HOP z certyfikatem Well HSR
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Warszawski HOP uzyskał certyfikat WELL Health – Safety Rating, przyznany przez International WELL Building Institute (IWBI). Dokument potwierdza, że HOP spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz higieny. Postmodernistyczny biurowiec przeszedł gruntowną modernizację przeprowadzoną przez PineBridge Benson Elliot i Syrena Real Estate. Nieustannie poprawia swoje parametry funkcjonalne oraz wprowadza udogodnienia dla najemców.
W procesie oceny International WELL Building Institute HOP został poddany szczegółowej analizie różnych aspektów prozdrowotnych, m.in. jakości powietrza i wody, przestrzegania zasad sanitarnych, gotowości na wypadek sytuacji kryzysowych oraz zaangażowania w komunikację z najemcami i interesariuszami. Certyfikat WELL Health – Safety Rating jest kolejnym ważnym wyróżnieniem dla HOP, który wcześniej otrzymał również certyfikat BREEAM in Use na poziomie EXCELLENT oraz „Obiekt bez Barier” od Fundacji Integracja.
Duże znaczenie dla uzyskania certyfikatów miała rewitalizacja budynku przeprowadzona przez PineBridge Benson Elliot oraz Syrena Real Estate. Postmodernistyczny biurowiec z lat 90. XX wieku przeszedł metamorfozę zarówno wizualną jak i funkcjonalną uwzględniającą aspekty ESG. Fasada biurowca zyskała nowy, wyróżniający go na tle ulicy Chmielnej wygląd. Przed HOP powstał publiczny plac o powierzchni 600 mkw. wypełniony zielenią i miejscami do wypoczynku. Na parterze została stworzona nowa strefa coworkingowa dla użytkowników budynku oraz sale konferencyjne o łącznej powierzchni 1.000 mkw. Najemcy zyskali także strefę rowerową z pełną infrastrukturą, a w garażu podziemnym powstały miejsca do ładowania samochodów hybrydowych i elektrycznych. W biurowcu znajduje się dodatkowo jedno nieoczywiste pomieszczenie – mieszkanie, które zostało przeznaczone na rezydencję artystyczną. Dzięki umowie podpisanej przez Syrena Real Estate z Muzeum Sztuki Nowoczesnej goszczą w nim bezpłatnie artyści i edukatorzy związani z tą instytucją kultury. Autorką nowego projektu HOP jest Anna Łoskiewicz z Łoskiewicz Studio.
HOP oferuje ponad 14 tys. mkw. powierzchni najmu z czego 13 tysięcy mkw. stanowią biura i miejsca pracy wspólnej. Budynek ma 6 kondygnacji naziemnych i jedną kondygnację podziemną, w której zlokalizowany jest parking na 94 miejsca postojowe.
- HOP ma świetną lokalizację w biznesowym sercu miasta, a po modernizacji wyznacza nowe trendy, w centrum których jest człowiek, jego potrzeby i komfort użytkowania. Posiadamy jeszcze wolne powierzchnie przeznaczone na wynajem. Oferujemy przestrzenie już od 300 mkw. aż po całe piętro, które daje ogromne możliwości aranżacji dostosowane do oczekiwań firmy - Ewa Lubańska, Leasing Manager w Syrena Real Estate.
Do najemców budynku HOP należą firmy: cmT Group, YOPE, 4 Life Direct, Aplikacje Krytyczne, Medical Continence Centers, BNP Paribas Bank Polska SA, ERM Polska oraz Evergreen. Swoją siedzibę w budynku ma także jego zarządca - Syrena Real Estate. Na parterze biurowca działa restauracja LUPO Pasta Fresca należąca do warszawskiej restauratorki Justyny Kosmali oraz sklep Żabka.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.