Komunikaty PR

Inwestycja OKAM przy Dowborczyków 18 w Łodzi z prawomocnym pozwoleniem na budowę

2023-01-31  |  10:00
Biuro prasowe

OKAM otrzymał prawomocne pozwolenie na realizację projektu mieszkaniowego przy ul. Dowborczyków 18 w Łodzi. W ramach działań rewitalizacyjnych powstanie tam obiekt z niemal 350 mieszkaniami. Inwestycja zlokalizowana będzie w sąsiedztwie budynku biurowego dewelopera - ŁÓDŹ.WORK, na części terenu, na którym w przeszłości działała fabryka Teodora Meyerhoffa. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w III kw.br. a ich zakończenie w III kw. 2025 r. 

Niezwykle cieszymy się na kolejny projekt w Łodzi. To miasto, z którym jesteśmy związani od początku istnienia OKAM, które rozkwita na naszych oczach, mając dalszy, ogromny potencjał rozwoju. Łódź postrzegana jest jako miejsce atrakcyjne do życia i inwestowania. Aktywnie uczestniczymy - zarówno poprzez projekty budowlane, jak i udział w różnych inicjatywach - w jej przeobrażeniu. Dzięki procesowi rewitalizacji przekształcamy zniszczone obiekty, nadając im nowy koloryt. Łączymy to, co najważniejsze, elementy historyczne z nowoczesnymi akcentami - nowe oblicza i funkcjonalności naszych projektów doceniają mieszkańcy Łodzi. - zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

Inwestycja przy Dowborczyków prowadzona będzie na terenie działki o wielkości ok. 6.700 mkw. Deweloper zakłada wybudowanie łącznie 347 mieszkań w 4 budynkach – 4, 6 i 9 piętrowych. Hala garażowa zlokalizowana będzie na poziomie – 1. 

Mieszkania posiadać będą wysokość do 2.65 m, a także duże okna (portfenetry oraz okna o standardowych wymiarach). Do niektórych lokali przynależeć będą indywidualne tarasy na dachach budynków z bezpośrednim wyjściem z mieszkań. Ciekawym elementem będzie wykończenie ścian i filarów elewacji parteru okładziną z płyt kamiennych lub gresowych w kolorze brunatno-brązowym. Na wybranych fragmentach fasady wykorzystane zostaną także m.in. licówki ceramiczne. Istotnym walorem kompleksu będzie zieleń otaczająca inwestycję, zielony dziedziniec oraz zaadaptowane dachy budynków. Wśród innych atutów projektu będzie automatyczne podlewanie terenów zielonych zbieraną wodą deszczową. Do dyspozycji mieszkańców będą miejsca postojowe, także z podłączeniem do ładowania pojazdów elektrycznych. 

Inwestycję charakteryzować będzie doskonała lokalizacja, w samym centrum Łodzi. Oznacza to dostęp do rozwiniętej infrastruktury z transportem publicznym, obiektami handlowo-usługowymi czy obiektami kulturalnymi w bliskiej odległości. W pobliżu znajduje się również park, placówki oświatowe i zdrowotne. W zaledwie 2 minuty autem można dostać się do trasy W-Z. Jednocześnie sama bezpośrednia okolica zapewnia spokój. Teren osiedla będzie ogrodzony i zabezpieczony monitoringiem oraz chroniony. 

Za stworzenie projektu architektonicznego odpowiadała Pracownia Architektoniczna Ferdzynowie. 

Inwestycja mieszkaniowa będzie bezpośrednio sąsiadować z obiektem biurowym OKAM - ŁÓDŹ.WORK, na terenie którego przestrzenie zajmują firmy reprezentujące różne branże, jak i rozmaite organizacje.  

Początek prac budowlanych przewidywany jest na III kw. br., zaś ich zakończenie i oddanie do użytkowania na III kw. 2025 r. 

W Łodzi OKAM realizuje także od ub.r. pierwszy projekt mieszkaniowy - Strefę PROGREES. W ramach etapu I powstanie ok. 280 mieszkań, a ich oddanie do użytkowania ma nastąpić w I kw. 2024 r., w przygotowaniu jest także etap II. Ta inwestycja sąsiaduje z kolei z dynamicznie funkcjonującą inwestycją OKAM, kulturowo-rozrywkowym centrum na mapie Łodzi - tj. Strefą Piotrkowska 217. Oba projekty, w miejscu dawnej odlewni żelaza Józefa Johna, stworzą obiekt typu mixed-use łączący funkcje: mieszkaniową, kulturalną, usługową czy handlową. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.