II etap Via Flora w Gdańsku już w sprzedaży
Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu inwestycji Via Flora – kameralnego osiedla, powstającego w zielonej okolicy gdańskiej dzielnicy Chełm. W ramach tej fazy projektu do oferty trafiło 88 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach. Prace budowlane ruszą już w lutym br.
Docelowo osiedle Via Flora będzie składać się z czterech 4-piętrowych budynków. Nabywcy mogą wybierać z szerokiej oferty lokali: od 32-metrowych kawalerek po przestronne, 4-pokojowe lokale o powierzchni 96 m kw. Do mieszkań na parterze będą przylegały ogródki, a do lokali na wyższych kondygnacjach - przeszklone balkony. Deweloper kładzie nacisk na proekologiczność i energooszczędne rozwiązania – kameralne budynki o prostej, modernistycznej architekturze zostaną wybudowane i wykończone z użyciem wysokiej jakości materiałów. Dzięki przemyślanemu projektowi mieszkańcy Via Flora będą płacić niższe rachunki za prąd i ogrzewanie.
- Dbałość o środowisko naturalne i ograniczanie wpływu człowieka na ekosystem to jedna z zasad, którymi kierujemy się jako Develia. W erze zmian klimatycznych i rosnących kosztów energii ograniczanie jej zużycia to ważna kwestia praktycznie dla wszystkich. Dlatego w naszych projektach kładziemy nacisk na jak najwyższą efektywność energetyczną budynków. Jestem przekonany, że przyszli mieszkańcy inwestycji Via Flora docenią nasze starania – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Ruch kołowy na osiedlu zostanie ograniczony dzięki podziemnej hali garażowej, stanowiskom dla rowerów oraz racjonalnie rozmieszczonym naziemnym miejscom parkingowym. Przestrzenie wspólne pomiędzy budynkami urozmaicą alejki spacerowe, atrakcyjne place zabaw, plenerowa siłownia i zróżnicowane elementy małej architektury. Na terenie osiedla powstaną ogrody deszczowe – specjalne tereny obsadzone ozdobną roślinnością. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy będą mogli cieszyć się atrakcyjnym, bioróżnorodnym otoczeniem.
Lokalizacja inwestycji Via Flora w zielonej części gdańskiego Chełma łączy w sobie zalety dostępu do wielkomiejskiej infrastruktury, dogodnego dojazdu do centrum z mieszkaniem w cichej i spokojnej okolicy. W najbliższym sąsiedztwie nie brakuje sklepów (m.in. Lidl, Biedronka, Kaufland), punktów usługowych, placówek ochrony zdrowia, szkół, przedszkoli oraz przystanków komunikacji miejskiej. Do gdańskiej starówki jest stąd mniej niż 5 km, a drogą krają nr 91 można szybko dostać się do obwodnicy Trójmiasta. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się malowniczo położony nad kanałem Raduni Park Oruński, trzeci co do wielkości park w Gdańsku. Miłośnicy aktywnego trybu życia z pewnością docenią również bliskość Kozaczej Góry, Gaju Ojców nad zbiornikiem „Augustowska” czy zielonych łąk pobliskiego Jaru Wilanowska.
Ukończenie II etapu inwestycji Via Flora planowane jest na III kwartał 2023 r. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia 3A Studio. Ceny zaczynają się już od 9 600 zł za metr kwadratowy.
Via Flora to nie jedyna inwestycja Develii w Gdańsku. W sprzedaży znajdują się także inne projekty dewelopera w tym mieście: Baltea Apartments na Przymorzu, Marinus w Brzeźnie, Szmaragdowy Park w Oruni Górnej, Przy Alejach na Zaspie oraz Osiedle Latarników na Letnicy. Jego kolejny, III etap trafi do sprzedaży jeszcze w tym kwartale.
Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce. W ciągu 15 lat działalności firma zrealizowała 36 osiedli, składających się w sumie ze 102 etapów inwestycyjnych – to blisko 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 750 tys. metrów kwadratowych. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.