Komunikaty PR

Home office - jak nowy trend wpłynął na preferencje kupujących mieszkania?

2022-09-19  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Kozłowska
Publicon

plac Grunwaldzki 23
50-365 Wrocław
p.kozlowska|publicon.pl| |p.kozlowska|publicon.pl
600 968 951
https://publicon.pl

Koniec wakacji oznacza powrót do pracy. Jednak nie jest to już jednoznaczne z powrotem do biura. Wprowadzony przez pandemie zdalny system pracy, sprawił, że duża część firm nadal działa w trybie hybrydowym lub całkowicie zdalnym. Dom stał się miejscem pracy dla wielu młodych ludzi. Jak wpłynęło to na ich preferencję mieszkaniowe?

 

Mieszkania pod miastem

 

Według raportu „Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2022” jedynie niecałe 10% pracowników sektora biznesowego przychodzi codziennie do biura. Większość pracuje zdalnie lub w trybie hybrydowym, co oznacza, że nie mają oni potrzeby codziennego dojeżdżania do centrum. Coraz większą popularnością cieszą się osiedla budowane na terenach podmiejskich takich ośrodków jak Warszawa, Wrocław czy Kraków.

 

Osiedla pod miastem są dobrym rozwiązanie dla osób pracujących częściowo lub całkowicie z domu. Są ona położone w pobliżu terenów zielonych, dzięki czemu mieszkańcy mogą cieszyć się spokojem i świeżym powietrzem, a dobra komunikacja z miastem sprawia, że szybko mogą znaleźć się w centrum – mówi Emil Basta, przedstawiciel dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

 

Bliskość przyrody

 

Dla coraz większej liczby ludzi pracujących zdalnie bliskość przyrody jest ważnym kryterium przy wyborze mieszkania. Natura uspokaja, redukuje stres oraz pobudza kreatywność. Praca wykonywana w pobliżu zieleni często jest bardziej efektywna.   Tereny podmiejskie dają mieszkańcom dużą przestrzeń do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. 

 

 Miejsce do pracy 

 

Gdy praca z domu staje się codziennością, bardzo ważne jest, by przygotować odpowiednią przestrzeń do pracy. Leżenie osiem godzin z laptopem w łóżku lub pochylanie się nad stolikiem kawowym nie wchodzi w grę. Osoby pracujące z domu szukają mieszkań, które pozwolą im na stworzenie home office’u. Często zależy im na dodatkowym pokoju lub dużym salonie, który pozwoli wydzielić część przeznaczoną na wygodne domowe biuro. Wśród młodych ludzi dużą popularnością cieszą się mieszkania 3-pokojowe.

 

Jak urządzić home office? 

 

Urządzając domowe biuro, należy zwrócić uwagę na to, by miejsce naszej pracy było dobrze oświetlone. Biurko najlepiej ustawić w pobliżu okna, a jeśli nie jest to możliwe, dobrać odpowiednie oświetlenie. Biurko powinno być na tyle duże, by dawać swobodę ruchu i umożliwiać komfortową pracę. Przy wyborze krzesła warto zwrócić uwagę na regulację wysokości oraz wygodne, profilowane siedzisko, które będzie zapobiegać bólowi pleców.

 

– Domowe biuro nie musi być jednak nudne i składać się jedynie z podstawowych elementów. Wszelkiego rodzaju organizery, tablice czy rośliny sprawią, że przestrzeń będzie bardziej praktyczna i ciekawa. Kolorem, który świetnie nadaję się do home office’u jest zielony. Odcień ten jest ostatnio bardzo modny i ma działanie odstresowujące. Najlepszym rozwiązaniem  jest oczywiście osobne pomieszczenie, lecz jeśli nie ma takiej możliwości, przestrzeń na domowe biuro można łatwo wydzielić przy pomocy ażurowych regałów czy ścianek wolnostojących – radzi Emil Basta, pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców

W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.

Handel

Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł

Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.