Impel otworzył Centrum Szkoleń Produktowych dla usług Facility Management
Centrum Szkoleń Produktowych jest miejscem praktycznego doskonalenia umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami stosowanymi w usługach dla branży FM. To przestrzeń szkoleniowa dla pracowników realizujących usługi utrzymania czystości oraz osób odpowiedzialnych za nadzór nad jakością tych usług.
– Grupa Impel realizuje usługi utrzymania czystości dla kilku tysięcy klientów biznesowych, w tym dużych klientów sieciowych. Jesteśmy odpowiedzialni za konsekwentne podnoszenie kompetencji naszych pracowników, zwłaszcza w zakresie nowoczesnych technologii – podkreśla Tomasz Grabski, dyrektor ds. centrum szkoleń technologicznych w Grupie Impel.
Przestrzeń do szkoleń praktycznych
Centrum podzielone jest na strefę szkoleń teoretycznych oraz praktycznych. Na powierzchni 300 m2 zamontowano m.in. 16 rodzajów podłoży, wymagających odmiennych technik sprzątania i konserwacji. Po szkoleniu teoretycznym uczestnicy mogą prawdzić wiedzę w praktyce na stanowiskach z obiektami takimi, jak okna, kasa sklepowa, lada chłodnicza czy urządzenia sanitarne wykonane z różnorodnych materiałów. Kluczowym elementem szkoleń jest także budowanie świadomości ekologicznej.
– Istotny nacisk podczas szkoleń i warsztatów w naszym centrum kładziemy na wiedzę w zakresie technologii przyjaznych środowisku – mówi Grzegorz Smereka, wiceprezes zarządu spółki Impel System. Na co dzień pracujemy na urządzeniach, które pozwalają na zmniejszenie zużycia energii, wody i emisji ścieków. Korzystamy z technologii, które nie wymagają użycia jakiejkolwiek chemii, jak np. mycie wodą demineralizowaną. Podczas szkoleń zwracamy uwagę zarówno na technikę sprzątania czy pracy z nowoczesnymi urządzeniami, ale też na zasady prawidłowego dozowania preparatów do czyszczenia, segregowania odpadów oraz zarządzania z zasobami z poszanowaniem środowiska – dodaje Grzegorz Smereka.
Gwarantem jakości prowadzonych szkoleń ma być zarówno doświadczona kadra szkoleniowa (technolodzy oraz specjaliści materiałoznawstwa), jak i uczestnictwo w projekcie najważniejszych w branży producentów maszyn oraz chemii profesjonalnej. Partnerami centrum szkoleń produktowych Grupy Impel są takie firmy jak: Kärcher, Makita, Vermop, Buzil, I-Team czy Bravos.
Centrum Szkoleń Produktowych Grupy Impel znajduje się we Wrocławiu, w nowej siedzibie centrali Grupy Impel – biurowcu ZITA przy ulicy Słonimskiego 1.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Projekt ma być gotowy w lipcu
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. Zdaniem europosła PiS w pracach nad wieloletnimi ramami finansowymi brakuje rzetelnej debaty o źródłach finansowania planowanych wydatków i konieczności szukania oszczędności. Obawia się przy tym niekorzystnych zmian w polityce spójności i polityce rolnej.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
PE pracuje nad zmianą rozliczania redukcji emisji CO2 dla nowych aut. Producenci mogą uniknąć wysokich kar

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zgodzili się w trybie pilnym procedować kwestię zmiany dotyczącej redukcji emisji CO2 dla nowych aut osobowych i dostawczych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 8 maja. Dzięki zmianie podejścia do obowiązku corocznej redukcji dwutlenku węgla producenci samochodów mogą uniknąć grożących im kar, które pewnie przełożyłyby się na wzrost cen dla klienta końcowego oraz na dalsze pogorszenie kondycji branży.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.