Komunikaty PR

Jak wygląda życie odpadów – warsztaty edukacyjne dla ponad 50 dzieci

2022-08-31  |  12:00
Biuro prasowe

Czym jest odpad? Jak zapobiegać ich powstawaniu? Czy z odpadów da się wyprodukować energię? I co zrobić z tymi niebezpiecznymi i problemowymi? Na te i wiele innych pytań poznało odpowiedź ponad sześćdziesięcioro dzieci z Poznania – letnie bezpłatne warsztaty organizowane przez ZZO, dewelopera ROBYG i Centrum Inicjatyw Lokalnych właśnie dobiegły końca.

Dzieci z całego Poznania jak co roku latem mogą korzystać z bogatej oferty warsztatów i półkolonii, ale na poznańskim Piątkowie w lipcu i sierpniu odbyły się zupełnie wyjątkowe zajęcia. Bezpłatne warsztaty edukacyjne dotyczące prawidłowej segregacji odpadów przeprowadziła ekspertka z Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Poznaniu – zajęcia odbyły się w lipcu oraz w sierpniu w Ognisku na Fyrtlu, miejscu działania sąsiedzkiego Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód. Pomysłodawcą i sponsorem warsztatów był deweloper, który wybrał dzielnicę Piątkowo na lokalizację swojej pierwszej inwestycji w Poznaniu.

 Cieszę się, że po raz kolejny udało nam się podjąć inicjatywę z korzyścią dla lokalnej społeczności. Chcemy odpowiadać na potrzeby mieszkańców, bo w ROBYG zawsze myślimy szerzej niż tylko w perspektywie własnego osiedla, tworzymy przestrzenie przyjazne ludziom i sprzyjające integracji sąsiedzkiej. Mamy nadzieję, że Początek Piątkowo wpisze się w tkankę tej części Poznania, a ciekawy program edukacyjnych warsztatów dla najmłodszych zaowocuje skutecznie prowadzoną segregacją odpadów, większą dbałością o środowisko naturalne oraz licznymi, pięknie kwitnącymi łączkami na piątkowskich balkonach i parapetach – mówi Anna Wojciechowska, Head of ESG, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Robyg w Gdańsku i Poznaniu. 

Spotkania warsztatowe miały charakter tożsamy i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem –odbyły się dla czterech kilkunastoosobowych grup w dniach 16 lipca i 6 sierpnia. Dzieci w wieku od nawet 3,5 do lat kilkunastu z zainteresowaniem wysłuchali specjalnie przygotowanego wykładu edukacyjnego poprowadzonego przez edukatorkę ZZO Michalinę Magdziarz, w którym w przystępny sposób przybliżyła informacje dotyczące cyklu życia odpadów, prawidłowej segregacji, recyklingu, odpadów niebezpiecznych, a także tego, czy ze zwykłych śmieci można produkować… energię? Następnie w ramach ćwiczeń najmłodsi sprawdzili zdobytą wiedzę na temat tego, do którego pojemnika powinny trafić poszczególne odpady i wraz z rodzicami i opiekunami obejrzeli krótki animowany film dotyczący gospodarki odpadami w naszym mieście – przydatną wiedzę z zajęć wynieśli zatem nie tylko najmłodsi poznaniacy! 

– Przygotowany przez ekspertów z ZZO program warsztatów zrealizowany w lipcu i sierpniu w przestrzeni placówki wsparcia dziennego dzieci i młodzieży Ognisko na Fyrtlu, to kolejna z inicjatyw na poznańskim Piątkowie, która ma edukować i integrować społeczność w ramach naszego projektu. Cieszymy się, że tym razem udało się zrealizować działanie z ROBYG, który wyszedł do nas z inicjatywą partnerstwa i mamy nadzieję na kolejne wspólne inicjatywy jeszcze w tym roku – komentuje Arkadiusz Zacharzewski, koordynator Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód w Poznaniu.

W dalszej części warsztatów dzieci mogły wykazać się kreatywnością i pomysłowością, bowiem zadaniem było tchnąć nowe życie w odzyskane przez ZZO z poznańskiego Gratowiska stare doniczki. Dzieci twórczo podeszły do zadania, przyozdabiając je kolorowo i na wiele różnych sposobów, a następnie napełniły je ziemią kompostową i posiały w nich nasionka łąk kwietnych ufundowane przez ROBYG, który zainicjował organizację warsztatów na Piątkowie i ufundował materiały oraz upominki. Również ZZO podarowało uczestnikom coś na pamiątkę, a dodatkowo dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z maskotką zakładu, Batermanem, jednym z bohaterów prawidłowej segregacji odpadów niebezpiecznych. Dzieci zabrały swoje piękne doniczki do domów, by obserwować, jak rodzące się na nich łąki kwietne będą rosły, wspierając lokalną bioróżnorodność i dostarczając schronienie oraz pokarm owadom zapylającym.

To nie pierwsze działanie dewelopera skoncentrowane na lokalnych potrzebach – w kwietniu firma wzięła udział w akcji „Wiosenne porządki” organizowanej przez Urząd Miasta Poznania, a w maju do szkół podstawowych w różnych miastach Polski wysłała specjalnie przygotowane mieszanki miododajnych roślin, zachęcając również mieszkańców Poznania, Gdańska, Wrocławia i Warszawy do siania własnych łąk kwietnych na balkonach i parapetach, wspierając tym samym bioróżnorodność i dostarczając pokarm oraz schronienie pożytecznym owadom zapylającym. Deweloper od lat wspiera różnorakie inicjatywy społeczne, kulturalne i prozdrowotne w ramach prowadzonej strategii ESG, angażując się w życie miast i dzielnic, w których powstają jego inwestycje. To nie ostatnie warsztaty kreatywno-edukacyjne, które chce zaproponować mieszkańcom.

Więcej o działaniach ROBYG na stronie: www.esg.robyg.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.