Inwestycja Enklawa Winogrady z nową propozycją
Inwestor osiedla Enklawa Winogrady przygotował z myślą o przyszłych mieszkańcach szereg udogodnień. Osiedle powstające w modnej lokalizacji – na poznańskich Winogradach – zaprojektowano z myślą o komforcie życia mieszkańców. Przy wyborze mieszkania kierujemy się zwykle ceną oraz metrażem lokalu, warto jednak pomyśleć o choćby o tym, czy… będziemy mieli gdzie zaparkować nasz samochód? W nowych inwestycjach standardem są już miejsca postojowe, naziemne lub w hali garażowej.
Osiedle Enklawa Winogrady zlokalizowane jest u zbiegu ulic: Czarna Rola i Pasterskiej w Poznaniu. W ofercie są mieszkania 2-,3- i 4-pokojowe o powierzchni od 33 do 126 m kw. W ramach inwestycji powstaną aż trzy budynki jednorodzinne: A, B i C. Budynek A w założeniu jest najbardziej kameralny, obejmuje trzy kondygnacje. Zaplanowano tam jedyne 18 mieszkań. W ramach budynków B i C powstanie po 51 mieszkań w każdym. Deweloper zaplanował następujące udogodnienia dla przyszłych mieszkańców: wspólną przestrzeń służącą integracji, elementy małej architektury oraz rowerownie, place zabaw i punkty handlowo usługowe na parterze budynków. Wszystkie budynki mają przewidziany podwyższony standard wykończenia części wspólnych.
Obecnie trwają letnie promocje dla tych, którzy zdecydują się na zakup mieszkania na osiedlu Enklawa Winogrady. - Przygotowaliśmy rabaty: naziemne miejsce parkingowe w cenie lokalu. Przyszli mieszkańcy, korzystając z tej obniżki, zaoszczędzić mogą nawet 16 tys. złotych. Promocją objętych jest 12 mieszkań - mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla.
Kolejna promocja to obniżka 5 tys. zł na miejsce w podziemnej hali garażowej. Miejsca postojowe to szczególnie ważny atut mieszkania. Zwrócić należy uwagę na fakt, że zapewniają one komfort i wygodę przyszłym mieszkańcom, którzy zamiast szukać wolnego miejsca parkingowego wracając z pracy czy urlopu, mają zagwarantowane własne – naziemne lub w hali garażowej, co zdecydowanie podnosi standard życia mieszkańców. Przygotowano w sumie 134 miejsca w hali garażowej i 58 naziemnych miejsc postojowych.
Planowany termin zakończenia budowy osiedla Enklawa Winogrady to IV kwartał 2020. Obecnie w sprzedaży pozostają mieszkania 2, 3 i 4-pokojowe, o metrażu od 48 m kw. do 126 m kw. Zainteresowani kupnem mieszkania klienci mogą skorzystać z pomocy eksperta finansowego.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.