Komunikaty PR

II etap kompleksu Sol Marina gotowy do użytku!

2023-10-05  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Dekpol Deweloper zakończył pracę nad II etapem inwestycji Sol Marina. 15 kameralnych, nowoczesnych budynków otrzymało już pozwolenie na użytkowanie. Aktualnie trwa przekazywanie kluczy w ręce nabywców apartamentów. Luksusowy kompleks położony jest w przy nabrzeżu Martwej Wisły nieopodal Wyspy Sobieszewskiej i zachwyca niezwykłym otoczeniem dzikiej przyrody oraz mnóstwem udogodnień, m.in. własną mariną, oferującą możliwość zakupu prywatnego miejsca do cumowania jachtu lub łodzi motorowej.

 

Budowa kompleksu Sol Marina rozpoczęła się w 2019 roku. W ramach I etapu powstało 77 apartamentów o powierzchniach liczących od 41 do 89 m2.

W zakończonym właśnie II etapie do użytku oddanych zostało 15 nowoczesnych, kameralnych budynków, obejmujących łącznie 127 lokali o powierzchniach od 26 do 86 mkw. Apartamenty wyposażone są m.in. w panoramiczne okna, które zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz, a także umożliwiają podziwianie pięknej okolicy. Lokale na parterze posiadają przestronne ogródki, a te na wyższych kondygnacjach balkony i tarasy.

Aktualnie realizowany jest III etap inwestycji Sol Marina, w którym powstaje 140 apartamentów o zróżnicowanych powierzchniach od 25 do ponad 81 m2. Lokale tworzone są w ramach 16 budynków o niskiej zabudowie, która zagwarantuje poczucie prywatności. Zakończenie realizacji tej fazy projektu planowane jest na przełomie 2024 i 2025 roku.

Co ważne, nabywcy apartamentów oprócz oferowanych miejsc parkingowych mogą również zakupić miejsce na swój prywatny jacht w marinie. Dla wygody jej użytkowników na terenie inwestycji przewidziano w pełni wyposażone nabrzeże z własnym kapitanatem. Szerokie, ponad 5-metrowe miejsca do cumowania jachtów oraz łodzi motorowych pozwalają na swobodne manewrowanie, a wyjście na pełne morze z tego miejsca trwa tylko 20 minut.

Poza częścią apartamentową w ramach kompleksu zrealizowany został także budynek hotelowy Grano Hotel SOLMARINA, wewnątrz którego zaplanowano wiele udogodnień, m.in. lobby z recepcją, restauracja czy centrum konferencyjno-biznesowe. Do dyspozycji gości i mieszkańców przeznaczona została także komfortowa strefa rekreacyjna z basenem oferującym unikatowy widok na marinę, a także rozbudowana strefa Wellness&SPA obejmująca aż 8 gabinetów zabiegowych oraz salę fitness. Dodatkowo na dachu budynku hotelowego przewidziano część restauracyjną „SEA ROOF”, umożliwiającą spożywanie posiłków w otoczeniu malowniczych widoków na Wyspę Sobieszewską.

Sol Marina zlokalizowana jest tuż nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku, zaledwie 500 metrów od Wyspy Sobieszewskiej. W sąsiedztwie kompleksu położone są dwa rezerwaty przyrody – Ptasi Raj i Mewia Łacha. Jest to jedno z ostatnich takich miejsc na polskim wybrzeżu, choć jednocześnie położone blisko tętniącego życiem centrum miasta. Cała inwestycja jest doskonale skomunikowana z najważniejszymi kierunkami turystycznymi, a odległość od centrum Gdańska wynosi jedyne 14 kilometrów.

Projekt architektoniczny inwestycji Sol Marina został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Design i BO Projekty, a także z Pauliną Czurak ze Studia IDEOGRAF, która odpowiada za wygląd wnętrz.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Dekpol Budownictwo.

Luksusowe apartamenty Sol Marina dostępne są w cenach już od ok. 750 000 zł netto. Szczegółowe informacje na temat inwestycji można znaleźć na stronie: https://apartamenty.solmarina.pl/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tauber Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 11:32

Guess w Elektrowni Powiśle z większym biurem

Guess Poland jest najemcą biurowym Elektrowni Powiśle od 2018 roku. Po 6 latach od podpisania pierwszej umowy, globalna marka lifestyle’owa zdecydowała się przedłużyć najem o kolejne lata, a także dokonać ekspansji na większą
Nieruchomości Skyliner w 100% wynajęty
2024-07-24 | 11:00

Skyliner w 100% wynajęty

Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca - jeden z czołowych deweloperów
Nieruchomości Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym
2024-07-24 | 08:00

Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym

Niewiele czasu pozostało, by skorzystać z lipcowej promocji Grupy Murapol, w ramach której deweloper postawił do dyspozycji klientów 260 mieszkań i apartamentów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.