Koniec prac budowlanych w Hanza Tower w Szczecinie
Drawbridge Media
ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl
Najwyższy budynek mieszkalno-biurowo-komercyjny w Szczecinie, Hanza Tower ukończony, czeka na pozwolenie na użytkowanie.
- Zakończyliśmy prace budowlane. Przed nami odbiory Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego – mówi Paweł Pluto, Kierownik Budowy Hanza Tower.
Hanza Tower to 27 kondygnacji naziemnych, blisko 500 luksusowych apartamentów, 3 tys. metrów kw. biur, 6 tys. m kw. powierzchni handlowo-usługowej i 3 kondygnacje garażowe. 1 tys. m kw. zajmuje w budynku Fitness & SPA, które jest centralnym punktem pierwszego piętra budynku. Jest tu basen ze świetlikiem i towarzyszący mu kompleks saun do użytku mieszkańców Hanza Tower. Na ostatniej kondygnacji, na wysokości 100 metrów, jest taras widokowy. Budynek obsługuje 12 wind osobowych i 1 winda samochodowa.
Do kupienia zostały już ostatnie apartamenty o dużych metrażach, od ok. 80 do 221 m kw., znajdujące się na najwyższych piętrach budynku, skąd roztacza się piękny widok na panoramę miasta. Przestrzenie biurowe znajdują się na piętrach od drugiego do piątego. Powierzchnie od 113 do 149 m kw. i większe - ok. 630 m kw., które można dowolnie przekształcać, łączyć lub dzielić według potrzeb.
- Obiekt jest częściowo skomercjalizowany, ale zostały jeszcze atrakcyjne lokale, jak na przykład te nadające się na salon samochodowy na drugim i trzecim piętrze. Mają po 800 m kw. i w każdym znajduje się winda samochodowa. Albo idealny na przychodnię lekarską, znajdujący się na pierwszym piętrze, lokal o powierzchni prawie 344 m kw. Mamy nawet projekt aranżacji małej przychodni. Lokal na pierwszym piętrze, o powierzchni prawie 530 m kw., ma wydzielone zaplecze kuchenne, szatnie - będzie odpowiedni na lokal gastronomiczny - mówi Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction S.A.
Lokale na parterze zostały zaprojektowane tak, by były dostępne dla klientów z ulicy. Na trzech piętrach podziemnych usytułowany jest parking na 403 samochody i 120 rowerów.
Budynek Hanza Tower jest doskonale skomunikowany z pozostałymi dzielnicami Szczecina. Można tu dogodnie dojechać środkami komunikacji miejskiej z każdej strony miasta.
Jeszcze w tym roku planujemy uroczyste otwarcie budynku - kończy Małgorzata Ostrowska.
***
J.W. Construction jest jednym z największych polskich deweloperów mieszkaniowych. W ciągu 28 lat zbudował ponad 32,8 tys. lokali i 570 domów w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Gdyni i Szczecinie. Aktywny jest także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych, m.in. jako właściciel i operator sieci Hoteli 500, Hotelu Czarny Potok Resort SPA & Conference w Krynicy Zdrój, Hotelu Dana w Szczecinie i aparthotelu Varsovia Apartamenty Kasprzaka oraz inwestor realizujący projekty aparthotelowo-komercyjne.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.