I etap budowy luksusowego kompleksu Sol Marina już gotowy
Dekpol Deweloper zakończył budowę I etapu luksusowego kompleksu Sol Marina. W jego ramach powstało trzynaście kameralnych budynków spełniających najwyższe standardy. 77 gotowych apartamentów czeka na swoich właścicieli. Sol Marina to unikalny projekt w skali całego kraju z własną mariną jachtową, położony na gdańskim wybrzeżu. W przygotowaniu są kolejne etapy inwestycji.
W ofercie I etapu luksusowego kompleksu Sol Marina znalazły się lokale -2, -3 oraz -4 pokojowe o powierzchni od 41 do 89 mkw. Apartamenty mają m.in. panoramiczne okna oraz przestronne balkony, które gwarantują niepowtarzalny widok na marinę, jak i okoliczną dziką przyrodę malowniczego nabrzeża Martwej Wisły i Wyspy Sobieszewskiej. Lokale na parterze posiadają przestronne tarasy i ogródki. W ramach inwestycji możliwy był zakup miejsca na prywatny jacht w marinie. Szerokie, ponad 5-metrowe miejsca do cumowania łodzi pozwolą na ich swobodne manewrowanie. Wyjście na pełne morze zajmuje tylko 20 minut.
Budowa kompleksu wystartowała w 2019 roku. Zgodnie z planem realizacja I etapu została ukończona w II kwartale tego roku. Dzięki Sol Marina nabrzeże Martwej Wisły zyskało wyjątkowy i nowoczesny wygląd.
„Inwestycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Jesteśmy naprawdę dumni, że udało się ją zrealizować w terminie mimo sytuacji pandemii, w której się znaleźliśmy. Naszym celem było wyjście naprzeciw najwyższym oczekiwaniom i wymaganiom klientów. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w budowaniu obiektów klasy premium potrafimy je odpowiednio zaprojektować i wyposażyć. Kompleks Sol Marina będzie rozbudowywany. W ofercie mamy apartamenty i lokale inwestycyjne powstające w ramach kolejnych etapów” – podkreślił Sebastian Barandziak, Prezes Dekpol Deweloper.
Całość inwestycji zostanie zrealizowana w trzech etapach, w ramach których powstanie łącznie kilkaset apartamentów. Projekt architektoniczny został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Design i BO Projekty oraz z Pauliną Czurak ze Studia IDEOGRAF, która odpowiada za projekt wnętrz.
W ramach kolejnego etapu rozpocznie się niebawem budowa Condohotelu Sol Marina. Powstanie dominujący na terenie kompleksu 11-kondygancyjny budynek. Znajdzie się w nim 130 lokali o powierzchniach od 22 do 32 mkw. Poza pokojami hotelowymi przygotowana zostanie komfortowa strefa rekreacyjna z basenem oferującym unikatowy widok na marinę. Zaplanowano również wiele atrakcyjnych udogodnień, pozwalających gościom na odpoczynek w wyjątkowych warunkach, m.in.: lobby z recepcją, restaurację, gabinety SPA, salę fitness i centrum konferencyjno-biznesowe. Oddanie obiektu hotelowego do użytkowania zostało zaplanowane na I kwartał 2023 roku. Dekpol Deweloper swoim klientom proponuje zakup apartamentów hotelowych sprzedawanych w systemie condominium. To wyjątkowy w skali kraju bezobsługowy produkt inwestycyjny.
Kompleks Sol Marina jest zlokalizowany zaledwie 500 metrów od Wyspy Sobieszewskiej, tuż nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku. Znajdują się tu aż dwa rezerwaty – Ptasi Raj i Mewia Łacha. Cały kompleks jest doskonale skomunikowany z najważniejszymi kierunkami turystycznymi. Inwestycja jest oddalona zaledwie o 14 kilometrów od centrum Gdańska.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol Budownictwo.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.