Komunikaty PR

@Home – skandynawski najem długoterminowy zadebiutuje na początku roku w Gdańsku

2021-12-02  |  12:18
Biuro prasowe

Zdjęcia budynku: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84ifVcmeRZg4arxak1UQ?e=ov6qKo 
Zdjęcia wnętrz: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84ifVdHC8iyX7kwG-gow?e=ux9hMU 
 
Odpowiedzialne podejście do środowiska naturalnego wkracza na rynek budownictwa mieszkaniowego. @Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, przeznaczona na wynajem długoterminowy, w której nowoczesne rozwiązania technologiczne idą w parze z oryginalnym designem i funkcjonalnym wyposażeniem lokali i części wspólnych. Równocześnie to jeden z najbardziej ekologicznie wzniesionych budynków mieszkalnych w Gdańsku. 
 
@Home to pięciokondygnacyjna inwestycja wybudowana przy Al. Rzeczypospolitej. W jej DNA wpisane są najnowsze trendy skandynawskiego budownictwa, co przekłada się zarówno na ciekawy design, ekologię jak i standard życia mieszkańców. Została tak zaprojektowana, aby doskonale współgrać przestrzennie z charakterystycznymi dla gdańskiej Zaspy zabudowaniami i wpisywać się w otoczenie zarówno pod względem skali, jak i bryły. 

Co więcej, reprezentacyjną strefę wejścia, elewację, jak i przestrzenie wspólne @Home będą zdobiły grafiki wywodzącego się z Gdańska, uznanego w Polsce i na świecie artysty - muralisty, malarza, rzeźbiarza, twórcy instalacji artystycznych - Seikona.  Budynek opatrzony inspirującą grafiką tworzy kolejną część niepowtarzalnej galerii malarstwa wielkoformatowego na Zaspie.

Najemcy, decydując się na zamieszkanie w @Home będą mogli żyć ze świadomością, że wybrali obiekt, który poprzez planowane i ściśle monitorowane procesy pozwala na znaczne ograniczenie wpływu budowy na środowisko naturalne. Przyjęty model powoduje skrócenie aż o połowę czasu realizacji budynku, co przekłada się na mniejszy hałas i uciążliwość dla sąsiedztwa
Dla osób poszukujących ekologicznych rozwiązań istotne będzie wykorzystanie nowoczesnych technologii powstania budynku, które pozwalają znacznie zredukować zużycie energii elektrycznej i surowców naturalnych, a ilość odpadów budowlanych i tzw. ślad węglowy są niższe nawet o 90%. 
Zastosowane w obiekcie rozwiązania techniczne zmniejszają zapotrzebowanie na energię i zapewniają mieszkańcom nawet dwukrotnie większy względem norm komfort akustyczny.
 
Technologia prefabrykacji i budownictwa modułowego zastosowana przy budowie inwestycji dopracowywana jest od 80 lat, a w Skandynawii stanowi 80% rynku. Ten sposób realizacji pozwala w większym stopniu uniezależnić budynek od trudnych warunków atmosferycznych i zapewnić większy komfort życia jego mieszkańcom. W Japonii opisana technologia zyskuje na popularności z powodu wysokiej jakości i odporności na trzęsienia ziemi, jak również zmienne warunki hydrologiczne. Najwyższa jakość i w pełni kontrolowane standardy wykonania pozwalają również na budowę wysokościowców w tym systemie. Największym istniejącym już budynkiem jest londyński Ten Degrees, położony przy 101 George Street w dzielnicy Craydon. Jego wieże sięgają 44 i 38 pięter. Jednak już w 2023 roku tytułem lidera będzie mógł się poszczycić powstający w Singapurze Avenue South Residences, który ma sięgnąć aż 56 kondygnacji. Znajdą się w nim aż 1074 mieszkania.   
 
Każdy z funkcjonalnie zaprojektowanych lokali @Home będzie w pełni wyposażony i umeblowany. Za wystrój wnętrz i części wspólnych odpowiedzialna jest pracownia Design Anatomy, która w swoim portfolio posiada nagrody za zrealizowane przestrzenie biurowe i rekreacyjne w ramach centrum biurowego Olivia Business Centre, wnętrza piętra widokowego Olivii Star czy centrum konferencyjno-eventowego na 34 piętrze tego budynku. Pracownia ma w swoim portfolio również realizację Olivii Garden, nagrodzonego prestiżową nagrodą CIJ Awards 2021 za najlepszy projekt architektury wnętrz w Polsce, wypełnionego egzotyczną roślinnością ogrodu, który od maja wita gości w Olivii Business Centre w Gdańsku. 
Wnętrza inwestycji przy Al. Rzeczypospolitej tworzą w centrum miasta przyjazne przestrzenie emanujące pozytywną energią – mówi Anna Branicka, architekt wnętrz Design Anatomy. Chcemy, żeby każdy poczuł się wyjątkowo w swojej własnej przystani, gdzie harmonijnie łączą się i uzupełniają estetyka, funkcjonalność i prostota. Całość utrzymujemy w skandynawskiej stylistyce, opartej na nowoczesnych rozwiązaniach, łączących się z naturalnymi i ekologicznymi materiałami. 
 
Architekci postawili na oryginalny design, komfort i zadbali o detale, które zapewnią wysoki standard życia: Posadzki i fragmenty ścian w ciepłym kolorze drewna zestawiamy z naturalnym betonem i bielą ścian. Dzięki temu stanowią neutralne tło, które uzupełnione zostało miękkimi, kolorowymi tkaninami, tworząc przestrzeń o wyjątkowo domowym charakterze. Tutaj każdy element odgrywa istotną rolę pod względem funkcjonalnym, począwszy od kompaktowych i ergonomicznych łazienek, w pełni wyposażonych aneksów kuchennych, aż po przestronne zabudowy meblowe, wieszaki i półki na ścianach. Wiele uwagi poświeciliśmy strefom sypialnym, dlatego znajdują się w nich odpowiednio wygodne łóżka i dodatkowe zasłony, które czynią tę strefę bardziej intymną. Wiemy, jak ważne jest światło dzienne, a więc obszerne okna zainspirowały nas do zaprojektowania szerokich parapetów w formie siedzisk z poduchami, które w ciągu dnia zapewniają relaks z widokiem za oknem oraz wspomagające naszą witalność, naturalne światło. Natomiast wieczorem oferują idealne miejsce do relaksu z książką czy pogaduszek z przyjaciółmi przy ciepłym świetle lampy i kubku herbaty.
 
Myśląc o komforcie życia, nawiązywaniu przyjaźni i budowaniu energetycznej społeczności, Architekci z Design Anatomy zadbali o przestrzenie wspólne w ogrodzie, wnętrzach, czy na zielonym dachu budynku. Co może się tu dziać? Sesja jogi czy seans kina letniego na tarasie?  Relaks wśród zieleni w ogrodzie? Rozmowy o książce w strefie spotkań sąsiedzkich, którą odnalazłem na współdzielonym regale czy sesja planszówki w oczekiwaniu na rzeczy z pralni? Rozwiązania przyjęte w budynku będą inspirować i aktywizować. Zależało nam na nawiązaniu do wyjątkowej kreatywności i energii tak charakterystycznej dla Zaspy. Wpisując się w kreacje Seikona wlewające się do wnętrza budynku, postawiliśmy przy tym na swobodę i kreatywny luz, pozostawiając miejsce na działania zainicjowane przez samych mieszkańców. To pozwoli im poczuć się jeszcze bardziej u siebie – podkreśla Anna Branicka.
 
Mieszkańcy lokali na parterze będą mieli do dyspozycji ogródki, a część lokali na wyższych piętrach będzie posiadała balkony. Doskonałym dopełnieniem całości jest taras na dachu budynku i tarasy zlokalizowane na pośrednich kondygnacjach przeznaczone do użytku wszystkich Najemców. Będą to ciekawie zaaranżowane przestrzenie z meblami ogrodowymi i grafikami Seikona, więc z pewnością zapewnią doskonałe warunki do pracy lub wypoczynku w ciągu dnia, a wieczorem do organizacji letnich spotkań z sąsiadami czy najbliższymi. Przed budynkiem znajdą się miejsca na hulajnogi elektryczne oraz miejsce parkingowe dla pojazdów carsharingowych. W zamykanej i monitorowanej hali garażowej znajdują się m.in. rowerownia i pomieszczenia na dodatkowe rzeczy.
 
Wynajmowane lokale będą w pełni serwisowane, co odróżnia najem oferowany przez @Home od najmu indywidualnego. Dla najemców oznacza to przede wszystkim jednolity standard, stabilność umowy najmu, sprawną obsługę techniczną oraz komfort użytkowania lokalu, który ma swojego opiekuna dostępnego codziennie na miejscu. W @Home najemcy będą mogli liczyć na rozszerzenie możliwości, w stosunku do rynkowego standardu tego typu obiektów. Chcąc zagwarantować naszym Klientom najwyższą jakość usług stworzyliśmy nasz produkt oraz profesjonalną spółkę operatorską w oparciu o wiedzę doświadczonych specjalistów z branży nieruchomości, rynku najmu w Polsce i za granicą. Najemcy @Home będą mogli skorzystać z wygodnych rozwiązań systemowych, pomocy dedykowanego doradcy, czytelnych rozliczeń mediów, sprawnej obsługi technicznej i szerokiego zakresu usług uzupełniających, które łącznie mają szansę stać się naszym wyróżnikiem na rynku najmu instytucjonalnego. – dodaje Ewa Nowicka, dyrektor sprzedaży.
 
@Home jest realizowany i będzie zarządzany przez zespół osób, który stoi za sukcesem Olivia Business Centre i skieruje swoja ofertę do klientów indywidualnych w ramach najmu instytucjonalnego, jak i firm szukających mieszkań dla swoich pracowników. Lokale dedykowane są przede wszystkim młodym profesjonalistom w wieku około 25-40 lat, osobom aktywnym zawodowo oraz pracownikom licznych biurowców zlokalizowanych w biznesowym centrum Trójmiasta. Więcej szczegółów na temat udogodnień oraz pełna oferta zaprezentowane zostaną na stronie www.athomeliving.pl na początku 2022 roku.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Murapol Primo – nowa oferta mieszkań na mapie Lublina Biuro prasowe
2024-03-28 | 15:30

Murapol Primo – nowa oferta mieszkań na mapie Lublina

Grupa Murapol, działająca w kilkunastu polskich miastach, poszerza swoje portfolio o kolejną nowoczesną inwestycję mieszkaniową. Murapol Primo, pierwszy projekt dewelopera w Lublinie,
Nieruchomości Murapol Forum – wyjątkowy projekt mieszkaniowy w Nowym Centrum Łodzi
2024-03-28 | 15:00

Murapol Forum – wyjątkowy projekt mieszkaniowy w Nowym Centrum Łodzi

Przy ul. Targowej w Łodzi powstanie kolejna nowoczesna inwestycja Grupy Murapol, dewelopera dobrze znanego na tutejszym rynku nieruchomości. Przedsięwzięcie deweloperskie Murapol Forum
Nieruchomości Blisko 1,9 tys. nowych lokali w ofercie Grupy Murapol w 6 miastach
2024-03-28 | 14:00

Blisko 1,9 tys. nowych lokali w ofercie Grupy Murapol w 6 miastach

Grupa Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy, wprowadza do swojej oferty 1 860 nowoczesnych lokali w nowych projektach oraz kolejnych etapach realizowanych już przedsięwzięć. Nowa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.