Inwestycja Enklawa Winogrady z nową propozycją
Inwestor osiedla Enklawa Winogrady przygotował z myślą o przyszłych mieszkańcach szereg udogodnień. Osiedle powstające w modnej lokalizacji – na poznańskich Winogradach – zaprojektowano z myślą o komforcie życia mieszkańców. Przy wyborze mieszkania kierujemy się zwykle ceną oraz metrażem lokalu, warto jednak pomyśleć o choćby o tym, czy… będziemy mieli gdzie zaparkować nasz samochód? W nowych inwestycjach standardem są już miejsca postojowe, naziemne lub w hali garażowej.
Osiedle Enklawa Winogrady zlokalizowane jest u zbiegu ulic: Czarna Rola i Pasterskiej w Poznaniu. W ofercie są mieszkania 2-,3- i 4-pokojowe o powierzchni od 33 do 126 m kw. W ramach inwestycji powstaną aż trzy budynki jednorodzinne: A, B i C. Budynek A w założeniu jest najbardziej kameralny, obejmuje trzy kondygnacje. Zaplanowano tam jedyne 18 mieszkań. W ramach budynków B i C powstanie po 51 mieszkań w każdym. Deweloper zaplanował następujące udogodnienia dla przyszłych mieszkańców: wspólną przestrzeń służącą integracji, elementy małej architektury oraz rowerownie, place zabaw i punkty handlowo usługowe na parterze budynków. Wszystkie budynki mają przewidziany podwyższony standard wykończenia części wspólnych.
Obecnie trwają letnie promocje dla tych, którzy zdecydują się na zakup mieszkania na osiedlu Enklawa Winogrady. - Przygotowaliśmy rabaty: naziemne miejsce parkingowe w cenie lokalu. Przyszli mieszkańcy, korzystając z tej obniżki, zaoszczędzić mogą nawet 16 tys. złotych. Promocją objętych jest 12 mieszkań - mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla.
Kolejna promocja to obniżka 5 tys. zł na miejsce w podziemnej hali garażowej. Miejsca postojowe to szczególnie ważny atut mieszkania. Zwrócić należy uwagę na fakt, że zapewniają one komfort i wygodę przyszłym mieszkańcom, którzy zamiast szukać wolnego miejsca parkingowego wracając z pracy czy urlopu, mają zagwarantowane własne – naziemne lub w hali garażowej, co zdecydowanie podnosi standard życia mieszkańców. Przygotowano w sumie 134 miejsca w hali garażowej i 58 naziemnych miejsc postojowych.
Planowany termin zakończenia budowy osiedla Enklawa Winogrady to IV kwartał 2020. Obecnie w sprzedaży pozostają mieszkania 2, 3 i 4-pokojowe, o metrażu od 48 m kw. do 126 m kw. Zainteresowani kupnem mieszkania klienci mogą skorzystać z pomocy eksperta finansowego.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.