Hotel Elements Tatrzańska Łomnica – nowy projekt Iliard w Słowacji
Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Hotel Elements Tatrzańska Łomnica – nowy projekt Iliard w Słowacji
Wizualizacje: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jYI_gPqI3t-fJ_1Qow?e=MU2N6d
Link wetransfer: https://we.tl/t-ECVqvohZFx
U podnóża wysokich Tatr krakowskie biuro projektowe Iliard Architecture & Interior Design przygotowało projekt wnętrz nowego hotelu o nazwie Hotel Elements zlokalizowany w miejscowości Tatrzańska Łomnica. Obiekt powstanie u stóp wyciągu narciarskiego, w samym sercu gór i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wnętrza hotelu harmonijnie połączą nowoczesny styl życia z tradycyjnym, lokalnym designem.
Malownicza Tatrzańska Łomnica wzbogaci się o nowy hotel, który przygotowywany jest z myślą o gościach ceniących komfort, elegancję i unikalność wnętrz. Projekt wnętrz realizowany jest przez utytułowaną pracownię Iliard Architecture & Interior Design i obejmuje lobby wraz ze strefa wine bar, hotelową recepcję, restaurację, multifunkcyjną salę i strefę dla dzieci oraz kompleks toalet. Zamysłem architektów jest stworzenie spójnego projektu, w którym wnętrza będą się nawzajem przenikać, tworząc naturalną całość. Główne jego akcenty związane będą z lokalnością i miejscową kulturą, dzięki czemu goście będą mogli czuć ducha Tatr także po powrocie z górskich wędrówek do hotelu. Będą mogli poczuć się częścią otaczającej natury, a jednocześnie cieszyć się nowoczesnym komfortem.
Strefa lobby i recepcji będzie miejscem, w którym gości powita ciepło naturalnych materiałów połączonych z nowoczesnym designem. Goście odnajdą w niej nie tylko główną przestrzeń kontaktu z hotelowym personelem, ale także komfortowe miejsca wypoczynkowe z głębokimi fotelami, kolorowymi poduszkami oraz artystycznymi detalami inspirowanymi lokalną kulturą, dzięki czemu wykreowana zostanie strefa gościnności i relaksu. Znajdą się w niej akcenty drewniane, z elementami mosiądzu a dominującymi kolorami będą elegancka czerń i brąz oraz kolory rdzawe. Lekkości nadadzą natomiast akcenty kremowe, pomarańcze i jasne drewno, wykorzystane w stolarce drzwi , a także ażurowe konstrukcje regałów, i baru, położonego bezpośrednio przy recepcji. Dominującym akcentem wine baru będzie rozległy stół, którego blat wykonany będzie z naturalnego, surowego drewna. W lobby nie zabraknie także ustronnych, kameralnych stref przeznaczonych do relaksu i spędzania czasu w gronie najbliższych. Wnętrze uzupełnią pełne humoru autorskie grafiki, które nadadzą mu swobody i prawdziwie unikalnego charakteru.
Restauracja oferuje dwie strefy: loże zapewniające intymność i spokój, które ulokowane zostaną wzdłuż ścian oraz otwartą strefę ze stołami położonymi w centrum restauracji. Jej wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o stworzeniu przytulnej, ale jednocześnie eleganckiej atmosfery. Dominują tu ciepłe tony naturalnego drewna, okraszonego lokalnymi,zdobieniami, które w połączeniu z kolorowymi tapicerkami tworzą przestrzeń sprzyjającą relaksowi i degustacji wyśmienitych potraw. W restauracji również będą dominować beże, ceglasta pomarańcz i kolor miodowy, a całość uzupełnią lekkie, jasne kolory naturalnego drewna.
W hotelu Elements Tatrzańska Łomnica Iliard zaprojektował także multifunkcjonalną salę oraz strefę dla dzieci. Sala została przygotowana głównie z myślą o organizacji konferencji, spotkań grupowych i biznesowych, a także eventów i przyjęć, jednak znajdzie się w niej także stół do bilardu, piłkarzyków i ping-ponga oraz strefa multimedialna z obszernym ekranem. Zostaną one oddzielone eleganckim regałem z przeszkleniami, na którym znajdzie się mini biblioteczka z książkami. Ściany zostaną wykończone jasnym sosnowym drewnem, a stylistykę wnętrza uzupełnią dekoracyjne kafle i ciekawa wykładzina zaprojektowana specjalnie dla tego wnetrza.
Strefa dla dzieci to kolorowe, bezpieczne i kreatywne miejsce również nawiązujące designem do lokalizacji i gór. Tutaj najmłodsi będą mogli spędzać czas na zabawie, wspinając się na wzniesienia, wdrapując się na ścianki z lin czy zjeżdżając do basenu kulkowego. Co ważne, strefa dla dzieci doświetlona będzie rozległymi szybami zapewniającymi dostęp do światła dziennego. Jest to kraina gdzie spotkać będzie można wszystkie zwierzęta występujące w Tatrzańskim Parku Narodowym
Projekt hotelu Elements Tatrzańska Łomnica to już kolejna nasza górska realizacja i także nie pierwsza na terenie samych Tatr – podkreśla Magdalena Kluba – lider działu projektowania wnętrz w Iliard Architecture & Interior Design. W tym projekcie postawiliśmy na połączenie nowoczesnego komfortu z lokalnymi tradycjami i typowo górską przytulnością. Miksujemy eleganckie akcenty z ponadczasowym, jasnym drewnem, buklowymi obiciami kanap i foteli, a także elementami wykończeniowymi ścian. Ten sam zabieg zastosowaliśmy przy połączeniu kolorów. Na ścianach znajdą się eleganckie spieki w ciemnej kolorystyce z delikatnym użyleniem, jako akcent zastosowano kolorowe dekoracyjne kafle na słupach które dodają wnętrzu lekkości i swobody. We wnętrzu dominuje kolorystyka brązów, beży z akcentami czerwieni i pomarańczy Jesteśmy przekonani, że goście hotelu dobrze odbiorą jego wnętrza, a cel, jakim jest zapewnienie eleganckiej, a zarazem niezobowiązującej atmosfery, zostanie przez nich dostrzeżony i wysoko oceniony.
Lider Projektu: Magdalena Kluba
Zespół projektowy: Magdalena Kluba, Magda Rybarska, Katarzyna Dziekan, Paweł Huzior, Maja Krzyżanowska, Wojciech Dziaduła
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.