Komunikaty PR

Jak zadbać o bezpieczeństwo i ochronę miejsca pracy?

2022-10-13  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Rzecznik prasowy
Offteam

Czajkowskiego 99
51-147 Wrocław
pr|offteam.pl| |pr|offteam.pl
691 274 042
www.offteam.pl

Pracodawcy na całym świecie zastanawiają się, jak stworzyć miejsce pracy, które będzie praktyczną i bezpieczną przestrzenią dla pracowników. Pandemia i praca zdalna wprowadziły w biurach nową normalność”, do której firmy muszą się przystosować. Doświadczenie ostatnich dwóch lat sprawiło, że pracodawcy zaczęli patrzeć na przyszłość i bezpieczeństwo miejsca pracy w nowej perspektywie. Nowym rozwiązaniem w tej dziedzinie jest elektroniczny system kontroli dostępu. 

Statyczne rozwiązania zabezpieczające mogą utrudniać firmie elastyczne reagowanie w razie potrzeby. Wybór systemu kontroli dostępu może odegrać kluczową rolę w poprawie długoterminowej skuteczności działania firmy – mówi Paweł Konieczny, Business Unit Manager Security Solutions ASSA ABLOY Opening Solutions Poland.

W jednym z ostatnich badań przeprowadzonych w branży zabezpieczeń ponad trzy czwarte respondentów stwierdziło, że zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest ważnym czynnikiem wpływającym na inwestycje budowlane*. Szybko zmieniające się wzorce pracy sprawiły, że elastyczność w zapewnianiu bezpieczeństwa jest jeszcze ważniejsza. W ankiecie przeprowadzonej przez globalnych konsultantów McKinsey&Company 63% pracowników stwierdziło, że wolałoby pracę hybrydową lub w pełni zdalną**.

Praca hybrydowa może przynieść znaczne korzyści również pracodawcom – dodaje Paweł Konieczny. – Może pomóc kontrolować koszty, na przykład zmniejszając zapotrzebowanie na powierzchnię biurową. Inwestycja w kontrolę dostępu umożliwiająca elastyczność w zapewnianiu bezpieczeństwa oraz może się zwrócić na wiele różnych sposobów.

W jaki sposób kontrola dostępu wspomaga ekonomiczne zarządzanie miejscem pracy? 

Kontrola dostępu zawsze miała kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa budynku. Monitorowanie i filtrowanie tego, kto, gdzie i kiedy się przemieszcza, staje się jeszcze ważniejsze. Zapewnia to pracownikom i gościom bezpieczne i wygodne poruszanie się w miejscu pracy i wokół niego.

System kontroli dostępu to m.in. rozwiązania bezprzewodowe, co umożliwia szybkie i wydajne przejście z pracy stacjonarnej w hybrydową. Elementy uwierzytelniające służące do kontroli dostępu, takie jak programowalne inteligentne klucze, mogą być wykorzystywane do otwierania drzwi w określonych ramach czasowych. Dzięki temu personel wchodzi tylko wtedy, gdy jest to zaplanowane, a zarządcy obiektu mogą kontrolować dzienny dostęp, tak aby obłożenie budynku mieściło się w granicach przepustowości.

System dostępu może być źródłem ogromnej ilości informacji pomagających w podejmowaniu decyzji dotyczących wynajmu powierzchni biurowej. Analizy wykorzystania przestrzeni potrzebują danych generowanych za pomocą kontroli dostępu*** . Jeśli pracownicy będą przebywać w biurze tylko przez część tygodnia, firma może zmniejszyć zapotrzebowanie na powierzchnię najmu i tym samym zredukować koszty. 

Jak to działa elektroniczny system kontroli dostępu?

System kontroli, oparty na kluczach kontroli dostępu, t.j. na przykład system eCLIQ od ASSA ABLOY, jest prosty w montażu i obsłudze – mówi Paweł Konieczny. – System jest szybki, nie powoduje przerwy w pracy i jest opłacalny w zakresie implementacji. Elektromechaniczna wkładka jest bezprzewodowa, więc aby ją zainstalować, ślusarz po prostu wymienia wkładkę mechaniczną drzwi i wkłada urządzenie. Zasilanie elektroniki zamka pochodzi z trwałej standardowej baterii wewnątrz klucza.

Dzięki tego typu rozwiązaniom zarządca budynku może przyznać dostęp określonym

użytkownikom tylko w określonych godzinach. Umożliwia to pracę hybrydową bez

powodowania problemów z przepustowością budynku. Inteligentny, elektroniczny klucz odblokowuje wszystkie drzwi, szafki, czy automaty, do których pracownik ma dostęp. Ten rodzaj „zarządzania ruchem” jest łatwy do wdrożenia dzięki mechatronicznemu systemowi zamykania. 

Ponieważ eCLIQ nie wymaga okablowania przy drzwiach, infrastruktura budynku pozostaje nienaruszona, a to zawsze ważna kwestia w wynajmowanych miejscach pracy – mówi Paweł Konieczny.

 

 


 

*:www.securitymagazine.com/articles/94078-more-than-50-of-organizations-plan-to-increase-investment-in-building-technology-to-protect-health-safety-of-occupants

**:www.mckinsey.com/business-functions/people-and-organizational-performance/our-insights/its-time-for-leaders-to-get-real-about-hybrid

***:www.verdantix.com/blog/a-new-era-of-space-utilization-monitoring-emerges-in-the-smart-office-marke

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Offteam
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.