Inwestycja Nowa Murowana 2 z nowymi postępami budowy.
Nowa Murowana 2 w trakcie budowy: W budynku A wykonywane są prace elewacyjne po położeniu pokrycia dachowego oraz wstawieniu stolarki okiennej, natomiast w budynku B w następstwie położenia fundamentów, prace budowlane obejmują pierwszą kondygnację.
Inwestycja Nowa Murowana 2, stanowiąca jednocześnie już VII etap inwestycji deweloperskiej Nowa Murowana, jest budowana szybciej niż założono w harmonogramie. W budynku A ukończono stan surowy zamknięty: położono pokrycie dachowe oraz wstawiono stolarkę okienną. Aktualnie wykonywane są prace elewacyjne. Natomiast w budynku B po postawieniu fundamentów i ścian parteru, prace budowlane obejmują jego pierwszą kondygnację. Zakończenie budowy budynku A – lipiec 2021, a zakończenie budowy budynku B – październik 2021.
Oba etapy Nowej Murowanej 2 mają składać się finalnie z 62 lokali mieszkalnych, 26 mieszkań w budynku A oraz 36 mieszkań w budynku B. Będą one zlokalizowane na trzech kondygnacjach o metrażu rozpoczynającym się od 26 m kw. a kończącym na 72 m kw. z prywatnymi ogródkami na parterze, zaś na piętrze z przestronnymi balkonami. - Wiemy jak ważne jest wyjście naprzeciw oczekiwań przyszłych mieszkańców, dlatego tworzymy projekty o zróżnicowanych możliwościach. Duża rozpiętość powierzchni oraz wybór pomiędzy ogrodem a balkonem, pozwoli na zamieszkanie w miejscu, które będzie dostosowane do potrzeb każdego klienta. – podkreśla Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży inwestycji Nowa Murowana 2.
Lokalizacja, która przyciąga
Murowana Goślina to miejscowość satelicka, która zapewnia swoim mieszkańcom pełne zaplecze handlowo-usługowe, zakłady pracy, a także placówki medyczne i edukacyjne. W mieście znajduje się, leżąca niecałe 300 m od inwestycji, stacja kolejowa, dzięki której można w ponad 20 minut dojechać do Poznania. Ponadto w granicach gminy Murowana Goślina znajduje się rozległy Park Krajobrazowy ,,Puszcza Zielonka’’, oferujący wiele możliwości aktywnej rekreacji. - Różnorodność lokalizacji przyciąga coraz więcej osób. Połączenie dogodnego dojazdu do stolicy Wielkopolski z dostępnością wielu miejscowych udogodnień, skutkuje popularnością naszych projektów deweloperskich. Liczba zarezerwowanych i w konsekwencji sprzedanych lokali ciągle rośnie. Klienci decydują się na zakup mieszkania z wyprzedzeniem, co nas jako dewelopera bardzo cieszy. - podsumowuje Patrycja Pilarczyk.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.