Jak deweloperzy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców nowych osiedli

Prestige PR
Włodarzewska 81C lok 81
02-393 Warszawa
i.wisniewska|prestigepr.pl| |i.wisniewska|prestigepr.pl
508 927 958
www.prestigepr.pl
Jakie rozwiązania wdrażają deweloperzy, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców na terenie nowych osiedli? Czy wprowadzają zmiany, które sprzyjają ochronie zdrowia w kontekście zagrożenia wirusami? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości dompress.pl
Andrzej Oślizło, prezes Develii
Klienci przywiązują coraz większą wagę do kwestii związanych z ekologią, zdrowiem i bezpieczeństwem. Zwracają uwagę na te czynniki, podczas podejmowania decyzji o zakupie mieszkania. Staramy się w coraz większym stopniu odpowiadać na te potrzeby. W realizowanych inwestycjach Prestovia House w Warszawie i Ceglana Park w Katowicach powstaną stacje ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkowo w wybranych projektach zaplanowaliśmy tężnie solankowe. Zgodnie z nową strategią, chcemy przekierowywać swoje działania w kierunku pozytywnego oddziaływania na środowisko oraz dostosowywać wybrane projekty do kontekstu miejskiego. Planujemy zastosować w inwestycjach nowoczesne rozwiązania ekologiczne, np. panele fotowoltaiczne, chodniki antysmogowe czy lampy solarne. Ponadto, chcemy zwiększyć ilość zieleni z roślinami tlenowymi na terenie osiedli. Rozwiązania te pozwolą stworzyć przyjazne otoczenie dla mieszkańców, a to wpłynie na zwiększenie komfortu ich życia i lepsze samopoczucie. Dodatkowo część naszych inwestycji ma zaprojektowany monitoring czy pomieszczenia dla ochrony.
Angelika Kliś, członek zarządu Atal S.A.
Nabywcy mieszkań oczekują osiedli oferujących nową jakość życia. Trendem zyskującym na sile jest wiec wzbogacanie inwestycji deweloperskich o kolejne udogodnienia. Wśród najbardziej pożądanych rozwiązań wymienić należy ciekawy i funkcjonalny projekt, wysoki standard wykonania, ale także nowoczesne zabezpieczenia, pozwalające na zwiększenie bezpieczeństwa oraz poczucie komfortu. Dlatego w naszych inwestycjach decydujemy się m.in. na system kontroli dostępu, montaż całodobowego monitoringu oraz rolet zewnętrznych w oknach lokali parterowych, co jest ponadstandardowym rozwiązaniem.
Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.
W realizowanych przez nas osiedlach i budynkach zawsze mamy na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców oraz komfort zamieszkania. Na przykład w inwestycji Bliska Wola Tower do części mieszkalnej wchodzi się odrębną klatką schodową niż do części, w której będą mieściły się lokale biurowe i apartamenty inwestycyjne. W Osiedlu Bliska Wola zaprojektowaliśmy bogatą przestrzeń rekreacyjną i sportową. Mieszkańcy mogą korzystać z bulwarów, placów zabaw dla dzieci, ścieżek rowerowych i kompleksu boisk.
W inwestycji Osiedle Horizon w Gdańsku, znajdującej się w niewielkiej odległości od plaży i zatoki, zaprojektowaliśmy budynki z zielonymi dachami i tarasami, które mają sprzyjać rekreacji na wolnym powietrzu.
Niewątpliwie naturalne i zdrowe dla mieszkańców są domy drewniane w Osiedlu Villa Campina, położonym niedaleko Puszczy Kampinoskiej. Nowoczesne, ekologiczne wyposażenie domów uzupełnia wentylacja mechaniczna z rekuperacją, która zapewnia, niezależnie od warunków atmosferycznych, dostęp świeżego, przefiltrowanego powietrza, bez utraty ciepła, co jest bezcenne zwłaszcza dla alergików. Rozwiązania, których przykłady podałam, stosujemy od bardzo dawna i nie mają one nic wspólnego z pandemią, a raczej z filozofią naszego działania.
Sebastian Barandziak, prezes Dekpol Deweloper
W ramach naszych inwestycji wdrażamy wiele rozwiązań ekologicznych czy wpływających na bezpieczeństwo mieszkańców. Prowadzimy nasadzenia roślinności, która powoduje wchłanianie zanieczyszczeń i większą produkcję tlenu. W trakcie realizacji inwestycji zawsze staramy się zachować istniejące drzewa na danym terenie. Instalujemy panele fotowoltaiczne na dachach, zasilające urządzenia na powierzchniach wspólnych. Budujemy systemy gromadzenia wody deszczowej do podlewania roślin. Stosujemy także oświetlenie LED z sensorami ruchu i czujnikiem zmierzchu. W zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego stosujemy m.in farby fotokatalityczne w częściach wspólnych, które mają działanie biobójcze, antybakteryjne i antywirusowe. Te działania znacznie zwiększają atrakcyjność naszych inwestycji.
Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest
W nowych projektach planujemy zastosowanie w mieszkaniach filtrów, które będą miały właściwości antysmogowe i przeciwwirusowe. Tego typu rozwiązania zapewne podniosą komfort w codziennym życiu rodzin z dziećmi, osób starszych, kobiet w ciąży oraz osób zmagających się z alergią, astmą, a także ludzi z osłabionym układem odpornościowym.
Tomasz Czubak, dyrektor Przygotowania Projektów Deweloperskich w Jakon
Dla bezpieczeństwa naszych klientów w każdej inwestycji dokonujemy analizy możliwych rozwiązań. W części z nich stosujemy monitoring wizyjny, w części projektów jest to ochrona fizyczna. W celu ochrony zdrowia ograniczamy dostęp osób postronnych do obiektu poprzez zastosowanie kontroli dostępu. W najnowszej naszej inwestycji zlokalizowanej przy ulicy Wieruszowskiej w Poznaniu zamontujemy paczkomat, aby ograniczyć bezpośredni kontakt mieszkańców z kurierami. Podjęliśmy również współpracę z Politechniką Poznańską, w ramach której będą prowadzone badania dotyczące wdrożenia narzędzi i założeń projektowych mających na celu poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego na naszych inwestycjach.
Jarosław Kozak, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa
Obecnie realizowane inwestycje mieszkaniowe były projektowane i uzyskiwały pozwolenia na budowę w czasach przedpandemicznych. Nie przewidywano wtedy takiego rozwoju sytuacji, z jakim mamy do czynienia dziś. W projektowanych inwestycjach staramy się zwiększać bezpieczeństwo użytkowników również w aspekcie ochrony przed wirusem. Niestety nie ma na rynku zbyt wiele rozwiązań technologicznych możliwych do zastosowania w budownictwie mieszkaniowym. Jednym z nich są niewątpliwie filtry UV na centralach wentylacyjnych. To rozwiązanie stało się standardem w projektowanych przez WGH inwestycjach.
Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Robyg SA.
Zainwestowaliśmy w innowacyjną technologię dezynfekcji biur sprzedaży przy pomocy nowoczesnych urządzeń Aura Air. To najinteligentniejsza na świecie technologia dezynfekowania powietrza, która jednocześnie monitoruje jego jakość w czasie rzeczywistym. Korzystanie opatentowanego i zatwierdzonego przez EPA sterylizatora i filtra promieni, a także diod LED UVC neutralizuje bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie, czy zapachy. Urządzenia są sterowane za pomocą aplikacji mobilnej. Takie urządzenia można także zamówić do swojego mieszkania.
Adrian Potoczek, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Wawel Service
Aby zadbać o bezpieczeństwo naszych klientów, oprócz standardowych rozwiązań, jak drzwi antywłamaniowe, w każdym z naszych osiedli stosujemy monitoring. W przypadku inwestycji, w których nastąpiły odbiory mieszkań wdrążyliśmy procedury covidowe, tak aby zachować wszelkie środki bezpieczeństwa.
Mariola Żak, dyrektor marketingu i sprzedaży Aurec Home
W inwestycji Miasteczko Jutrzenki w Warszawie zadbaliśmy o komfort mieszkańców. Osiedle otwiera budynek z lobby, do którego wchodzi się przez drzwi wyposażone w fotokomórkę. W lobby znajdować się będzie ochrona z dostępem do monitoringu osiedla. Takie rozwiązanie zapewni naszym mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo, ograniczając wejście na teren osiedla niepożądanych osób. Miasteczko Jutrzenki będzie przestronne i pełne zieleni, którą zaprojektowali uznani architekci z pracowni GIS Architekci. Na osiedlu zaplanowaliśmy wiele miejsc służących wypoczynkowi na świeżym powietrzu, ławki i platformy wypoczynkowe w sąsiedztwie oczek wodnych i fontann. Na terenie patio znajdą się szklarnie przeznaczone dla mieszkańców, którzy chcą uprawiać własne warzywa, kwiaty czy zioła.
Wojciech Chotkowski , prezes zarządu Aria Development
Nowoczesny deweloper powinien oferować mieszkania najwyższej jakości, przyciągające mnogością dodatkowych funkcjonalności, ale dziś bardzo ważna jest również troska o zdrowie i środowisko naturalne. Należy zatem w miarę możliwości wdrażać rozwiązania służące maksymalnej poprawie komfortu i jakości życia. Żeby zadbać o dobrze pojęte społeczne korzyści zdecydowaliśmy się na zastosowanie nowatorskich rozwiązań ukierunkowanych na ochronę zdrowia i komfort życia mieszkańców. Dzięki zastosowaniu smart rozwiązań oraz paneli fotowoltaicznych, których energia zasila części wspólne, nasze osiedla zmniejszają ślad węglowy. Naszą misją, zgodnie z przyjętą kartą etyki jest realizacja ekologicznych osiedli w otoczeniu przyrody z dogodnym dojazdem do centrum miasta.
Marcin Żurek, dyrektor działu inwestycji w Nickel Development
Nie mamy obecnie pewności jak długo zagrożenie epidemiczne związane z covid-19 będzie się jeszcze utrzymywać. Na razie trzymamy się scenariusza, że epidemia nie potrwa już długo. Sytuacja zmienia się jednak dynamicznie i trudno jest w świetle obecnych okoliczności planować długoterminową strategię, kiedy nawet organy państwowe nie są w stanie wypracować jednoznacznych i trwałych wytycznych. Obserwujemy rzeczywistość i reagujemy na bieżąco. Jeśli jakiekolwiek zmiany będą miały znamiona trwałości jesteśmy przygotowani na wypracowanie i wdrożenie innowacji w tym obszarze.
Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic
Nie przewidujemy żadnych szczególnych rozwiązań projektowych w związku z pancemią Sars-COV 2. Środki ochrony, jak urządzenia do dezynfekcji są instalowane już na etapie administrowania przez poszczególne wspólnoty.
DOMPRESS

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.