Komunikaty PR

Kilkaset mieszkań niedaleko Malty na ukończeniu

2021-03-26  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Już w tym roku zakończy się budowa Soleil de Malta w Poznaniu. To inwestycja, która napędza rynkowy trend budowania osiedli z prywatnym terenem zielonym, infrastrukturą wypoczynkową i sportową. To także największa inwestycja Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu oraz jedna z największych w kraju.

Soleil de Malta to dwa 5-piętrowe budynki z lokalami usługowymi i podziemną halą garażową. Budowa trwa przy ul. Milczańskiej w dzielnicy Łacina. Obecnie wykańczane są elewacje oraz wnętrza, gdzie trwa układanie płytek na posadzkach oraz malowanie ścian w korytarzach. Rozpoczęło się wykonywanie patio oraz zielonego dachu. Zapowiadany przez dewelopera – Bouygues Immobilier Polska – termin zakończenia inwestycji i uzyskania pozwolenia na użytkowanie to trzeci kwartał 2021 roku.

Osiedlowe strefy zewnętrzne w modzie

Charakterystyczną cechą Soleil de Malta jest wyjątkowa strefa relaksu połączona z placem zabaw. O jej nietypowości świadczy boisko do siatkówki plażowej. Oprócz tego na atrakcyjnie zaprojektowanym terenie zielonym, który będzie do wyłącznej dyspozycji mieszkańców, znajdą się leżaki, nowoczesne ławki oraz pergola. – Ważną i pożądaną częścią współczesnych osiedli jest część rekreacyjna. Każdy chce mieć teraz możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu tuż koło domu. Osiedla wielorodzinne też mogą spełniać taką potrzebę, dlatego Soleil de Malta idealnie wpisuje się w trendy – zauważa Jarosław Majka, menedżer ds. sprzedaży Bouygues Immobilier Polska.

Rekreacja w pobliżu mieszkania

W aspekcie aktywnego spędzania czasu na zewnątrz bardzo ważna jest lokalizacja osiedla, a w tym przypadku jest ona bardzo sprzyjająca. Soleil de Malta powstaje 10 minut spacerem od Jeziora Maltańskiego, przy którym atrakcji nie brakuje. Wystarczy wymienić te największe: kąpielisko, tor regatowy, termy, lodowisko i stok narciarski.

Zawsze szukamy dla naszych przyszłych mieszkańców najlepszych lokalizacji w pobliżu zieleni i infrastruktury sportowej – tłumaczy Jarosław Majka. – Bardzo zależy nam na tym, aby okolica była kompletna, tak żeby na osiedlu żyło się wygodnie – dodaje.

W sąsiedztwie znajdują się liczne punkty usługowe, szkoły i przedszkola, a także dwa duże centra handlowe: Galeria Malta oraz Posnania. Dojazd komunikacją miejską z pobliskiego przystanku do ścisłego centrum zajmuje zaledwie kilka minut.

Ogródki, tarasy i zróżnicowanie wielkości

Osiedlowa strefa relaksu i bliskość Malty to jeszcze nie wszystko. Z punktu widzenia nowych potrzeb bardzo istotne są ogródki, balkony i tarasy, które w Soleil de Malta ma każde mieszkanie. Niektóre położone na parterze mają ogródki z dwóch stron. Część mieszkań rozlokowanych na ostatnim piętrze ma natomiast przestronne tarasy umieszczone na dachu budynku. Te mieszkania wyróżniają się ponadto nietypową wysokością – 3 metry.

Wszystkich mieszkań w obu budynkach będzie 316. Ta liczba czyni Soleil de Malta największą inwestycją Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu i jedną z największych w Polsce. Metraże mieszczą się w przedziale od 25 do 128 mkw. To układy od 1 do 4 pokoi.

Zawsze stawiamy na różnorodność, tak aby każdy znalazł wielkość i układ na swoje potrzeby. Duży wybór, świetna lokalizacja i atrakcyjne dodatki to czynniki, które w największym stopniu wpłynęły na popularność osiedla – informuje Jarosław Majka.

W Soleil de Malta zostały jeszcze wolne mieszkania. Najwięcej jest 3-pokojowych i 4-pokojowych. One także są zróżnicowane. Przykładowo: dostępne jest mieszkanie 3-pokojowe o wielkości 57 mkw. oraz ten sam układ o wielkości 87 mkw.

Soleil de Malta to trzecia inwestycja mieszkaniowa Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Pozostałe dwie, ukończone, to: Manufaktura Stare Miasto przy ul. Bóżniczej oraz Cerisier Résidence przy ul. Smardzewskiej. Deweloper buduje mieszkania także w Warszawie i w Poznaniu, począwszy do 2001 roku. Przez ten czas ukończył 51 inwestycji mieszkaniowych, w ramach których oddał do użytku ponad 7200 mieszkań.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.