Hotel Moxy Warsaw Praga wydzierżawiony Grupie Dobry Hotel
Hotel Moxy Warsaw Praga, będący częścią zrewitalizowanego, warszawskiego kompleksu Centrum Praskie Koneser, został wydzierżawiony na 20 lat Grupie Dobry Hotel. Spółka będzie również zarządzała obiektem. To 11 lokalizacja w ofercie firmy specjalizującej się w zapewnianiu najwyższej jakości usług hotelowych w najatrakcyjniejszych w Polsce miejscach pod względem turystycznym i biznesowym. Komercjalizacja przebiegła pomyślnie pomimo kryzysu związanego z pandemią Covid-19 z uwagi na wyjątkowy potencjał warszawskiego Konesera.
Moxy Warsaw Praga to hotel lifestylowej marki Moxy, należącej do Marriott International. Powstał w 2019 r. w ramach wielofunkcyjnego kompleksu Centrum Praskie Koneser, inwestycji Grupy Liebrecht & wooD oraz BBI Development S.A., położonej na warszawskiej Pradze. Obiekt został stworzony specjalnie z myślą o ludziach, którzy pragną zatrzymywać się w stylowym otoczeniu. Oferuje 141 pokoi, zaskakujące wzornictwo i przestrzeń wspólną, która dzieli się na kilka stref. Goście mogą korzystać również z wygodnych usług, takich jak samoobsługowy serwis cateringowy grab and go, dostępny 24/7.
– Moxy Warsaw Praga to piękny hotel, zlokalizowany w samym sercu warszawskiej Pragi, w Centrum Praskim Koneser. Miejsce to bez wątpienia nie ma konkurencji w tej części stolicy, dlatego bardzo zależało nam na długoterminowej współpracy. Koneser to połączenie najwyższej jakości architektury i bogatej oferty zarówno dla klienta biznesowego, jak i turystów. To powierzchnie biurowe, eventowe, muzea, galerie, restauracje i sklepy. A to wszystko w artystycznej dzielnicy stolicy, jedynie dwa kilometry od Starego Miasta – zaznacza Leszek Mięczkowski, Prezes Zarządu i właściciel Grupy Dobry Hotel.
Hotel Moxy Warsaw Praga był do tej pory zarządzany przez Hotel Professionals Management Group. Firma odpowiedzialna była za bieżące doradztwo operacyjne od początku realizacji inwestycji oraz za zarządzanie hotelem w fazie pre-opening, w tym w szczególności za przygotowanie go do otwarcia, które nastąpiło w lutym 2019 r. Spółka HPMG wprowadziła hotel na rynek i następnie zarządzała hotelem. W tym czasie obiekt zdobył aż 5 nagród, w plebiscytach takich jak Profit Hotel Awards (najlepszy hotel 3-gwiazdkowy oraz najbardziej innowacyjny hotel roku), Eurobuild Awards (New Hotel of the Year in Poland), czy Hotel z Pomysłem organizowany przez magazyn Hotelarz. Na skutek zmiany w strategii komercjalizacji nieruchomości, hotel zarządzany do tej pory przez HPMG, zarządzany będzie przez nowego dzierżawcę.
– Podpisanie umowy z Grupą Dobry Hotel to kolejny etap skutecznej strategii komercjalizacji Centrum Praskiego Koneser. Zdecydowaliśmy się na długoterminową dzierżawę obiektu podmiotowi, który z powodzeniem prowadzi wyjątkowe hotele w całej Polsce: Trójmieście Jastarni, Krakowie, Mikołajkach, Poznaniu, i Zakopanem – wskazuje Magdalena Bartkiewicz-Podoba, CEO (dyrektor generalny) Liebrecht & wooD Poland, dewelopera i zarządzającego Centrum Praskim Koneser – Jesteśmy dumni, że w tak trudnych dla branży HORECA czasach przeprowadziliśmy udaną komercjalizację i to z tak wymagającym i doświadczonym partnerem biznesowym, jakim jest Grupa Dobry Hotel. To świadczy o potencjale Konesera, ale też całej dzielnicy Pragi-Północ – podkreśla Magdalena Bartkiewicz-Podoba.
Przy transakcji dzierżawy Moxy Warsaw Praga pośredniczyła firma Horwath HTL SP. z o.o.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.