Komunikaty PR

Jak projektuje się dziś części wspólne inwestycji?

2021-10-21  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

Przestrzenie wspólne w inwestycjach mieszkaniowych zyskują dziś zupełnie nową rolę. Poza tak oczywistymi czynnikami, jak lokalizacja, cena, rozkład i metraż mieszkania, dla kupujących liczy się również to, jak zostały zaprojektowane części wspólne. Ponadczasowy wygląd to zaleta zarówno dla mieszkańców, jak i dla klientów inwestycyjnych, którzy biorą pod uwagę to, czy oferta wynajmu szybko spotka się z zainteresowaniem. Jak projektuje się dziś części wspólne?

 

Detale na zamówienie

 

Na rynku pierwotnym nie brakuje dziś inwestycji, które do części wspólnych podchodzą w oryginalny sposób. Przykładem jest Nyska Residence przy ulicy Nyskiej we Wrocławiu, realizowana przez LI Development. Deweloper zadbał o wysoki standard wykończenia. Aranżacja części wspólnych zmienia się w zależności od części, w której się znajdujemy.

 

– Części wspólne stworzyliśmy według indywidualnego projektu. Postawiliśmy na butikowy charakter, typowy dla wysokiej klasy hoteli. Nie zabrakło unikatowych detali: płytki podłogowe ułożone są w nietypowy wzór, a stylowe balustrady są wykonane na specjalne zamówienie – mówi Michał Romanowski, projektant wnętrz inwestycji Nyska Residence.

 

Funkcjonalne wnętrze, wygodniejsze życie

 

Choć styl jest niewątpliwie ważny w podejmowaniu decyzji o wyborze przyszłego „M”, na znaczeniu zyskują nowoczesne rozwiązania, które mogą poprawić komfort życia mieszkańców. W Nyska Residence w holu wejściowym znajdują się prywatne paczkomaty, które pozwolą szybko i wygodnie odebrać paczkę.

 

 Klienci zwracają uwagę na to, jak zaprojektowane są przestrzenie wspólne. Liczy się dla nich to, by ułatwiały codzienność, ale i wyglądały elegancko. Dobrze zaaranżowane wnętrze nie rozprasza, ale jest przyjemnym tłem. W naszej inwestycji wybraliśmy takie materiały, które optycznie powiększają przestrzeń i sprawiają, że zyskuje więcej światła. Znalazły się tu między innymi tapety winylowe z delikatnymi wzorami, duże lustra na korytarzach czy oświetlenie nad każdymi drzwiami – mówi Dawid Sokół, Dyrektor Sprzedaży LI Development. 

 

Przede wszystkim jakość

 

Poza samym wyglądem i funkcjonalnością niemałą rolę odgrywa jakość materiałów wykończeniowych. To one świadczą o tym, czy inwestycja faktycznie wytrzyma próbę czasu i mimo upływu lat wciąż będzie wyglądać dobrze. Deweloper podkreśla, że do wykończenia przestrzeni wspólnych w Nyska Residence wykorzystano drewno i gres, które zachowują swoją świetność na długi czas. 

 

Architekci wnętrz dążą dziś do tego, aby przestrzenie wspólne były nie tylko funkcjonalne, ale także eleganckie. To swojego rodzaju wizytówka inwestycji – która już od wejścia wiele mówi o całym osiedlu. Wiele wskazuje na to, że optyczne powiększanie przestrzeni wspólnych i tworzone na zamówienie detale staną się trendami, które na długo ukształtują rynek nieruchomości mieszkaniowych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek Biuro prasowe
2025-07-23 | 13:10

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Łotewski producent wysokiej klasy domów prefabrykowanych MyCabin rozszerza sieć oddziałów i dostaw na Polskę. To odpowiedź na rosnący popyt mieszkaniowy w Europie.
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.