Inwestycja Wilczak 20 na ukończeniu
Zbliża się zakończenie realizacji inwestycji mieszkaniowej Wilczak 20. W ramach projektu powstało już 5 budynków wielorodzinnych z 439 lokalami łącznie. Na ostatnie prostej jest budynek A, czyli 106 mieszkań.
Wilczak 20 to jeden z największych i najciekawszych projektów mieszkaniowych na terenie Poznania. Nowoczesne osiedle, o interesującej architektonicznie zabudowie powstaje u zbiegu ulic Wilczak i Serbskiej. W ramach zrealizowanych już IV etapów powstało w sumie 439 mieszkań. Finiszują prace związane z realizacją budynku A, którego ukończenie będzie jednocześnie zwieńczeniem budowy całego osiedla. – Projekt Wilczak 20 jest z pewnością wyróżniającą się inwestycją mieszkaniową na terenie Poznania. Podobnie jak przy innych naszych projektach zadbaliśmy o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Nie zabrakło również nowoczesnych, w tym proekologicznych rozwiązań. Bardzo istotne było również zaaranżowanie przestrzeni pełnych zieleni, kto już teraz tworzą specyficzny klimat na terenie osiedla - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex. Ostatni realizowany budynek A to 106 mieszkań o powierzchni od 47,34 do 88,72 mkw. Cena rozpoczynają się od 7550 zł za mkw. W sprzedaży są jeszcze ostatnie lokale z IV etapu. Tu cena mkw to 7450 zł brutto.
Projekt Wilczak 20 wyróżnia sporo elementów. Budynki wyposażone są w instalację fotowoltaiczną, co pozwala na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej na częściach wspólnych nieruchomości. Dodatkowym atutem podnoszącym bezpieczeństwo jest podziemna hala garażowa oraz system monitoringu i kontroli dostępu. Nie brakuje również elementów małej architektury, m.in. oświetlenie, ławki, przestronny i bezpieczny plac zabaw, a także zewnętrzna siłownia. Miłośnicy rowerów mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanych stojaków. W końcu w pobliżu inwestycji przebiega Wartostrada, czyli popularna, oświetlona i monitorowana, trasa rowerowa.
Poza częścią mieszkaniową dostępne będą także punkty handlowo – usługowe. Niepodważalną zaletą jest również doskonała lokalizacja. Umożliwia ona dogodny dojazd do centrum miasta oraz innych dzielnic Poznania. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe (linii 72 i 85) oraz tramwajowe (linia 3). Szybko i sprawnie dojedziemy także do centrów handlowych (Plaza, Pestka). Zwolennicy aktywności fizycznej zadowala bliskość terenów spacerowych i rekreacyjnych. Tereny nadwarciańskie to jedynie 300 metrów od osiedla.
Jednym z elementów inwestycji Wilczak 20 jest zakończona już przebudowa znajdującego się na terenie inwestycji budynku dawnej spalarni. Projekt autorstwa uznanych specjalistów, architektów Piotra Litoborskiego i Piotra Marciniaka będzie spełniał funkcje handlowo-usługowe oraz biurowe.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.