I etap Osiedla Przy Jeziorach o krok od odbiorów
Większość z nich znalazła swoich nabywców - w sprzedaży został ostatni lokal.
Osiedle Przy Jeziorach położone jest w północno-zachodniej części Poznania, u zbiegu ulic Złotnickiej i Koszalińskiej. Jak sama nazwa mówi – znajduje się w okolicy wśród jezior: Kierskiego, Kierskiego Małego oraz Strzeszyńskiego. Wystarczy kilka chwil, by dotrzeć nad Jezioro Rusałka. Dzięki temu przyszli mieszkańcy będą mieć dostęp zagospodarowanych plaż, licznych ścieżek rowerowych oraz wszechobecnej zieleni, która pozwala na spędzanie czasu aktywnie i w rodzinnym gronie. Te wszystkie aspekty znacznie podnoszą komfort życia mieszkańców, natomiast warto jeszcze wspomnieć, jakie udogodnienia przygotował deweloper na terenie inwestycji. - Oprócz doboru komfortowej lokalizacji, dzięki której mieszkańcy mogą czuć się niemal jak na wakacjach, zwróciliśmy oczywiście uwagę na standard osiedla. Zdecydowaliśmy się na rozwiązania podkreślające bezpieczeństwo. Osiedle będzie w pełni ogrodzone, w konwencji zamkniętej. Zaplanowaliśmy bezkolizyjny wjazd z dwoma szlabanami, systemem kontroli dostępu i domofony – mówi Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Kolejne udogodnienie to między innymi utwardzona droga wewnątrzosiedlowa.
W I etapie inwestycji, który jest niemal gotowy, do dyspozycji pozostał ostatni dom. Dla przyszłych nabywców ta sytuacja oznacza dodatkowe udogodnienia. Po pierwsze, już za kilka tygodni nastąpi zakończenie inwestycji przez inwestora, a następnie, po wykończeniu wnętrz, możliwa będzie przeprowadzka do nowego lokum – praktycznie bez zbędnego oczekiwania. Po drugie, przyszli mieszkańcy dość krótko będą jednocześnie spłacać zobowiązanie kredytowe i np. wynajem dotychczasowego lokum.
- Wolny dom ma metraż 112 m kw., jest położony na działce o powierzchni blisko 500 m kw. Na parterze znajdują się: kuchnia, salon, łazienka oraz dwa dodatkowe pokoje. Na piętrze zaplanowano dwie sypialnie, łazienkę, garderobę oraz pomieszczenie, które zagospodarować można na pralnię lub suszarnię - dodaje Tomasz Pietrzyński. Propozycja domów na Osiedlu Przy Jeziorach wyróżnia się dodatkowymi atutami, w porównaniu do mieszkania, nawet o zbliżonym metrażu. Niemal w cenie domu, 4500 zł brutto / m kw. nabywca otrzymuje też wygodny ogród, a także przestrzeń na dwa samochody. Dla zainteresowanych dodatkowymi udogodnieniami mieszkańców deweloper oferuje: instalację fotowoltaiczną na dachu, czy system inteligentnego domu. Docelowo osiedle składać się będzie z 28 lokali.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.