I etap Osiedla Przy Jeziorach o krok od odbiorów
Większość z nich znalazła swoich nabywców - w sprzedaży został ostatni lokal.
Osiedle Przy Jeziorach położone jest w północno-zachodniej części Poznania, u zbiegu ulic Złotnickiej i Koszalińskiej. Jak sama nazwa mówi – znajduje się w okolicy wśród jezior: Kierskiego, Kierskiego Małego oraz Strzeszyńskiego. Wystarczy kilka chwil, by dotrzeć nad Jezioro Rusałka. Dzięki temu przyszli mieszkańcy będą mieć dostęp zagospodarowanych plaż, licznych ścieżek rowerowych oraz wszechobecnej zieleni, która pozwala na spędzanie czasu aktywnie i w rodzinnym gronie. Te wszystkie aspekty znacznie podnoszą komfort życia mieszkańców, natomiast warto jeszcze wspomnieć, jakie udogodnienia przygotował deweloper na terenie inwestycji. - Oprócz doboru komfortowej lokalizacji, dzięki której mieszkańcy mogą czuć się niemal jak na wakacjach, zwróciliśmy oczywiście uwagę na standard osiedla. Zdecydowaliśmy się na rozwiązania podkreślające bezpieczeństwo. Osiedle będzie w pełni ogrodzone, w konwencji zamkniętej. Zaplanowaliśmy bezkolizyjny wjazd z dwoma szlabanami, systemem kontroli dostępu i domofony – mówi Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Kolejne udogodnienie to między innymi utwardzona droga wewnątrzosiedlowa.
W I etapie inwestycji, który jest niemal gotowy, do dyspozycji pozostał ostatni dom. Dla przyszłych nabywców ta sytuacja oznacza dodatkowe udogodnienia. Po pierwsze, już za kilka tygodni nastąpi zakończenie inwestycji przez inwestora, a następnie, po wykończeniu wnętrz, możliwa będzie przeprowadzka do nowego lokum – praktycznie bez zbędnego oczekiwania. Po drugie, przyszli mieszkańcy dość krótko będą jednocześnie spłacać zobowiązanie kredytowe i np. wynajem dotychczasowego lokum.
- Wolny dom ma metraż 112 m kw., jest położony na działce o powierzchni blisko 500 m kw. Na parterze znajdują się: kuchnia, salon, łazienka oraz dwa dodatkowe pokoje. Na piętrze zaplanowano dwie sypialnie, łazienkę, garderobę oraz pomieszczenie, które zagospodarować można na pralnię lub suszarnię - dodaje Tomasz Pietrzyński. Propozycja domów na Osiedlu Przy Jeziorach wyróżnia się dodatkowymi atutami, w porównaniu do mieszkania, nawet o zbliżonym metrażu. Niemal w cenie domu, 4500 zł brutto / m kw. nabywca otrzymuje też wygodny ogród, a także przestrzeń na dwa samochody. Dla zainteresowanych dodatkowymi udogodnieniami mieszkańców deweloper oferuje: instalację fotowoltaiczną na dachu, czy system inteligentnego domu. Docelowo osiedle składać się będzie z 28 lokali.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.