Komunikaty PR

Jak zadbać o bezpieczeństwo i ochronę miejsca pracy?

2022-10-13  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Rzecznik prasowy
Offteam

Czajkowskiego 99
51-147 Wrocław
pr|offteam.pl| |pr|offteam.pl
691 274 042
www.offteam.pl

Pracodawcy na całym świecie zastanawiają się, jak stworzyć miejsce pracy, które będzie praktyczną i bezpieczną przestrzenią dla pracowników. Pandemia i praca zdalna wprowadziły w biurach nową normalność”, do której firmy muszą się przystosować. Doświadczenie ostatnich dwóch lat sprawiło, że pracodawcy zaczęli patrzeć na przyszłość i bezpieczeństwo miejsca pracy w nowej perspektywie. Nowym rozwiązaniem w tej dziedzinie jest elektroniczny system kontroli dostępu. 

Statyczne rozwiązania zabezpieczające mogą utrudniać firmie elastyczne reagowanie w razie potrzeby. Wybór systemu kontroli dostępu może odegrać kluczową rolę w poprawie długoterminowej skuteczności działania firmy – mówi Paweł Konieczny, Business Unit Manager Security Solutions ASSA ABLOY Opening Solutions Poland.

W jednym z ostatnich badań przeprowadzonych w branży zabezpieczeń ponad trzy czwarte respondentów stwierdziło, że zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest ważnym czynnikiem wpływającym na inwestycje budowlane*. Szybko zmieniające się wzorce pracy sprawiły, że elastyczność w zapewnianiu bezpieczeństwa jest jeszcze ważniejsza. W ankiecie przeprowadzonej przez globalnych konsultantów McKinsey&Company 63% pracowników stwierdziło, że wolałoby pracę hybrydową lub w pełni zdalną**.

Praca hybrydowa może przynieść znaczne korzyści również pracodawcom – dodaje Paweł Konieczny. – Może pomóc kontrolować koszty, na przykład zmniejszając zapotrzebowanie na powierzchnię biurową. Inwestycja w kontrolę dostępu umożliwiająca elastyczność w zapewnianiu bezpieczeństwa oraz może się zwrócić na wiele różnych sposobów.

W jaki sposób kontrola dostępu wspomaga ekonomiczne zarządzanie miejscem pracy? 

Kontrola dostępu zawsze miała kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa budynku. Monitorowanie i filtrowanie tego, kto, gdzie i kiedy się przemieszcza, staje się jeszcze ważniejsze. Zapewnia to pracownikom i gościom bezpieczne i wygodne poruszanie się w miejscu pracy i wokół niego.

System kontroli dostępu to m.in. rozwiązania bezprzewodowe, co umożliwia szybkie i wydajne przejście z pracy stacjonarnej w hybrydową. Elementy uwierzytelniające służące do kontroli dostępu, takie jak programowalne inteligentne klucze, mogą być wykorzystywane do otwierania drzwi w określonych ramach czasowych. Dzięki temu personel wchodzi tylko wtedy, gdy jest to zaplanowane, a zarządcy obiektu mogą kontrolować dzienny dostęp, tak aby obłożenie budynku mieściło się w granicach przepustowości.

System dostępu może być źródłem ogromnej ilości informacji pomagających w podejmowaniu decyzji dotyczących wynajmu powierzchni biurowej. Analizy wykorzystania przestrzeni potrzebują danych generowanych za pomocą kontroli dostępu*** . Jeśli pracownicy będą przebywać w biurze tylko przez część tygodnia, firma może zmniejszyć zapotrzebowanie na powierzchnię najmu i tym samym zredukować koszty. 

Jak to działa elektroniczny system kontroli dostępu?

System kontroli, oparty na kluczach kontroli dostępu, t.j. na przykład system eCLIQ od ASSA ABLOY, jest prosty w montażu i obsłudze – mówi Paweł Konieczny. – System jest szybki, nie powoduje przerwy w pracy i jest opłacalny w zakresie implementacji. Elektromechaniczna wkładka jest bezprzewodowa, więc aby ją zainstalować, ślusarz po prostu wymienia wkładkę mechaniczną drzwi i wkłada urządzenie. Zasilanie elektroniki zamka pochodzi z trwałej standardowej baterii wewnątrz klucza.

Dzięki tego typu rozwiązaniom zarządca budynku może przyznać dostęp określonym

użytkownikom tylko w określonych godzinach. Umożliwia to pracę hybrydową bez

powodowania problemów z przepustowością budynku. Inteligentny, elektroniczny klucz odblokowuje wszystkie drzwi, szafki, czy automaty, do których pracownik ma dostęp. Ten rodzaj „zarządzania ruchem” jest łatwy do wdrożenia dzięki mechatronicznemu systemowi zamykania. 

Ponieważ eCLIQ nie wymaga okablowania przy drzwiach, infrastruktura budynku pozostaje nienaruszona, a to zawsze ważna kwestia w wynajmowanych miejscach pracy – mówi Paweł Konieczny.

 

 


 

*:www.securitymagazine.com/articles/94078-more-than-50-of-organizations-plan-to-increase-investment-in-building-technology-to-protect-health-safety-of-occupants

**:www.mckinsey.com/business-functions/people-and-organizational-performance/our-insights/its-time-for-leaders-to-get-real-about-hybrid

***:www.verdantix.com/blog/a-new-era-of-space-utilization-monitoring-emerges-in-the-smart-office-marke

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Offteam
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram

5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych.  – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.

Finanse

Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.

Farmacja

Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.