Komunikaty PR

ING Bank Śląski dołącza do programu #BankPartnerMurapol

2020-12-09  |  09:05

Grupa Murapol rozszerza program #BankPartnerMurapol – pierwszy na rynku projekt zakładający wsparcie klienta ze strony dewelopera w otrzymaniu kredytu hipotecznego. Do grona partnerów finansowych programu dołącza ING Bank Śląski, który przygotował dla klientów dewelopera udogodnienia w procesie wnioskowania o finansowanie bankowe zakupu mieszkań.

Oferta ING Banku Śląskiego w ramach programu #BankPartnerMurapol obejmuje uproszczoną ścieżkę składania wniosków kredytowych. Dla klientów Grupy Murapol oznacza to ograniczenie liczby dokumentów niezbędnych do uzyskania kredytu hipotecznego. Dzięki tej współpracy klienci dewelopera mogą liczyć na szybsze i sprawniejsze przejście przez proces kredytowy i uzyskanie decyzji .

Wypracowane w drodze negocjacji prowadzonych przez dewelopera udogodnienia to realizacja założeń uruchomionego na wiosnę br. programu #BankPartnerMurapol. Projekt jest odpowiedzią Grupy Murapol na wyzwania, z jakimi przyszło się zmagać nabywcom mieszkań w „nowej rzeczywistości” wynikającej z pandemii koronawirusa. Zaostrzone kryteria wniosków kredytowych czy wydłużające się procedury to tylko niektóre z nich.

- Przez ponad pół roku funkcjonowania programu #BankPartnerMurapol kilkuset klientów skorzystało z ułatwień jakie oferujemy w ramach tego przedsięwzięcia. To dowodzi, że pomysł, oryginalny na polskim rynku deweloperskim, był trafiony i znajduje zastosowanie u tych, którym ma służyć. To z jednej strony cieszy, z drugiej pokazuje, że klienci potrzebują wsparcia, aby realizować swoje plany zakupowe i nie odkładać ich na spokojniejsze czasy. Mając tę wiedzą jesteśmy tym bardziej zmotywowani, aby stale pracować nad poszerzaniem listy partnerów współpracujących i tworzyć dla naszych klientów dogodne warunki do dokonywania zakupów mieszkań – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

Uproszczenie procesu w ramach programu #BankPartnerMurapol to nie jest jedyne ułatwienie oferowane przez ING Bank Śląski. Wszyscy klienci mogą liczyć na szereg udogodnień, w tym uruchamianie transz, nadpłatę kredytu i zakup polisy ubezpieczeniowej nieruchomości bez konieczności wizyty w banku korzystając z systemu bankowości elektronicznej. Bank planuje również w najbliższym czasie wdrożyć kolejne udogodnienie, tzn. otrzymanie wstępnej decyzji finansowej już przy pierwszym spotkaniu lub rozmowie telefonicznej ze specjalistą banku. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient będzie mógł szukać dla siebie nieruchomości mając wcześniej wiedzę na jaki kredyt może liczyć.

ING Bank Śląski to drugi partner finansowy współtworzący program #BankPartnerMurapol. Pierwszy do projektu przystąpił mBank, który zaoferował klientom dewelopera priorytetowe rozpatrywanie złożonych wniosków kredytowych oraz uproszczoną dokumentację wnioskowania o kredyt.

Grupa Murapol, poza programem #BankPartnerMurapol, od kilku lat zapewnia swoim klientom bezpłatną obsługę doradców Notus Finanse, którzy pomagają w wyborze optymalnego dla potrzeb i możliwości klienta kredytu, negocjacji korzystnych warunków oraz przygotowaniu niezbędnej dokumentacji.

Jako deweloper mieszkaniowy działający na wielu rynkach dostrzegamy potrzebę wsparcia nabywców mieszkań na różnych frontach. Niebawem zaproponujemy pakiet rozwiązań, będących odpowiedzią na obawy klientów wynikające z obecnej sytuacji. Postaramy się je zminimalizować do tego stopnia, by klient nie musiał odkładać w czasie decyzji o zakupie mieszkania – niezależnie od tego czy nabywa je na potrzeby własne czy też chce w ten sposób zainwestować oszczędności. Nie da się bowiem ukryć, że właśnie teraz nieruchomości są jedną z najbezpieczniejszych przystani dla gromadzonego przez lata kapitału – dodaje Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.