Komunikaty PR

Jak skutecznie zainwestować w nieruchomości?

2021-10-06  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania Zdj. Inw. ( 0.7 MB )

O tym, że inwestycja w nieruchomości jest dziś najpewniejszym krokiem, również biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, nikogo nie trzeba przekonywać. Żeby odpowiednio zyskać, a jednocześnie nie stresować się, co konkretnie przyniesie przyszłość, warto wybrać już sprawdzony model inwestycyjny i nieruchomość w atrakcyjnej lokalizacji, najlepiej w dużym mieście. Takie możliwości stwarza w Poznaniu projekt Nadolnik Compact Apartments.

 

Wrześniowe Targi Mieszkań i Domów na dobre otworzyły jesień na rynku nieruchomości. Choć w czasie wakacji nie było widać większego przestoju, to w najbliższych tygodniach w biurach deweloperów będzie jeszcze więcej odwiedzin klientów. Wśród nich znajdą się zarówno osoby poszukujące lokum dla siebie, jak i takie, które chcą zainwestować, ponieważ mają wolne środki finansowe. Okoliczności ekonomiczne są takie, że nieruchomości stają się najbardziej atrakcyjną formą inwestowania oszczędności. Po pierwsze, dają gwarancję czegoś trwałego, po drugie, na nieruchomości nie da się stracić, ponieważ z roku na rok ceny są coraz wyższe. Po trzecie, jest to zabezpieczenie na przyszłość. Takich zalet nie mają inne możliwości inwestowania – w złoto, waluty, kryptowaluty, giełdę, spółki… Rzecz jasna nie oznacza to, że na rynku nieruchomości można inwestować dowolnie. Tutaj również trzeba wybrać możliwie sprawdzony model, a najlepiej podążać za doświadczeniem oraz wyborami innych inwestorów, zwłaszcza, kiedy sami jesteśmy na początku naszej drogi.

 

Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie są lokale w ramach Nadolnik Compact Apartments w Poznaniu. I etap, który już został zrealizowany, to 213 smart apartamentów o powierzchni 19-51 mkw. Z kolei w II części inwestycji znajdą się finalnie 224 smart apartamenty. W każdym została zaplanowana przestrzeń na przedpokój, łazienkę, kuchnię w formie aneksu oraz przestrzeń dzienną, w której można wypoczywać, czy pracować zdalnie. Lokal będzie mógł pełnić różne funkcje, w zależności od potrzeb jego nabywcy, bądź lokatora.

 

Smart apartament to ciekawa propozycja dla inwestorów, zarówno z Polski, jak i zagranicy, którzy w nieruchomościach lokują nadwyżkę kapitału. Rynek się zmienia, a wymagania najemców rosną. Samodzielny lokal na Nadolniku to ciekawsza propozycja dla młodych osób, niż pokój w dużym mieszkaniu, gdzie znajdzie się jeszcze 3-4 innych lokatorów i wspólna kuchnia oraz łazienka. Wynajmując smart apartament, młoda osoba, np. student, stawia na większą niezależność i swobodę, co z pewnością doceni – mówi Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Dla klientów inwestycyjnych, to bardzo obiecująca informacja. Podobnie należy spojrzeć na lokalizację projektu, ponieważ Nadolnik Compact Apartments znajduje się blisko Ronda Śródka. Stąd w kilka chwil przyszli lokatorzy dotrą na poznańskie uczelnie, czy kompleksu biurowego blisko Jeziora Maltańskiego.

- Dla naszych klientów wybraliśmy nie tylko atrakcyjną, dogodną lokalizację, ale też odpowiednio skrojony model inwestycyjny, w ramach którego mogą liczyć na odpowiednią stopę zwrotu w skali roku. Proponujemy możliwość wykończenia smart apartamentu „pod klucz” oraz odliczenia podatku VAT przy zakupie. Inwestycja w nieruchomości to pewna perspektywa, ponieważ od kilkunastu lat niezmiennie zyskują na wartości – przekonuje Karolina Skrzypek z biura Grupy Partner. Według przedstawicielki dewelopera Nadolnik Compact Apartments to dobra droga dla początkujących inwestorów. – Mamy ponad 300 nabywców w dwóch etapach, wśród których nie brakuje klientów inwestycyjnych. Ponad 200 lokali zostało oddanych do użytku. Jako deweloper posiadamy bezcenne doświadczenie. Na każdym etapie służymy doradztwem oraz wsparciem – zauważa. Te wszystkie czynniki pozwalają na skuteczne inwestowanie w nieruchomości, a właśnie tego dziś szukają klienci. Przejrzysta oferta, dobra lokalizacja, wiele wartości dodanych z pewnością skierują kolejnych zainteresowanych do poznańskiego biura Grupy Partner.

Warto podkreślić, że coraz częściej o ofertę pytają firmy, ponieważ chcą posiadać smart apartament na własność. Takie rozwiązanie jest lepsze rozwiązanie, niż częste korzystanie z hoteli, np. przez kadrę menedżerską. Lokal apartamentowy to większa stabilność i nieruchomość na własność, czyli dobra inwestycja. Poznań to miasto studenckie i biznesowe, co oznacza, że najemców smart apartamentów nie zabraknie. Przy ul. Nadolnik aktualnie trwa regularna realizacja II etapu projektu. Ceny apartamentów zaczynają się od 145 000 zł netto, a będą gotowe w przyszłym roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let Biuro prasowe
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,
Nieruchomości Rynek wrzuca drugi bieg
2024-07-30 | 01:00

Rynek wrzuca drugi bieg

Rynek inwestycyjny nieruchomości komercyjnych w Polsce. Raport H1 2024 - podsumowanie W drugim kwartale 2024 r. doczekaliśmy się oznak ożywienia rynku, które pozwalają z większym
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.