Kolejny etap budowy osiedla Ceglana Park w Katowicach rozpoczęty!
Develia S.A., grupa deweloperska realizująca inwestycje mieszkaniowe w największych miastach w Polsce, rozpoczęła VI etap budowy osiedla Ceglana Park w Katowicach. W ramach szóstego etapu powstaną 162 mieszkania o różnych metrażach. Generalnym wykonawcą prac została firma ALSTAL Grupa Budowlana, która może pochwalić się realizacjami osiedli mieszkaniowych m.in. w Trójmieście i we Wrocławiu.
Osiedle Ceglana Park położone jest na katowickim Brynowie. Jest to bardzo atrakcyjna okolica – niedaleko znajduje się Katowicki Park Leśny oraz Park Kościuszki. Dzielnica cieszy się popularnością ze względu na bogatą infrastrukturę lokalną – szybki i łatwy dostęp do kompleksu sportowego AWF oraz punktów usługowych, szkół i sklepów.
W ramach inwestycji powstaną 162 mieszkania - kawalerki oraz dwupoziomowe apartamenty z antresolami o powierzchni nawet 130 m2. Dodatkowo powstaną komórki lokatorskie, schowki i pomieszczenia na rowery, a także podziemna hala garażowa. W projekcie uwzględniono również stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.
- Wierzymy, że będzie to wyjątkowe miejsce na mapie Katowic, przyjazne mieszkańcom i środowisku. Cieszę się, że idea budownictwa w myśl zrównoważonego rozwoju rozwija się w Polsce coraz mocniej. W ALSTAL stawiamy na partnerstwo i gwarancję bezpieczeństwa, cieszymy się, że możemy realizować tak ciekawą i nowoczesną inwestycję razem z DEVELIA S.A. – mówi Rafał Kampczyk, Dyrektor Handlowy firmy ALSTAL.
Osiedle powstaje w myśl idei zrównoważonego rozwoju – do budowy wykorzystywane są ekologiczne materiały i rozwiązania ograniczające wpływ konstrukcji na środowisko. Na terenie osiedla zadbano o ograniczenie ruchu kołowego, alejki spacerowe będą pokryte nawierzchniami antysmogowymi. W projekcie osiedla postawiono mocny akcent na zieloną infrastrukturę – aleja parkowa z malowniczym stawem i pomostem oraz tężnia solankowa.
Planowany termin przekazania mieszkań nabywcom to I kwartał 2025 roku. Generalny wykonawca inwestycji, firma ALSTAL Grupa Budowlana, niedawno zakończyła pierwszy etap budowy Osiedla Szmaragdowy Park w Gdańsku realizowanej także dla DEVELIA S.A. Spółka ALSTAL posiada bogate doświadczenie w budownictwie mieszkaniowym. Aktualnie realizuje dwie podobne inwestycje na terenie Trójmiasta: Osiedle Zbożowa w Gdyni oraz Osiedle Motława Garden w Gdańsku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram
5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych. – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.
Finanse
Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.