeregu rozwiązań przeznaczonych wyspecjalizowanym operacjom logistycznym, jak i koncepcji zrównoważonego rozwoju. Panattoni Park Gdańsk Airport o powierzchni ponad 100 000 m kw. jest już zrealizowany w 86 proc., dzięki czemu deweloper zbliża się do ok 345 500 m kw. powierzchni dostarczonej w regionie. Grupę Raben w procesie wyboru lokalizacji i negocjacji umowy najmu reprezentowała firma doradcza JLL.

Największe obiekty przyciągają liderów. Grupa Raben po raz kolejny korzysta ze strategicznego położenia parków Panattoni – dotychczas operator logistyczny podpisał umowy najmu z deweloperem na ponad 152 000 m kw.! Teraz Raben zajął 7560 m kw. w Panattoni Park Gdańsk Airport – największej realizacji dewelopera w Trójmieście. Specyfika działalności operatora w ramach wynajętej powierzchni wymagała spersonalizowanych rozwiązań. Przedsiębiorstwo korzysta m.in. z oświetlenia dostosowanego do planowanego układu regałów i strefy VAS (Value Added Service), a w magazynie odbywa się stały pomiar temperatury i wilgotności.

W kompleksie zastosowano również szereg rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju, w ramach prowadzonego procesu certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good. Zgodnie z własną specyfikacją parków, Panattoni zapewniło przeszklone elewacje w częściach biurowych, a w przygotowaniu są zielone wejścia ze strefami relaksacyjnymi na wzór tzw. pocket forest. Stworzone zostaną placyki z ekologicznymi meblami miejskimi, a także infrastruktura rowerowa z zadaszonymi stojakami na rowery. Roślinność na ternie parku będzie dostosowana do lokalnych warunków atmosferycznych, podobnie jak „kwietne łąki” niewymagające częstego koszenia. Grupa Raben skorzysta również z inteligentnych systemów zarządzających energią, w tym z liczników pozwalających na zdalny odczyt. Panattoni, podobnie jak w innych swoich inwestycjach, przygotowało strefy ładowania samochodów elektrycznych.

Jak podkreśla Maciej Stępień, Dyrektor Regionu Raben Logistics Polska: „Grupa Raben od lat rozwija działalność na Pomorzu. Pozyskanie nowych powierzchni magazynowych – tym razem w Gdańsku to decyzja podkreślająca naszą obecność i zaangażowanie w tym regionie. To także odpowiedź na potrzeby klientów, którzy są zainteresowani składowaniem i obsługą magazynową swoich towarów relatywnie blisko portu i lotniska oraz dystrybucją swoich dóbr zarówno w Polsce czy Europie jak i w świecie (poprzez usługi frachtu morskiego i lotniczego). Warto nadmienić, iż poza czynnikami czysto ekonomicznymi podczas transakcji znaczną rolę odegrało partnerskie podejście Panattoni do całego procesu".

Kolejną trójmiejską umowę komentuje Martyna Sochaczewska, Senior Leasing Managerz Panattoni: „Działamy w Trójmieście już 12 lat dostarczając przez ten czas ok. 345 500 m kw. Kiedy zaczynaliśmy, ten region dopiero pukał do drzwi, a teraz jest jednym z najszybciej rosnących rynków magazynowych w Polsce. Zeszłoroczny popyt na powierzchnię wyniósł tu ponad 200 000 m kw., plasując region razem z województwem lubuskim tuż za „wielką piątką”. Cieszy nas, że tak istotny dla gospodarki Polski obszar cały czas rośnie i że my możemy w tym rozwoju czynnie partycypować”.

Grupa Raben wynajmując powierzchnię w Panattoni Park Gdańsk Airport zyskała lokalizację o bardzo dużym potencjale biznesowym w atrakcyjnym regionie. Zaledwie 8 km od kompleksu znajduje się międzynarodowe lotnisko im. Lecha Wałęsy, a 19 km od parku położony jest Port Gdański, który w styczniu br. wskoczył na podium wśród portów bałtyckich osiągając w pierwszym miesiącu roku wynik 4,6 mln ton przeładunków – o 8,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Ponadto, w niedalekiej odległości od kompleksu przebiegają liczne drogi dojazdowe, które pozwalają na sprawny transport w obrębie regionu, jak i całego kraju. Przy parku znajduje się również stacja Pomorskiej Kolei Metropolitarnej oraz przystanek autobusowy, co pozwala pracownikom na dojazd trójmiejskimi środkami transportu publicznego.

„W ślad za umacnianiem się pozycji Trójmiasta jako kluczowego węzła logistycznego w basenie Morza Bałtyckiego i ważnego punktu na europejskiej mapie transportowej idzie szybki rozwój bazy magazynowej w regionie. W ciągu 5 lat zasoby powierzchni wzrosły na tym rynku prawie trzykrotnie, co daje firmom rozwijającym swoją działalność na Pomorzu duży wybór. Cieszymy się z możliwości kontynuacji współpracy z Grupą Raben, dla której kluczowa była przede wszystkim strategiczna lokalizacja w pobliżu portu i lotniska, jak i indywidualne podejście ze strony Panattoni do oczekiwań najemcy”, komentuje Ludwika Korzeniowska, Business Development Director, Dział Powierzchni Magazynowych, JLL.

Panattoni Park Gdańsk Airport to największa realizacja dewelopera w ramach własnych parków na Pomorzu. Docelowo kompleks osiągnie blisko 107 000 m kw. w pięciu budynkach, a najemców znalazło już ponad 97 000 m kw. Wszystkie obiekty w ramach parku wyposażone są w najwyższej jakości biura i magazyny oraz najnowocześniejsze rozwiązania składowania towarów. Kompleks został tak zaprojektowany, aby umożliwić najemcom elastyczne kształtowanie modułów. Dzięki doskonałej lokalizacji inwestycja idealnie wpisuje się w koncepcję tzw. dzielnicy lotniskowej, tworzonej przez magazyny, biurowce i nowoczesne centrum badawczo – rozwojowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu Biuro prasowe
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.