Komunikaty PR

II etap Osiedla Przy Jeziorach mocno zaawansowany

2021-03-02  |  14:00

Przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, harmonijnie rozwija się Osiedle Przy Jeziorach. I etap został oddany w ręce nabywców i trwa budowa drugiej części osiedla. Inwestycja wyróżnia się ciekawą lokalizacją. Przyszli mieszkańcy będą mieć blisko aż trzy jeziora – Strzeszyńskie, Kierskie i Kierskie Małe.

 

Osiedle Przy Jeziorach to nowa inwestycja, którą regularnie rozwija More Place. Propozycja dewelopera obejmuje domy w zabudowie dwulokalowej „bliźniaczej”, z zielonymi ogrodami.

Realizację naszego projektu podzieliliśmy na etapy. W pierwszym z nich powstało 6 domów, czyli 12 lokali w dwóch wariantach metrażowych 109 i 112 m kw., a każdy z nich położony na dużej działce, 456-610 m kw. – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.

 

II etap mocno zaawansowany

Aktualnie trwa budowa II etapu Osiedla Przy Jeziorach. W poszczególnych domach postępy są zróżnicowane – od stawiania fundamentów po montaż więźby dachowej. Finalnie, w tej części osiedla powstanie 8 budynków - 16 lokali w wariantach: 4-pokojowy - 111,47 m kw. oraz 5-pokojowy - 110,44 m kw. W lokalach 14A, 14B, 16A, 16B osiągnięto stan surowy zamknięty. Zamontowano stolarkę okienną i drzwiową, a także dach. Trwają prace związane z dociepleniem budynku, a następnie zostanie wykonana elewacja zewnętrzna – jeśli warunki zimowe na to pozwolą. – Zakres robót dostosowujemy do panującej na zewnątrz aury, ponieważ zależy nam na najwyższej jakości wykonania – podkreśla Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Natomiast cztery kolejne lokale: 18A, 18B, 20A, 20B są już wykonane w stanie surowy otwartym i trwają kolejne prace. W następnych domach zostały wykopane i wylane fundamenty, a niedługo budowlańcy postawią ściany parteru.

Pierwsze lokale z II etapu zostaną oddane nabywcom wiosną 2021, a kolejne będą sukcesywnie przekazywane aż do 2022 roku. Docelowo całe Osiedle Przy Jeziorach będzie się składać z 28 budynków, 2 – lokalowych.

 

Warto zajrzeć do wnętrz

Do oferty Osiedla Przy Jeziorach trafiły dwa warianty powierzchni obejmujące cztery lub pięć pokoi. W każdym domu na parterze znajdzie się przestronny salon, kuchnia i toaleta, a także: pokój i garderoba lub dwa pokoje. Przyszli mieszkańcy, jeszcze przed budową mogą poinformować dewelopera, czy zdecydowali się na kuchnię otwartą i osobno salon, czy połączoną z aneksem, co jest rozwiązaniem ostatnio modnym. Z kolei na piętrze każdego domu deweloper proponuje układ pomieszczeń z dwoma pokojami, łazienką, garderobą oraz praktycznym pomieszczeniem gospodarczym. Każdy lokal bliźniaczy o powierzchni ponad 100 m kw. znajduje się na przestronnej działce. Nabywcy mieli do wyboru przedział 456-610 m kw. Aktualnie w sprzedaży pozostają ostatnie dwa lokale bliźniacze, zlokalizowane w I etapie inwestycji. Jeden z nich jest wykończony „pod klucz”, dzięki czemu można też zobaczyć, jakie możliwości daje oferowana przez dewelopera przestrzeń. Z kolei drugi lokal jest gotowy do odbioru w standardzie deweloperskim, co pozwala na dowolne wykończenie wnętrza, rzecz jasna zgodnie z zaleceniami dla tego typu budownictwa. – Przy wcześniejszym umówieniu się, a także zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa i zasad społecznego dystansu, możliwe jest spotkanie pokazowe na budowanym osiedlu. Dzięki temu klienci mogą na bieżąco obserwować postępy. Osoby niezdecydowane mają możliwość wejść do domu, który kupią, poznać sąsiadów oraz lokalizację inwestycji, co też jest dużym pozytywem – podsumowuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.