Jet-Printer rozwija się w parku magazynowym Warsaw Distribution Center
AXI IMMO Group
Twarda 18
00-105 Warszawa
monika.rykowska|axiimmo.com| |monika.rykowska|axiimmo.com
+48 725 900 100
www.axiimmo.com
Firma Jet-Printer Sp. z o.o. producent oraz specjalista z branży druku i IT zdecydowała się na wynajęcie ponad 1000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku Warsaw Distribution Center. Kompleksowe usługi doradcze na rzecz najemcy zapewniła firma AXI IMMO.
Jet-Printer świadczy usługi doradztwa w zakupie urządzeń drukujących i faksujących, ich serwisowania, outsourcingu druku, sprzedaży urządzeń nowych i używanych, a także skupu i odbioru zużytych materiałów eksploatacyjnych. Firma jest producentem kompatybilnych materiałów do druku marki Laser Experts.
- Poszukiwaliśmy magazynu, który po pierwsze byłby w niewielkiej odległości od naszej siedziby głównej, po drugie umożliwiałby obsługę klientów zainteresowanych skorzystaniem z usług na miejscu. Nowa powierzchnia zapewni firmie dodatkowe miejsce do składowania, a także będzie stanowić bezpośrednie zaplecze dla prowadzonego serwisu – powiedział Dariusz Mirowski, Prezes, Jet-Printer.
Firma Jet-Printer zajmie docelowo 1002 mkw. powierzchni magazynowej, którą uzupełni 48 mkw. zaplecze biurowo-socjalne.
- Po zapoznaniu się z wymaganiami klienta na liście potencjalnych obiektów szybko znalazł się kompleks Warsaw Distribution Center, który swoją lokalizacją doskonale wpisywał się w jego potrzeby. Nowy magazyn znajduje się blisko siedziby głównej firmy. Odległość 3 km umożliwia wygodne połączenie pomiędzy obiema lokalizacjami w nieco ponad 5 minut jazdy samochodem. Dodatkowo park znajduje się w Warszawie w pobliżu węzła Opacz-Kolonia, który łączy Południową Obwodnicę Warszawy z trasą S7, co umożliwia elastyczną obsługę klientów z całej Warszawy i okolic – komentuje Paweł Bułajewski, Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.
Warsaw Distribution Center to nowoczesne centrum magazynowe i biurowe składające się z pięciu budynków o łącznej powierzchni ok. 35 000 mkw. Park zlokalizowany jest przy ul. Szyszkowej, w dzielnicy Włochy w Warszawie, w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego im. F. Chopina, a także niedaleko Południowej Obwodnicy Warszawy (POW) łączącej autostradę A2 z drogą ekspresową S7.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.