Katarzyna Pankiewicz wzmocniła zespół Golden Star Group
Do zespołu Golden Star Group, globalnej firmy inwestycyjnej, dołączyła Katarzyna Pankiewicz. Korzystając z ponad 25-letniego doświadczenia na międzynarodowych rynkach nieruchomości, odpowiada za wynajem nieruchomości biurowych znajdujących się w portfolio firmy w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem kompleksu Oxygen Park w Warszawie.
– Jest nam niezmiernie miło powitać Katarzynę jako Senior Leasing Managera w naszym zespole w Polsce. Katarzyna będzie koordynowała strategię komercjalizacji projektów biurowych, znajdujących się w naszym polskim portfelu. Jesteśmy przekonani, że jej wiedza, doskonała znajomość lokalnego rynku oraz oczekiwań najemców, przełożą się na sukcesy w komercjalizacji poszczególnych projektów i rozwój całego naszego portfolio – powiedział Gal Peleg, CEO Golden Star Group.
Katarzyna Pankiewicz posiada 25-letnie doświadczenie zawodowe, zdobyte w międzynarodowych firmach o profilu deweloperskim i inwestycyjnym. Przed dołączeniem do Golden Star Group, przez 7 lat pełniła funkcję Dyrektora ds. Wynajmu i Sprzedaży powierzchni biurowych w firmie Yareal. Wcześniej, przez ponad 16 lat pracowała w GTC, gdzie zajmowała stanowisko Dyrektora Komercyjnego, odpowiedzialnego za leasing wszystkich budynków znajdujących się w portfelu firmy.
– Niezwykle cieszę się z podjęcia nowej roli, w której będę miała przyjemność pracować w Golden Star Group i koordynować działania komercjalizacyjne dla nieruchomości biurowych, charakteryzujących się najwyższą jakością, dogodną lokalizacją oraz licznymi rozwiązaniami, przekładającymi się na komfort i bezpieczeństwo najemców. Moje działania będą koncentrowały się w pierwszej kolejności na warszawskim rynku biurowym i przygotowaniu nowoczesnych rozwiązań przestrzennych, które w pełni odpowiedzą na dynamicznie zmieniające się potrzeby naszych Klientów – skomentowała Katarzyna Pankiewicz, Senior Leasing Manager w Golden Star Group.
Oxygen Park, którego komercjalizację koordynuje Katarzyna Pankiewicz, to nowoczesny kompleks biurowy, zlokalizowany bezpośrednio przy Alejach Jerozolimskich w biznesowym obszarze Warszawy. Projekt składa się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni najmu ponad 18 000 m kw. Oxygen Park został zaprojektowany, aby zapewnić jak najlepsze i najbardziej komfortowe środowisko pracy. Całkowicie przeszklona fasada gwarantuje maksymalne doświetlenie światłem dziennym, a otwierane okna umożliwiają wentylację pomieszczeń świeżym powietrzem. Oprócz najwyższej jakości powierzchni biurowych, do dyspozycji najemców Oxygen Park są również zielone patio ze strefą relaksu oraz punkty handlowo-usługowe, obejmujące m.in. kantynę i piekarnię. W kompleksie przygotowano również 162 miejsca parkingowe w garażu podziemnym, stojaki rowerowe oraz szatnie z prysznicami. Projekt architektoniczny Oxygen Park powstał w renomowanej pracowni JEMS Architekci, a inwestycja została oddana do użytku w 2013 r.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.