Kolejne mieszkania w poznańskiej ofercie Grupy Murapol
W obydwu zostaną wdrożone innowacyjne rozwiązania – pakiet antysmogowy oraz technologia home management system umożliwiająca instalację w mieszkaniach smart home. Dla zmotoryzowanych mieszkańców przewidziano łącznie ponad 400 miejsc parkingowych w podziemnych halach garażowych oraz na terenie inwestycji, natomiast z myślą o osobach poruszających się na dwóch kółkach powstaną 4 rowerownie.
Klienci, zainteresowani najnowszą ofertą mieszkań w projekcie Murapol Nowe Miasto, do wyboru mają szeroką pulę dostępnych układów i metraży – kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe w metrażach od 25 do 57 mkw. Mieszkania na parterze będą posiadały przestronne ogródki lub tarasy, a na piętrach balkony. Teren wokół budynków zostanie zagospodarowany zielenią i elementami małej architektury. Z myślą o najmłodszych na osiedlu powstanie również plac zabaw. Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia należąca do Grupy Murapol.
- Poznański rynek mieszkań od dwóch lat odnotowuje rekordowe wyniki w skali całego kraju. W 2019 roku deweloperzy sprzedali tutaj 6,4 tys. nowych mieszkań, czyli aż o 30 proc. więcej niż rok wcześniej. Duże zapotrzebowanie na lokale z rynku pierwotnego w stolicy Wielkopolski obserwujemy także w naszej działalności. Zdecydowaliśmy się na uruchomienie przedsprzedaży drugiego etapu inwestycji Murapol Nowe Miasto, ponieważ lokale powstające w dwóch pierwszych budynkach cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. To utwierdza nas w przekonaniu, że swoją ofertą wpisujemy się w potrzeby i preferencje osób szukających mieszkań w Poznaniu.– mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.
Inwestycja Murapol Nowe Miasto powstaje w południowej dzielnicy Poznania - Nowe Miasto, (Rataje), w pobliżu Warty i otaczających ją terenów rekreacyjnych. W najbliższej okolicy znajduje się bogata infrastruktura handlowo-usługowa, szkoły, przedszkola, żłobki i placówki medyczne. Wygodny i szybki dojazd do centrum miasta oraz pozostałych dzielnic aglomeracji zapewnia bogata sieć komunikacji miejskiej przy rondzie Starołęka oraz pobliska zajezdnia tramwajowa Forteczna. Dotychczas Murapol zaoferował w dwóch etapach projektu 537 mieszkań w czterech budynkach. Docelowo cała inwestycja obejmie ponad 830 lokali w sześciu obiektach.
Oprócz osiedla Murapol Nowe Miasto w poznańskiej ofercie deweloper posiada także projekt Murapol Malta, powstający przy ul. Dymka, w sąsiedztwie słynnego Jeziora Maltańskiego, Parku Tysiąclecia oraz ogrodu zoologicznego.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.