Komunikaty PR

Jak projektuje się dziś części wspólne inwestycji?

2021-10-21  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

Przestrzenie wspólne w inwestycjach mieszkaniowych zyskują dziś zupełnie nową rolę. Poza tak oczywistymi czynnikami, jak lokalizacja, cena, rozkład i metraż mieszkania, dla kupujących liczy się również to, jak zostały zaprojektowane części wspólne. Ponadczasowy wygląd to zaleta zarówno dla mieszkańców, jak i dla klientów inwestycyjnych, którzy biorą pod uwagę to, czy oferta wynajmu szybko spotka się z zainteresowaniem. Jak projektuje się dziś części wspólne?

 

Detale na zamówienie

 

Na rynku pierwotnym nie brakuje dziś inwestycji, które do części wspólnych podchodzą w oryginalny sposób. Przykładem jest Nyska Residence przy ulicy Nyskiej we Wrocławiu, realizowana przez LI Development. Deweloper zadbał o wysoki standard wykończenia. Aranżacja części wspólnych zmienia się w zależności od części, w której się znajdujemy.

 

– Części wspólne stworzyliśmy według indywidualnego projektu. Postawiliśmy na butikowy charakter, typowy dla wysokiej klasy hoteli. Nie zabrakło unikatowych detali: płytki podłogowe ułożone są w nietypowy wzór, a stylowe balustrady są wykonane na specjalne zamówienie – mówi Michał Romanowski, projektant wnętrz inwestycji Nyska Residence.

 

Funkcjonalne wnętrze, wygodniejsze życie

 

Choć styl jest niewątpliwie ważny w podejmowaniu decyzji o wyborze przyszłego „M”, na znaczeniu zyskują nowoczesne rozwiązania, które mogą poprawić komfort życia mieszkańców. W Nyska Residence w holu wejściowym znajdują się prywatne paczkomaty, które pozwolą szybko i wygodnie odebrać paczkę.

 

 Klienci zwracają uwagę na to, jak zaprojektowane są przestrzenie wspólne. Liczy się dla nich to, by ułatwiały codzienność, ale i wyglądały elegancko. Dobrze zaaranżowane wnętrze nie rozprasza, ale jest przyjemnym tłem. W naszej inwestycji wybraliśmy takie materiały, które optycznie powiększają przestrzeń i sprawiają, że zyskuje więcej światła. Znalazły się tu między innymi tapety winylowe z delikatnymi wzorami, duże lustra na korytarzach czy oświetlenie nad każdymi drzwiami – mówi Dawid Sokół, Dyrektor Sprzedaży LI Development. 

 

Przede wszystkim jakość

 

Poza samym wyglądem i funkcjonalnością niemałą rolę odgrywa jakość materiałów wykończeniowych. To one świadczą o tym, czy inwestycja faktycznie wytrzyma próbę czasu i mimo upływu lat wciąż będzie wyglądać dobrze. Deweloper podkreśla, że do wykończenia przestrzeni wspólnych w Nyska Residence wykorzystano drewno i gres, które zachowują swoją świetność na długi czas. 

 

Architekci wnętrz dążą dziś do tego, aby przestrzenie wspólne były nie tylko funkcjonalne, ale także eleganckie. To swojego rodzaju wizytówka inwestycji – która już od wejścia wiele mówi o całym osiedlu. Wiele wskazuje na to, że optyczne powiększanie przestrzeni wspólnych i tworzone na zamówienie detale staną się trendami, które na długo ukształtują rynek nieruchomości mieszkaniowych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.