Komunikaty PR

Iliard prezentuje wnętrza Grape Up w krakowskim kompleksie Loft Park.

2023-04-24  |  10:15
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Jak połączyć lekkość i przyjazność przestrzeni z industrialnym, loftowym wnętrzem? Iliard prezentuje wnętrza Grape Up w krakowskim kompleksie Loft Park.

 

Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84i5sU1yFQA6BnHMHSDQ?e=vdK266 Autor Tomasz Osiak, dzięki uprzejmości HOOF 

 

Dawna fabryka Peterseima w krakowskiej dzielnicy Grzegórzki po renowacji oferuje komfortowe biura z industrialnym duchem. Biuro, położone w kompleksie Loft park, zostało zaprojektowane przez Iliard Architecture & Interior Design i doskonale łączą nowoczesność z dawną historią budynków.

 

Biuro Grape Up, firmy konsultingowo technologicznej z branży IT, zajmuje powierzchnię 1500 m2 i składa się z parteru oraz antresoli. W dolnej części zapewniona została otwarta przestrzeń z miejscami do wspólnej pracy i spotkań, a także gabinety przeznaczone dla osób potrzebujących ciszy i skupienia oraz sale spotkań i sale konferencyjne. Na antresoli znajdują się otwarta przestrzeń z miejscami pracy o charakterze open space, pomieszczenie z częścią kuchenno-jadalnianą oraz strefa chill-out, które integrują, pobudzają i pozwalają znaleźć przestrzeń do odprężenia w codziennej pracy.

 

We wnętrzach, które cechuje typowo fabryczny klimat, projektanci wprowadzili jako dominujący materiał szkło zapewniające lekkość, przestronność i transparentność. Przyjazność podkreśla wszechobecna roślinność, której zadaniem jest także ożywienie poprzemysłowego wnętrza. W części jadalnej, przy obszernym stole, znajduje się największe w biurze drzewo oliwne, a pozostałe części biura wypełniają liczne donice z przyjaznymi dla zdrowia pracowników roślinami. Zielone akcenty znajdują się także na części podłóg, gdzie z uwagi na brak dostępu do światła dziennego, nie można wprowadzić naturalnej roślinności. 

 

W biurze, poza zielenią dominuje połączenie bielonego i naturalnego drewna z szarościami, grafitem i czernią oraz dodającymi energii czerwonymi akcentami. W ten sposób architektom udało się połączyć zastane w biurze beton, stal, otwartą więźbę dachową z wyeksponowanymi podsufitowymi instalacjami z nowoczesnym, nadającym energii wnętrzem biurowym. Dla podkreślenia industrialnego charakteru miejsca architekci zdecydowali się wprowadzić do wnętrz cegłę, która doskonale koresponduje z głównym materiałem, jaki został wykorzystany do budowy starej fabryki.

 

Klient postawił przed nami zadanie stworzenia atrakcyjnej, przyjaznej do pracy przestrzeni, w której dominuje swoboda i nieformalny na co dzień klimat – mówi Dominika Stygar z pracowni Iliard Architecture & Interior Design. Dodatkowo inwestor oczekiwał transparentności, otwartości i rozległej, otwartej przestrzeni wspólnej, w której pracownicy mogą się spotykać, wymieniać pomysły i wspólnie spędzać czas, a także regenerować się w strefach odpoczynku. Zależało nam, aby biuro w jak największym stopniu ożywić, nadać mu charakter przyjazności i przytulności oraz wprowadzić szereg miejsc, w których pracownicy mogą komfortowo pracować i spędzać czas wolny. To wszystko chcieliśmy uzyskać w typowo industrialnej, początkowo bardzo surowej przestrzeni, którą musieliśmy ujarzmić i stworzyć z niej wysokiej klasy biuro dla pracowników z branży IT, którzy potrzebują wzajemnej inspiracji, energii i kreatywności, a także skupienia i wyciszenia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.