Kompleks Grano doceniony przez ekspertów
Kompleks apartamentowo-hotelowy Grano, zlokalizowany na gdańskiej Wyspie Spichrzów, został laureatem w prestiżowym konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” Inwestycja została wyróżniona w kategorii „Budowa XXI wieku - obiekty mieszkalne”. Wyniki ogłoszono podczas gali, która odbyła się 23 września w Zamku Królewskim w Warszawie.
Inwestycja obejmująca apartamenty Grano Residence oraz Hotel Grano została laureatem w Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane w kategorii „Budowa XXI wieku - obiekty mieszkalne”. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w 24 edycji Konkursu odbyło się podczas Uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Nagrody zostały przyznane w 12 kategoriach „Modernizacja Roku” oraz w czterech kategoriach „Budowa XXI w.”. W tegorocznej edycji Konkursu startowało 460 realizacji z całego kraju. Przed ogłoszeniem wyników Jury wizytowało 76 obiektów zakwalifikowanych do finału.
„Bardzo cieszymy się z przyznanego wyróżnienia. Kompleks Grano to kolejna inwestycja realizowana przez Dekpol na Wyspie Spichrzów. Kiedy patrzę na tę zmieniającą się nie do poznania przestrzeń, czuję osobistą satysfakcję, że nasza firma ma w tym swój udział. A fakt, że stawiamy na dobrą architekturę i tak bardzo dbamy o to, aby realizowane przez nas inwestycje powstawały w poszanowaniu historii tego wyjątkowego miejsca, napawa mnie dumą. To dla nas bardzo ważne, że nasza ciężka praca została doceniona przez ekspertów polskiego rynku nieruchomości” – powiedział Dariusz Radtke, Dyrektor ds. Marketingu Dekpol S.A.
Kompleks Grano zlokalizowany jest na Wyspie Spichrzów. To obecnie jedno z najciekawszych miejsc na mapie Gdańska. Na terenie inwestycji znajdowały się mury dawnego spichlerza, którego powstanie datowane jest na przełom XVII i XVIII wieku. Zamiast traktować je jako „przeszkodę”, zdecydowano, że te cenne, historyczne elementy będą stanowiły serce budynku – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Pierwszy z nich - monumentalny ceglany mur zachodni - został wykorzystany we wnętrzu lobby i stanowi główny akcent witający mieszkańców i gości kompleksu Grano. Kolejną z części – relikt muru północnego - zaprezentowano na wewnętrznym zielonym dziedzińcu budynku. Dodatkowo architektura kompleksu nawiązuje do dawnej zabudowy Wyspy Spichrzów, dlatego cała inwestycja odwzorowuje swoim kształtem oraz konstrukcją dachu gdańskie spichlerze.
Projekt architektoniczny kompleksu Grano opracowała pracownia Pana Marcina Kozikowskiego – KD Kozikowski Design. Za wyjątkowy wystrój obiektu odpowiadała pracownia Ideograf. Generalnym wykonawcą inwestycji był Dekpol S.A.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.