Komunikaty PR

ING Bank Śląski dołącza do programu #BankPartnerMurapol

2020-12-09  |  09:05

Grupa Murapol rozszerza program #BankPartnerMurapol – pierwszy na rynku projekt zakładający wsparcie klienta ze strony dewelopera w otrzymaniu kredytu hipotecznego. Do grona partnerów finansowych programu dołącza ING Bank Śląski, który przygotował dla klientów dewelopera udogodnienia w procesie wnioskowania o finansowanie bankowe zakupu mieszkań.

Oferta ING Banku Śląskiego w ramach programu #BankPartnerMurapol obejmuje uproszczoną ścieżkę składania wniosków kredytowych. Dla klientów Grupy Murapol oznacza to ograniczenie liczby dokumentów niezbędnych do uzyskania kredytu hipotecznego. Dzięki tej współpracy klienci dewelopera mogą liczyć na szybsze i sprawniejsze przejście przez proces kredytowy i uzyskanie decyzji .

Wypracowane w drodze negocjacji prowadzonych przez dewelopera udogodnienia to realizacja założeń uruchomionego na wiosnę br. programu #BankPartnerMurapol. Projekt jest odpowiedzią Grupy Murapol na wyzwania, z jakimi przyszło się zmagać nabywcom mieszkań w „nowej rzeczywistości” wynikającej z pandemii koronawirusa. Zaostrzone kryteria wniosków kredytowych czy wydłużające się procedury to tylko niektóre z nich.

- Przez ponad pół roku funkcjonowania programu #BankPartnerMurapol kilkuset klientów skorzystało z ułatwień jakie oferujemy w ramach tego przedsięwzięcia. To dowodzi, że pomysł, oryginalny na polskim rynku deweloperskim, był trafiony i znajduje zastosowanie u tych, którym ma służyć. To z jednej strony cieszy, z drugiej pokazuje, że klienci potrzebują wsparcia, aby realizować swoje plany zakupowe i nie odkładać ich na spokojniejsze czasy. Mając tę wiedzą jesteśmy tym bardziej zmotywowani, aby stale pracować nad poszerzaniem listy partnerów współpracujących i tworzyć dla naszych klientów dogodne warunki do dokonywania zakupów mieszkań – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

Uproszczenie procesu w ramach programu #BankPartnerMurapol to nie jest jedyne ułatwienie oferowane przez ING Bank Śląski. Wszyscy klienci mogą liczyć na szereg udogodnień, w tym uruchamianie transz, nadpłatę kredytu i zakup polisy ubezpieczeniowej nieruchomości bez konieczności wizyty w banku korzystając z systemu bankowości elektronicznej. Bank planuje również w najbliższym czasie wdrożyć kolejne udogodnienie, tzn. otrzymanie wstępnej decyzji finansowej już przy pierwszym spotkaniu lub rozmowie telefonicznej ze specjalistą banku. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient będzie mógł szukać dla siebie nieruchomości mając wcześniej wiedzę na jaki kredyt może liczyć.

ING Bank Śląski to drugi partner finansowy współtworzący program #BankPartnerMurapol. Pierwszy do projektu przystąpił mBank, który zaoferował klientom dewelopera priorytetowe rozpatrywanie złożonych wniosków kredytowych oraz uproszczoną dokumentację wnioskowania o kredyt.

Grupa Murapol, poza programem #BankPartnerMurapol, od kilku lat zapewnia swoim klientom bezpłatną obsługę doradców Notus Finanse, którzy pomagają w wyborze optymalnego dla potrzeb i możliwości klienta kredytu, negocjacji korzystnych warunków oraz przygotowaniu niezbędnej dokumentacji.

Jako deweloper mieszkaniowy działający na wielu rynkach dostrzegamy potrzebę wsparcia nabywców mieszkań na różnych frontach. Niebawem zaproponujemy pakiet rozwiązań, będących odpowiedzią na obawy klientów wynikające z obecnej sytuacji. Postaramy się je zminimalizować do tego stopnia, by klient nie musiał odkładać w czasie decyzji o zakupie mieszkania – niezależnie od tego czy nabywa je na potrzeby własne czy też chce w ten sposób zainwestować oszczędności. Nie da się bowiem ukryć, że właśnie teraz nieruchomości są jedną z najbezpieczniejszych przystani dla gromadzonego przez lata kapitału – dodaje Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych? Biuro prasowe
2024-05-17 | 10:00

Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych?

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych korekta cenowa wciąż jest obowiązującą tendencją, jednak w kwietniu pojawiły się pierwsze wyraźne symptomy jej wygaszania. Po raz
Nieruchomości OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK
2024-05-16 | 18:00

OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK

15 maja br. zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109
Nieruchomości Siedziba główna AXI IMMO pozostaje w Spektrum Tower
2024-05-16 | 12:00

Siedziba główna AXI IMMO pozostaje w Spektrum Tower

AXI IMMO, największa polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, zdecydowała się na przedłużenie dotychczasowej umowy najmu oraz dobranie nowej powierzchni pod rozwijające

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.