Komunikaty PR

Konstrukcja Alinea gotowa. Budynek przykuwa uwagę

2020-11-27  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Na Białołęce w Warszawie trwa realizacja projektu Alinea. Doskonale widać już charakterystyczne wcięcia, którym obiekt zawdzięcza nazwę. Ma wyróżnić się nie tylko oryginalną formą, ale także funkcjonalnością.

Na Żeraniu, przy ul. Łopianowej, pojawił się budynek mieszkalny o dość nietypowym wyglądzie. Wyróżnia się uskokową formą elewacji. Rzut z góry nasuwa skojarzenia z zygzakiem. Tę charakterystyczną cechę można z łatwością zaobserwować, ponieważ niedawno została ukończona konstrukcja 5-piętrowego obiektu. Teraz wykonywane są elewacja, tynki wewnętrzne oraz instalacje wewnętrzne, elektryczne i sanitarne. Efekt końcowy będzie widoczny wiosną 2021 roku.

Alinea, czyli wcięcie

Inwestycję prowadzi znany i ceniony w Warszawie deweloper Bouygues Immobilier Polska. Projekt nosi nazwę Alinea, co po francusku oznacza „wcięcie”. Nazwa odnosi się więc bezpośrednio do kształtu bryły, którą uformowały pomysłowo ułożone, przestronne balkony. – Przynależą do większości mieszkań i zaprojektowano je w taki sposób, aby nie graniczyły ze sobą. Projektanci postawili na oryginalność i funkcjonalność – wyjaśnia Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska. – Na parterze zaplanowaliśmy ogródki – dodaje.

Mieszkań w budynku powstaje 75, a ich metraże zaczynają się już od 26, a kończą na 90 mkw. Wybrano układy od 1 do 4 pokoi, tak aby każdy mógł znaleźć coś dopasowanego do potrzeb. W obrębie podobnych powierzchni mieszkań zaprojektowano wiele różnych wariantów rozkładu pomieszczeń. – Bardzo ciekawe są 3 pokoje na 51 metrach kwadratowych. Obecnie dostępne są także układy 4-pokojowe, odpowiednie dla większych rodzin – informuje Cezary Grabowski.

Obok optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni ważną zaletą mieszkań są duże okna, częściowo o narożnym układzie, co pozwala na lepsze doświetlenie wnętrz. Dużą uwagę przywiązano także do części wspólnych, które zostaną wykończone w taki sposób, aby stanowiły połączenie najnowszych trendów z wysokiej jakości wykonaniem.

W budynku zaplanowano ponadto garaż podziemny i lokal usługowy. Miejsca parkingowe znajdą się również przed obiektem. Będą też stojaki na rowery.

Kluczowe jest położenie

Deweloper podkreśla, że nowoczesny budynek położony jest w dzielnicy dobrze skomunikowanej z centrum, a jego najbliższa okolica sprawia, że podstawowe punkty handlowo-usługowe są w pobliżu. – Białołęka i będący jej częścią Żerań to obszar, który od kilku lat nieustannie zmienia się i rozwija. Powstają tu atrakcyjne osiedla, które zamieszkują młodzi ludzie poszukujący miejsca do życia charakteryzującego się korzystną relacją szeroko rozumianej jakości do ceny. Razem z nowymi mieszkańcami pojawiają się tu kolejne punkty usługowe, restauracje, sklepy, centra handlowe, a liczne tereny zielone otrzymują przyjazną formę sprzyjającą różnorodnym aktywnościom na świeżym powietrzu – zauważa Cezary Grabowski.

Niedaleko Alinei są tereny zielone i trasy rowerowe nad Kanałem Żerańskim i Wisłą, korty tenisowe, boiska i siłownie. Do lasu w okolicach kanału jest zaledwie 4 minuty pieszo. Niewiele dłużej zajmuje droga do przystanku autobusowego, najbliższego marketu i przedszkola czy Galerii Północnej. Dojazd do metra Marymont zajmuje kwadrans, a do centrum 20 minut. – Wiemy, że lokalizacja to podstawowe kryterium wyboru dla wielu osób, dlatego wszystkie nasze osiedla budujemy w miejscach, które są atrakcyjne pod wieloma względami. Chodzi o to, żeby okolica stwarzała warunki do wygodnego życia i dawała różnorodne możliwości spędzania czasu wolnego – tłumaczy Cezary Grabowski.

Alinea to trzecie osiedle Bouygues Immobilier Polska na Białołęce – obok Foret i Essentiel Talarowa – w których aktualnie są dostępne mieszkania.

Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 50 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 6900 mieszkań.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.