Komunikaty PR

Kolejne postępy budowy inwestycji Piątkowska 103

2020-11-19  |  19:00
Biuro prasowe

Budowa projektu Piątkowska 103 zgodna z założeniami: w trakcie wykonania jest czwarta kondygnacja i strop. Ponadto kontynuowane są prace związane z rozprowadzeniem instalacji wewnętrznych.

Budowa Piątkowskiej 103, poznańskiej inwestycji Quadro Development jest kontynuowana zgodnie z harmonogramem. Po tym jak została ukończona trzecia kondygnacja budynku, zaangażowanie pracowników zostało zwrócone w stronę przedostatniego, czwartek piętra. Aktualnie trwają prace nad dokończeniem ścian nośnych i stropów połowy pomieszczeń. Warto wspomnieć, iż właściciel projektu dba o to, aby miejsce pracy było zgodne z zasadami bezpieczeństwa bhp, a także z zasadami związanymi z wirusem COVID-19. Lokalizacją tej inwestycji jest ulica Piątkowska w Poznaniu, prostopadła do ulicy Słowiańskiej i równoległej do ulicy Sokoła.

 

W ramach Piątkowskiej 103 zostanie przygotowany pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny, w którym znajdą się 42 mieszkania, w tym 13 kawalerek, 22 lokale 2-pokojowe oraz 4 mieszkania z trzema pokojami. Propozycję dewelopera uzupełniają 3 mieszkania 4-pokojowe, czyli projekty z balkonami, a wśród nich jeden z tarasem 10 m kw. Inwestycja została zaprojektowana w sposób umożliwiający posiadanie ogródka w mieszkaniach na parterze, natomiast na wyższych kondygnacjach do dyspozycji są balkony. Budynek mieszkalny będzie posiadał pewne udogodnienia, takie jak: podziemna hala garażowa na 32 auta, z możliwością wydzielenia komórek lokatorskich, dziesięć naziemnych miejsc postojowych, a także windę.

 

Osoby, które już zarezerwowały sobie miejsce w inwestycji Piątkowskiej 103, a także wszyscy, którzy są nią zainteresowani, oczekują informacji o postępach budowy. O niej wypowiedział się Marek Smogór, reprezentujący dewelopera projektu, Quadro Development - Postawiona została trzecia kondygnacja i obecnie w trakcie wykonania jest czwarta, która jest przedostatnim piętrem projektu; kontynuowane są prace związane z rozprowadzeniem instalacji wewnętrznych wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych; pracownicy przygotowują jednocześnie pracę pod ostatnią kondygnację. Na podsumowanie Marek Smogór dodał: - Budowa przebiega bez zarzutów, wszystko idzie zgodnie z założeniami oraz bez opóźnień. Planowany termin realizacji to druga połowa 2021 roku.

 

Deweloper oprócz inwestycji Piątkowska 103, zaplanował także drugi projekt na poznańskich Winiarach, o nazwie Rezydencja Winiary. To nowa inwestycja, która po oficjalnym otrzymaniu prawomocnego pozwolenia na budowę, jest na etapie przygotowania oraz wykopu pod podziemną halę garażową. Rezydencja Winiary będzie pięciokondygnacyjnym budynkiem wielorodzinnym, w którym do użytku mieszkalnego zostanie oddanych 31 mieszkań, o powierzchni od 27 do 106 m kw. Na przyszłych nabywców czekać będzie różnorodna oferta. Zakończenie budowy Rezydencji Winiary jest zaplanowane na pierwszy kwartał 2022 roku. Quadro Development skupia się na dwóch opisanych inwestycjach, po tym jak zakończyło inwestycje na poznańskim Grunwaldzie - Bosa 7 i Sielska 14.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.