HAVI Logistics podwaja powierzchnię w MLP Poznań
Globalna firma zajmująca się innowacjami, optymalizacją i zarządzaniem łańcuchem dostaw wiodących marek wynajęła ponad 16 tys. m kw. nowej powierzchni w ramach rozbudowywanego centrum MLP Poznań. Obiekt dla firmy HAVI Logistics wyposażony zostanie m.in. w panele fotowoltaiczne, pompy ciepła i stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Przekazanie gotowej powierzchni planowane jest na początku II połowy 2024 r. W zawarciu transakcji doradzali eksperci z Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers.
MLP Group zawarło umowę najmu z międzynarodową firmą zajmującą się innowacjami, optymalizacją i kompleksowego zarządzania łańcuchem dostaw wiodących światowych marek świadczących usługi na rynku HoReCa & Convenience. Firma HAVI Logistics wieloletni najemca centrum logistycznego MLP Poznań, będzie korzystać łącznie z ponad 16 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni. Dedykowany nowy obiekt będzie miał 12 metrów wysokości. Na cele magazynowe w tym mrożnie i chłodnie przeznaczone będzie ponad 15,5 tys. m kw. Z kolei nowoczesne przestrzenie biurowe i socjalne, zaplanowane na dwóch kondygnacjach, zajmą kolejne 680 m kw. powierzchni. W zawarciu transakcji najemcę wspierała agencja doradcza Colliers.
- Po osiągnięciu ponad połowy docelowej powierzchni wracamy do rozbudowy centrum logistycznego MLP Poznań. Zawarcie znaczącej umowy z naszym wieloletnim najemcą pozwala nam teraz realizować kolejny obiekt w ramach utrzymywanej bazy gruntów. Warto podkreślić, że zgodnie z naszą strategią wszystkie oferowane przez nas nieruchomości spełniają najwyższe standardy i są poddawane procesowi certyfikacji BREEAM. Stosujemy rozwiązania mające pozytywny wpływ na środowisko naturalne i zwiększające funkcjonalność oraz komfort dla pracowników – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer w MLP Group S.A.
Zgodnie z ustaleniami przekazanie nowego obiektu jest planowane na początku II połowy 2024 roku. Jego budowa prowadzona będzie według zasad zrównoważonego rozwoju. Inwestycja zostanie jednocześnie poddana certyfikacji ekologicznej BREEAM New Construction, na poziomie Excellent. Obiekt wyposażony zostanie m.in. w panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz stacje do ładowania samochodów osobowych i ciężarowych.
- Decyzja związana z budową nowego magazynu pod Poznaniem spowodowana jest rozwojem naszych klientów oraz strategią związaną z optymalizacją procesów w ramach szeroko rozumianego łańcucha dostaw. Dodatkowo HAVI Logistics w Polsce, ma bardzo poważne plany związane z rozwojem biznesu, stąd konieczność zapewnienia odpowiednio nowoczesnej powierzchni magazynowej. Mając wieloletniego i sprawdzonego partnera, jakim jest MLP Group, realizujemy strategię nie tylko zrównoważonego rozwoju, ale zapewniamy również naszym pracownikom, jak najlepsze warunki pracy — mówi Katarzyna Piątkowska, Dyrektor Zarządzająca HAVI Logistics Sp. z o.o.
- Współpraca z firmą HAVI Logistics, która zdecydowała się na rozwój w MLP Poznań wymagała zapewnienia najemcy wysoce specjalistycznego obiektu, który będzie pełnił nie tylko funkcję magazynową z przestrzeniami na chłodnie i mroźnie, ale również biurową z uwzględnieniem części socjalnej. Spełnienie tak wielu wymagań to dla nas wielka satysfakcja. Tym bardziej, że magazyn będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce, a przy jego realizacji położono nacisk na aspekty środowiskowe i optymalizację kosztów utrzymania - mówi Łukasz Grupa, Associate Director w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers.
Projekt MLP Poznań zlokalizowany jest w miejscowości Koninko, w pobliżu drogi ekspresowej S11 łączącej Poznań z Katowicami. Park znajduje się ok. 16 km od centrum Poznania i 4 km od autostrady A2. Docelowo inwestycja będzie obejmować blisko 90 tys. m kw. powierzchni magazynowo –produkcyjnej, które powstaną na terenie o powierzchni 20 ha.
Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.