Jeden smart apartament, wiele pomysłów
W Poznaniu niedaleko Ronda Śródka powstaje inwestycja Nadolnik Compact Apartments. Aktualnie trwa budowa II etapu, gdzie będą gotowe 224 lokale o powierzchni 18-51 mkw. Przestrzeń każdego z nich można zaplanować tak, by była użyteczna dla osób o różnym stylu życia, co stanowi spory atut.
- Dobrze zaprojektowana inwestycja pozwala trafić z ofertą do różnych grup docelowych, realizując ich potrzeby. Nasz dział projektowy tak zaplanował Nadolnik Compact Apartments, że smart apartamenty będą odpowiednie dla osób młodych poszukujących pierwszej nieruchomości, freelancerów, grup biznesowych, czy nawet studentów. Każdy znajdzie miejsce dla siebie i odnajdzie komfort, ponieważ ul. Nadolnik jest blisko Ronda Śródka, co pozwala na łatwą komunikację z centrum miasta – mówi Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Deweloper rozwija Nadolnik Compact Apartments, a w ramach tego projektu powstanie łącznie ponad 1000 smart apartamentów o powierzchni do 51 mkw. W każdym została zaplanowana przestrzeń na przedpokój, łazienkę, kuchnię w formie aneksu oraz przestrzeń dzienną, w której można wypoczywać, czy pracować zdalnie.
Z myślą o różnych nabywcach
Smart apartament przy Nadolniku to dobra propozycja dla osób, które studiują lub zakończyły studia wyższe, wiążą przyszłość z miastem Poznaniem i jednocześnie poszukują swojej pierwszej nieruchomości. Zakup lokalu na własność to lepsze rozwiązanie, niż wynajem mieszkania, bądź pokoju – zarówno dla studenta, jak i absolwenta. – Osoby młode cenią sobie niezależność, a taką zyskają wybierając własne lokum na start. To dobry krok w przyszłość. W dłuższej perspektywie czasowej, młody nabywca może smart apartament też wynająć – zauważa Karolina Skrzypek. Przestrzeń w inwestycji Nadolnik będzie odpowiednia dla freelancerów – osób pracujących chociażby w ramach własnej działalności gospodarczej. Projekt pozwala stworzyć wnętrza w taki sposób, by znalazła się przestrzeń z biurkami dla dwóch osób. To idealne rozwiązanie dla osób kształcących się, przede wszystkim studentów. Sprzyjać im będzie biznesowe otoczenie, ponieważ w II etapie Nadolnik Compact Apartments powstaną dodatkowo kawiarnia, czy sale konferencyjne, idealne na spotkania formalne, studenckie i nie tylko.
Smart apartament na pewno będzie interesującym rozwiązaniem dla klientów biznesowych, np. kadry menedżerskiej, która często odwiedza służbowo miasto Poznań. – W tej sytuacji proponujemy zamienić hotel na smart apartament, w cenie już od 145 000 zł netto. Nietrudno zauważyć, że rata kredytu za taki lokal będzie niższa, niż opłaty za kilka dób hotelowych w skali miesiąca. Oprócz nieruchomości, klient biznesowy zyskuje kompletną niezależność, bez ograniczeń, jakie czasami narzucają hotele. W biznesie działanie na własnych zadach jest ważne – argumentuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. O ofertę smart apartamentów z II etapu, zlokalizowanych przy ul. Nadolnik w Poznaniu, dopytują klienci inwestycyjni. Dla tej grupy nabywców zakup stanowi jedyne pewne zabezpieczenie kapitału, bez ryzyka strat.
W szerszej perspektywie można stwierdzić, że smart apartamenty wybierają nabywcy o różnym stylu życia. Co ważne, przestrzeń każdego z lokali można zaplanować tak, by była w pełni użyteczna. Deweloper Grupa Partner wspiera ten proces, doradzając klientom w kwestii aranżacji wnętrz zgodnych z ich potrzebami – już na etapie zakupu, w biurze na terenie inwestycji przy ul. Nadolnik w Poznaniu. Ponadto możliwe jest wykończenie smart apartamentu „pod klucz”, ustalając każdy detal, a także termin realizacji.
Oprócz możliwości różnorodnego dostosowania smart apartamentu, nabywcy dostrzegą zalety lokalizacji. Nadolnik Compact Apartments znajduje się przy ulicy Nadolnik 8, niedaleko Ronda Śródka, a stąd można dojechać szybko tramwajem w dowolne miejsce Poznania. Dostępna jest trasa nr 92, co podnosi wartość nieruchomości, chociażby w kontekście zakupu przez klienta inwestycyjnego bądź biznesowego. Otwartość na różne grupy klientów pozwala deweloperowi osiągać sukces sprzedażowy, a za taki należy uznać ponad 350 smart apartamentów, które w dwóch etapach projektu Nadolnik znalazły swoich nabywców. Następne lokale nadal są dostępne. Ceny zaczynają się od 145 000 zł netto.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.